Iščem prijateljico prijatelju....

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2008 9:36

Ježešna, ježešna.... Lučka52, morda na tvoji strani meje še je nekaj kolorita v moško-ženskih odnosih....Ampak sem spomnim kako leto in pol nazaj sva šle s frendico malo na kofe na Piazzo Grande in zraven še malo v raziskovanje trgovin....in sva bili totalno ogoročeni, ker sva bili šele na parkirišču v Trstu orenk opaženi s strani Italijanov. Kje je pa kakšen "que bella" in te stvari, medve sva namreč dva aviona?. Anyway, letos so se stvari sicer malo popravile in sva spet uspešno ustavljali promet.. Drugače pa je tako, da so fantje na Slovenskem nekako bolj "za okoli hiše delat pa za šmidlpipe monitrat" in z leti in nekaj vztrajnosti se jih tudi lepo nauči, kako peljati voziček po hipermarketu. Pa tudi v svoji "samozatajnosti" (darling mamamia, a znaš tole v slo prevesti?) so čisto okej z otroki in so pripravljeni za njih marsikaj narediti. In tudi, če likovno pogledaš, moški na Slovenskem - to je bolj Mr.Bean vizualna izvedba. Ampak to, da bi pa punci zmešali glavo in podrli tla pod nogami....in to brez kapljice alkohola ali kakšne drugega poživila....to se pa redko zgodi. To, da bi imeli v sebi "ono nešto"...je žalibog strašno redko (sama poznam veliko ljudi, ampak za slovenske moške z ono nešto so prsti ene roke več kot dovolj). In zato punce na Slovenskem od nekdaj (Lepa Vida je že zelo star motiv) hrepenijo po "cvetu z juga", o "žaru v očeh kot ga imajo fantje s Knezmihajlove" (....ipd. To hrepenenje se razreši na naslednje načine: - ali si punca reče, da eno je hrepenenje, drugo je pa resnični lajf in si najde prijaznega fanta, ki potem malo okoli hiše dela, pa v službi je priden, v postelji pa bolj z zadostno oceno vozi, ona pa malo sitnari in malo dobiva kile, ampak skupaj imata dva otroka in psa in eno ziher življenje brez vznemirjenj (to je tako, kot bi opisovala sošolke iz paralelke v gimnaziji...sem poročena, imam dva otroka, psa, mož je PRIDEN...) - ali si punca najde prijaznegaa fanta, ki potem malo dela okoli hiše in je v službi priden, ona je pa besna, ker on NI CVET Z JUGA...in potem sitnari do onemoglosti in potem se bodisi ločita ali pa on pobegne s kakšno mladostno ljubeznijo. - punca si najde cvet z juga, potem se pa izkaže, da je to v bistvu en prijazen fant, ki malo dela okoli hiše...in potem z leti pride ona do spoznanja, da je v bistvu vedno hotela prijaznega fanta, ki malo dela okoli hiše, samo da jo po tem, ko neha delati okoli hiše, pogleda z žarom v očeh. Ker kriterij pri puncah vseh starosti je (tako kot geštel pri moških, ne se zdaj tako blazno ogrožene počutit, če je nekdo rekel, da bi želel, da je z žensko, ki kolikor toliko dobro izgleda) tisti ŽAR V OČEH. Če tega ni, dajemo dvojke. Samske punce tako odpikavajo plahe fante (takih je pa največ). Ločene ženske s tem presojajo potencialne kandidate (ne bo še enkrat preživljala dnevov s tipom, ki je niti ob kofetu ne zaintrigira, je bilo enkrat več kot preveč). In tudi tiste, ki smo v kolikor toliko srečni zvezi, smo prijazne in duhovite in sploh krasne samo v konverzaciji s tistimi moškimi, ki imajo "ono nešto" - medtem ko ostalih itak ne opazimo. Pravite, da ni tako? Malo razmislite, na kak način doživljate svoje sodelavce.... Grem stavit, da večine njih sploh ne opazite, če se pa že pogovarjate z njimi, se trudite, da so ti razgovori čim krajši. Pa tudi ena blazna odrezavost "dej mi mir, če te kej mot pa pejd drgam, tle bom js svoje puvedou" je v naših krajih. Zadnjič je bila ena tema o razgovorih z mejnimi organi in potem sem predlagala, da se s koketiranjem marsikateri ostri rob lepo spolira.....pa se je kar usulo odzivov v stilu "ne bom js nč koketirala s policajem, nej svoj posel dela!" (prav, pa ne, saj imaš ti probleme, ne jaz). Kje je duhovitost, kje so nasmehi, kje je malo spogledovanja z mesarjem za lepši kremenatelc....kdaj vam je zadnjič neznanec v Sloveniji dal kompliment in ste se zahvalile in kdaj vam je zadnjič nekdo s sosednje mize plačal pijačo, medtem ko ste bile na kosilu s svojo frendico? Če se vam to do 35. leta ni niti enkrat zgodilo, potem si zvrtajte luknjo v koleno. Brez anestezije. Ker imate blazno malo šans, da se vam bo to prvič zgodilo kasneje. In v taki kloaki moško-ženskih odnosov je strahovito težko iz drugega koraka najti partnerja/partnerko. Plahi moški bodo dobivali več-ali-manj dvojke. Ali pa bodo tako doživljali reakcije žensk, ki imajo v tej deželi žalibog precej močen miselni vzorec, da so moški bodisi kurbirji in ali pa so neuporabni. Malo razmislite, no. In ne se zaletavati v nekoga, ki ga sploh ne poznate, zgolj zaradi tega, ker imate same some negative body issues. Andda, pojdita s prijateljem na ples. Če je kje žar, potem je tam. Ni druge. Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. sep 2008 10:27

matilda je napisal/a:
Torej, če postov nebi bilo, bi tema že kdaj šla s strani in bi jo redko kdo sploh še našel. Tako pa se s pisanjem umestnih in manj umestnih komentarjev tema ohranja na prvi strani in je več možnosti, da jo opazi "ta prava". matilda

 

Matilda: vidiš, vidiš, na to pa niti pomislimo ne  .

Vendelina: to je pogled samo določenega dela žensk. Veliko nas je, ki od partnerja pričakujemo še vse kaj drugega, kot da "malo dela okrog hiše" in ima potem še "žar v očeh" pa še kje  . Verjemi, da se tudi "cvetu z juga" kaj hitro žar  prižiga le še ob pogledu na druge bejbe  .

 

Cila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. sep 2008 10:51

Vendy, bravo!

Da dobro zgleda, s tem se pa strinjam. Za bejbami, ki dobro zgledajo, še jaz pozijam, pe ne zaradi zavisti, ampak ker si rečem: Bravo, dons ti je ratalo, da se obračajo za tabo! Pa s tem je povezana urejenost, stil oblačenja, ličenja itd., kilce imajo bolj stransko vlogo... Jaz pač prisegam na urejeno žensko, v vsakem trenutku.

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2008 10:53

andda, tvoj dečko me sicer ne zanima iz več razlogov (mam svojega, ki ga ne zamenjam, med drugim), ampak ker sem imela tudi sama par prijateljev, ki so meli "smolo" v ljubezni (čeprav so mlajši), ti napišem en nasvet, pa če ga hočeš, ga upoštevaj, če ne, pa ne: Svojemu prijatelju najbolj pomagaš tako, da mu pokažeš njegove napake in mu jih pomagaš spremenit, ne pa da si samo rama za jokanje in človek za zabavo. Ker ljudje nimajo smole v zakonu - zakon sta dva človeka, ki sta si sama izbrala drug drugega! Zato sta tudi oba enako odgovorna, če gre kaj narobe (če ne pride kaj res nepredvidljivega vmes, recimo, da se enemu zmeša od kakega udarca v glavo). Moj prijatelj me je zelo spominjal na tega tvojega: tudi vse pošlihtano in sploh in oh, punce pa nobene blizu. Ker je imel pravtako malo nerealna pričakovanja: zelo lepe punce imajo po navadi zelo lepe fante, kaj češ, če lahko zbiraš, si pač zbereš najboljše - tudi med luštnimi se najde kak fajn karakter... Ampak kot je mamamia napisala, taka mu bo takoj ušla, ker niti pod razno ne bo doma čakala, da bo gospod imel čas zanjo... To je po moje temeljni problem: malo izbirčnosti in malo sramežljivosti/štoravosti, isto kot pri mojem prijatelju. Ko je končno začel gledat še kaj drugega kot modrooke suhe blondinke, je dobil fajn punco, rjavolaso in močnejše postave in sta se super imela... Drugemu prijatelju sem predlagala, da naj gre na kak šport, potovanje, karkoli, kjer bo pač lahko spoznaval nove ljudi. Vrnil se je tudi s punco. Ti ne sodiš na to potovanje, na ta žur,... ker v tvoji prisotnosti ne bo sproščeno spoznaval drugih punc, predvsem pa zato, ker bojo vse mislile, da sta par. Mora it sam pa mora met dovolj jajc za to. Če jih nima, naj dela na tem, da jih dobi... Torej naj dela na svojih napakah, pa bo gotovo hitro dobil punco, punce mamo rade akcijo in pogumne fante, ki niso preveč perfektni v svojih očeh, ki se znajo pohecat iz svojih napak... Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2008 10:57

Cila, se strinjam s tem, da se ne da vseh zgodb postaviti v tiste tri alineje....Tvoje že ni tam, pa moje tudi ne. Ampak, a se ti zdi, da je v tej deželi taka štimunga, ki bi ljudi spodbujala, k temu, da iščejo svojo srečo, takšno kot se njim zdi? Ali je v tej deželi ena energija veselja do življenja? Ali imajo ljudje ene srečne izraze na obrazu (ker vse zagrenjenosti se pa tudi ne da zgolj z ekonomskimi kazalci dokazovati, konec koncev, Afričani se bolj smejejo pa so po vseh ekonomskih kriterijih večinoma revni)? Ali si v tej deželi ljudje zaupajo in pomagajo takrat, ko je komu pri duši težko (kadar so poplave, takrat pomagajo, kaj pa takrat, ko je nekdo preprosto žalosten in brez ideje, kako bi to popravil)? Meni se nekako zdi, da imamo tule še vsi skupaj blazno veliko rezerve. Prej bi s krepelcem nad koga, kot da bi se postavili v čevlje koga drugega in stvari malo drugače pogledali. In zato se pač en srednje dolg esej sem prispevala z namenom, da malo vzpodbudim bralstvo, da še malo o tem razmisli. Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. sep 2008 11:00

Vendy, zal mi je, ampak na nasem koncu je bolj malo tistih cvetov z juga,- so cisto podobni Slovencem, resni, zadrzani, prevec delovni( Furlani), dalec od tiste predstave ki jo imajo Slovenci o Italijanih. Toda ce si na izgled vsaj pol tako zanimiva,kot si po pisanju, bi te morali tudi ti opaziti......Na jugu( verjamem,da si tam ze bila) si bila pa verjetno delezna tistih "che bella"... Ja in to s plesom imas tudi prav.Poznam kar nekaj zakrknjenih "stricev", ki so tako dobili druzbo. Verajmem tudi, da je hudo, ce si neprostovoljno sam-ampak: brez muje se se cevelj ne obuje,torej? Lp tja cez! Lp lucka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2008 11:25

Vendelina jr. je napisal/a:
Daj človeku en "benefit of the doubt"... Niso moški tako obremenjeni z merami in kilami kot smo me. Pa tudi itak ne vedo, kaj bi z 90-60-90 žensko v resničnem življenju počeli. Vendelina jr.
S prvim stavkom se strinjam, z drugim pa ne, vsaj nekateri kar dobro vejo, kaj počet, hvalabogu Sicer se pa strinjam s tem, da "teoretično tvoj tip" je eno, kaj pa si potem izbereš, pa nekaj čisto drugega. Ko so me v najstniških letih spraševali, kaki fantje so mi najbolj všeč, sem rekla, da črnolasi in s črnimi očmi. No, 2 od 3 sta blond, vsi 3 pa majo modre oči (če štejete pa še edino avanturico, pa še en blondo...), "the lucy winner" pa je blond s sinje modrimi učki... Njemu so v principu všeč punce s kratkimi lasmi in zelo suhe (čeprav tega ne prizna), no, 2 od 2 punc mava dolge lase, kar se kil tiče, bi mi pa on še kako zraven obesil, če bi bilo po njegovo... klavdija b, ti pa le pojdi kdaj na randi, obstaja veliiiiko moških, ki jih 2 otroka čisto nič ne motita, nekaterim je še všeč, da lahko imajo otroke, pa da se ni treba s plenicami ubadat, ker dobijo že starejše! Res, boš videla, ko sem jaz v 1. nosečnosti lahko veselo okoli športala, plesala, itd., nisem imela občutka, da bi me zaradi velikega trebuha odpisali, veliko fantov to sploh ni motilo... Lisa, meni bi bil pa Brad Pitt odločno prestar, hehe. V mladih letih na starih filmih pa ni napačen. tumpika, saj sta komaj 4 leta razlike! To pa ja ni preveč! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2008 12:09

Vendelina jr. je napisal/a:
Ježešna, ježešna.... Ampak to, da bi pa punci zmešali glavo in podrli tla pod nogami....in to brez kapljice alkohola ali kakšne drugega poživila....to se pa redko zgodi. Vendelina jr.
Vendy, si mojega lubija štela zraven? Bila sva čisto trezna, majal se je pa cel blok;) Zdaj se nekaj časa ne sme, žal, bomo nadoknadili;) Da bom pa sitna zaradi financ, lepo te prosim? Dokler imamo za v lonec, pa dokler ima moja mala še za kako igačko in midva kdaj pa kdaj za v kino, smo super. Če pa tudi za to ni, pa šivam igračke in gledava zlodane filme, pa jeva sosedove špagete s paradižnikovo omako, pa nabrane gobe z jajci, hehe - zakaj bi se pa zato sekirala??? Ljudje majo še veliko manj kot mi v Slo., pa se vseeno smejejo. Na tvoja vprašanja pa: JA, meni se zdi, da ljudje nismo neobčutljivi na nesrečo drugega; če sem žalostna, me bo sodelavka, prijatelj, lubi itak,... takoj vpašal/a, kaj je narobe. Isto jaz njih, saj to pa res ni težko videt! Ne vem, kakšne imate prijatelje, ampak jaz res nimam občutka, da bi kar živeli en mimo drugega... koliko ljudi mi je pomagalo - tudi iz kulinarike - na 1001 način, pa me sploh poznali niso: Prijateljica se pride sem učit, da mi zvečer pazi tamalo, da greva z lubijem v kino, da ne zgine tisti žar v očeh, o katerem govoriš... Sodelavka me pride pobrat, če zletim skup, me vsakič vpraša, če naredi še meni čaj, šef ne teži ampak je vesel, če spet zanosim... Kulinaričarke so nama s svojimi nalepkami zrihtale cel servis, dve pa praktično celotno garderobo od tamale, ena nama je posodila tv, da sem lahko lubiju vsaj eno majhno veselje naredila med oi, ena mi je dala čaj, ki je lubijev daleč najljubši in sušilo za testenine, ena mi je dala kroje, dve sta mi dali blago, ena mi je posodila šivalni stroj za sprobat, nekaj se jih je ponudilo za pomoč, če bom kaj rabila, ker ne smem veliko migat... NOBENA me ni prej niti videla in bi jim bilo lahko popolnoma vseeno zame. Pa jim ni. Ker ljudje SO DOBRI in jih skrbi, kako je drugim! In so pripravljeni pomagat in se potrudit za druge! Na materinski šoli mi ena mamica reče, naj pridem k njej po oblekce za tamalo, ker jih ima ona toliko, da nima kam z njimi, ker so ji kolegice toliko dale... In je še moja mala preskrbljena! Pa me nikoli prej ni videla... In po vsem tem naj bi verjela, da so ljudje zlovoljni, nočejo pomagat in jih nič ne briga, če ma drugi probleme? Da ne pogledajo okoli in ne probajo po svojih močeh pomagat? Ma to ni logično! Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2008 12:12

Veri, ti si včasih še tkooo mlada... Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2008 12:27

Hehe, a samo včasih? Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti