Krema za bele kučme narejena z margarino becel

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. sep 2008 12:38

Patrička, ne bi smel biti problem. Čeprav ti bom pa priznala, da sem pri kučmah originalno kremo delala le prvič in nam nekako ni pasala. Raj naredim kar kakšno svojo varianto kreme - recimo nutellino, vanilijevo ali takšno z dodatkom mascarponeja. Ali pa z marmelado ali celo brez kreme (kot pri čupavcih, ki so tudi brez, pa so ravno tako zelo okusni, to je hitra varianta). Na vrh čokolade dam pa lešnik za cofek na kapici, kokos pa pobarvam z jedilnimi barvami ali kupim pobarvanega. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

7. sep 2008 18:17

Večkrat se mi je že zgodilo, da sem se spravila pečti pecivo in ugotovila da ni margarine. Jezna nase sem potem bila primorana uporabiti očetovo Becel margarino, ki je presneto draga, ampak je do sedaj še vse uspelo. Pri kučmah, pa je pri nas tako kot pri Katki, sama naredim vanilijevo kremo, če se mudi, uporabim kar kislo smetano itd. nitta

patrička  

član od: 22.12.2007

sporočila: 147

7. sep 2008 21:44

Hvala punci. Sem že večkrat delala kučme, ampak še nikoli z becelom. V osnovi delam po originalnem receptu, le da malo manj margarine dodam. Namesto limone v kremo dodam tudi rum ali pa kar čokoladni liker, potem jih pa povaljam v mletih lešnikih - zelo dobro paše. Vidim, da obe delata tudi z vanilijevo kremo, pa me zanima po katerem receptu, po originalnem ali kar iz vanilijevega pudinga? Lp patrička

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. sep 2008 7:11

Katka kako pa delaš to z mascarponejem. Kaj dodaš? Meni tudi te mokaste pudingove kreme niso všeč razen če so dobro zakamuflirane s kakim kokosom (zakuhanim) ipd. Začetnica

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

8. sep 2008 9:02

Mene pa zanima kako barvaš kokos? jezek

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. sep 2008 9:13

Začetnica, mascarpone sladkam, namažem in to je to Jezek, v posodo stresem kokos, nanj zlijem tekočo barvo, premešam. Barvi v prahu pa dodaš malo vode in narediš po istem postopku. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti