Molji

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

tema odprta - 3. sep 2008 21:00 | ogledi: 5.235 | odgovori: 68

Pozdavljene! A je katera že probala v omaro nalepit "listič" na katerega se nalepijo molji, ki so se prikradli v omaro s hrano?

lp

zima13

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. sep 2008 21:03

Jaz sem in super deluje. Smo imeli neke "hiške" v katere naj bi se ujeli molji pa ni več delovalo, ti lističi pa so super. Samo dragi so- 2 sta 4€. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. sep 2008 21:12

Kje pa se jih dobi? Po celem stanovanju mi že par dni letajo molji, oni kuhinjski (ne najdem vira) in navadni. Danes sem te lističe za prilepit iskala v enem manjšem sosedu in jih niso imeli. Za navadne molje pa so imeli tiste obešanke (sem jih dala v omaro). Verjetno pa imajo to za prilepit v večjih centrih... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

muca1  

član od: 22.8.2007

sporočila: 57

3. sep 2008 21:12

Živjo, tudi sama imam te lističe, vendar se še nihče ni ujel. Morda so pa kar zbežali, saj jih ni videti. muca1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. sep 2008 22:18

Po moje je vseeno bolj učinkovito najti vir, kjer so se molji "zaredili".

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

3. sep 2008 22:21

muca1, morda pa moljev nimaš! Jaz sem kupila lističe v Sparu in moram reči, da stvar deluje. V shrambi so se mi pojavili molji, na vidiku jih je bilo približno 5. Lovila sem jih in skakala za njimi, potem pa sem videla reklamo in krenila v akcijo. Listič sem nalepila na vrata shrambe in glej ga zlomka, že po nekaj dneh je bilo na listku vsaj 50 moljev. Pregledala sem celo shrambo (testenine, moka, zdrob), a ni bilo opaziti teh drobnih pošasti. Hvaležna sem izumitelju teh lističev, na katere se veselo in učinkovito lepijo ti nepridipravi. Balenka

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

3. sep 2008 22:28

To so lističi Autan, sem jih nalepila na vrata dveh elementov. Tudi jaz že nekaj dni preganjam molje po kuhinji. V smeti je romalo že kar nekaj zavitkov čokolade, mok in zdrobov, mletih mandeljnov, rožičev..., pa se še kar ni končalo. Kot kaže so ugodni vremenski pogoji za razmnoževanje moljev, upam da bom končno ustavila to zalego. lipa1

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. sep 2008 22:37

Tudi sama sem že bila žrtev teh moljev, ravnam pa po nasvetu ene od članic - se ne spomnim katera je bila, ampak hvala, hvala - in vsako moko, polento, riž itd. stavim za kakšen dan ali dva v zmrzovalnik.

Pa še nismo končali, hiške in listke kupujem in stavim v klet in shrambo in kuhinjo in kaže, da so moji molji Eskimi, ker se še zmeraj lepijo na vabe.

Vem, da sem jih v hiši, kjer sem bivala prej, ugonobila. Letos sem se selila v drugo hišo, staro, pa kolikor se spoznam na te molje, jim je dosti že malo moke v robu za mizo, no se bomo pa borili, listki in hiške so super.

 

nola

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. sep 2008 22:42

Kaj so to molji? Od kar vem za olje čajevca, jih ni. Olje čajevec: "Par kapljic lahko nakapamo po vrečkah v omarah, ki so namenjene odpravljanju moljev. Kadar pomivamo pralne površine v kuhinji, dodamo v vodo nekaj kapljic čajevca. Tako nas muhe in drugi mrčes nas ne bo več obiskoval. Enako storimo, ko umivamo tla bodisi ročno ali z vodnim, globinskim sesalcem." tumpika

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. sep 2008 23:31

Eterična olja prodajajo v Sanolaborju,  v Kalčku, tudi v Milerju imajo precej veliko izbiro, pa verjetno še kje...

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti