Molji

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

6. sep 2008 11:50

Pa sem mislila, da sem samo jaz tista, ki celo poletje ploskam tem kuhinjskim moljem, pa vidim, da imate enake probleme. Običajno so se pojavili samo spomladi. Očitno jih res prinašamo sproti domov iz trgovin. regina

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

6. sep 2008 12:33

katka lopatka, te povsem razumem. Jaz vzamem zobotrebec in ga milostno evtanaziram. Se vsaj ne muči nekaj ur, ampak umre po hitrem postopku. Če že mora. magnolija

brusal  

član od: 3.4.2005

sporočila: 22

6. sep 2008 18:47

Pozdravljene! Pa sem mislila,da jih imam samo jaz to leto,ker še jih nikoli nisem opazila.Že mesec dni skoraj se mučim in čistim,pa vse stran mečem,lepim listke,pa vedno znova jih vidim.Zjutraj prvo ko vstanem gledam po stropu za molji,tako da se mi že meša od te golazni.Niti pomislila pa nisem na šopek suhega cvetja.Hvala vam,zdaj leti v smetarnik. brusal

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

7. sep 2008 10:48

A imate kakšen nasvet, kako se znebiti milimeter dolgih tankih žužkov, ki lezejo po moki. Pravim jim molji, ampak imajo verjetno kakšno drugo ime, saj ne letajo, le lezejo po zaprtem škrniclu moke. Ki izgleda, kot bi bila polnozrnata. Bljak.... Joan

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. sep 2008 12:48

Prav enostavno, Joan, moko bo najbolje vreči proč. Ker - tudi če jo boš natančno presejala, ni garancije, da v moki ne bodo ostala jajčeča teh žužkov. Pa boš spet na začetku... Tudi jaz sem že prinesla tako "polnozrnato moko" - originalno zaprto iz trgovine, ko pa sem jo odprla, me je kar odneslo.....pa v zdrobu sem jih tudi že našla. Ja, na žalost se nam marsikateri "domači prijatelji" ne zaredijo le doma, ampak pripotujejo iz skladišč v pakirnice, od tam v trgovine, na koncu se pa potrošniki ubadamo z njimi. mamaF - Mojca

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

7. sep 2008 18:18

Mamaf, saj vem da sejanje moke odpade. Je šel cel škrnicelj v kanto. Zanima me, kako vnaprej, kaj lahko dam v predal z živili, da te zalege ne bo oz. da ne bo šla na druga živila v isti omari? Na omarico nima smisla lepiti listkov za molje, če te bubice ne letijo. Naftalin odpade, kaj še? Joan

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. sep 2008 18:45

Sem šla danes nalepko preverit,nobenega molja,sedaj ne vem a je nalepka kriva ,ali pa nimam moljev... lp goga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. sep 2008 22:59

Joan je napisal/a:
Mamaf, saj vem da sejanje moke odpade. Je šel cel škrnicelj v kanto. Zanima me, kako vnaprej, kaj lahko dam v predal z živili, da te zalege ne bo oz. da ne bo šla na druga živila v isti omari? Na omarico nima smisla lepiti listkov za molje, če te bubice ne letijo. Naftalin odpade, kaj še? Joan
Tudi jaz se do sedaj kakšne bolj pametne rešitve od tega, da daš pač vsako živilo v svojo hermetično zaprto PVC ali kovinsko škatlo, nisem domislila. Torej, če imaš dovolj škatel, poizkusi še to, se ti vsaj od ene moke ne bodo širili na ostale stvari. mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti