Čudežni feliks in prevzetnost in pristranost

BIANCA  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

tema odprta - 3. sep 2008 19:07 | ogledi: 6.172 | odgovori: 20

Hčerka ima letos maturo, kjer bodo potrebovali navedeni knjigi. Vem, da se dobi nove, toda malce sem v stiski z denarjem. Začetek šolskega leta pri štirih otrocih, me je kar otesal. Če ima kdo knjigi, če je voljan to prodati, bi bila zelo hvaležna.

BIANCA

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

3. sep 2008 19:37

Kaj pa knjižnica? Je vse izposojeno? Ponavadi se lahko knjige rezervira.

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. sep 2008 19:53

 Prevzetnost in pristranost  lahko posodim  - prodala pa nebi. 

kobra 1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. sep 2008 20:18

Sy, nekaj, kar je za maturo, se obdeluje veliko dlje, kot je izposojevalna doba v knjižnicah. Maturo se bo pisalo na začetku maja prvi del, drugega nekje konec maja (se mi zdi, da je to samo slovnica).

Nobene od knjig žal nimam, če ne, bi ju z veseljem posodila. No, vidim, da je Kobra že dala ponudbo.

 

rimljanka - zasebno mnenje

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

3. sep 2008 22:32

dejansko smo knjigo večinoma prebrali le enkrat. Za nadaljno "obdelavo" pa uporabljaš obnove, knjige z navodili za spise itd. Torej: v kaki vaški knjižnici se da knjige izposoditi tudi za 3 mesece ;) Druga možnost so antikvariati, kjer bi se mogoče tudi našla p.in p.... dorothy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. sep 2008 22:39

dorothy, bi rekla, da, kakor kje in kakor kdo. Čisto razumem, da bi Biancina hči knjige imela skozi šolsko leto doma, jaz bi jih tudi.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

3. sep 2008 22:42

Mi smo za maturo skopiral tiste 4 drame, ki smo jih imel. Sicer so ble malo tanjše kot sta ti dve knjigi letos, vendar bi najbrž tudi šlo. Ni najbolj lepo in se ne spodobi (avtorske pravice in to), lahko pa potem počečkaš, popišeš, okranclaš, pobarvaš kolikor hočeš. Jaz sem jih pa večkrat prebrala, ne le enkrat. Eno celo več kot 5x, ker mi je bila všeč :D Od nekoga si sposodi za dva dni pa skopiraj.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. sep 2008 23:00

Sy, takole nagovarjati k dejanju, ki je vse prej kot sprejemljivo... Sicer pa, a kopije so zastonj???

rimljanka - zasebno mnenje

Allyssa  

član od: 2.12.2006

sporočila: 30

4. sep 2008 8:00

Prevzetnost in pristranost obstaja tudi v žepni izdaji, mislim pa da je v kompletu z knjigo Ime rože. Dobi se v Svetu knjige, cena kompleta pa znaša okoli 15€. Za drugo knjigo pa žal nebi vedela. Lahko pa pogledam danes, ko grem mimo. LP Allyssa

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

4. sep 2008 10:10

rimljanka je napisal/a:

Sy, takole nagovarjati k dejanju, ki je vse prej kot sprejemljivo... Sicer pa, a kopije so zastonj???

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Mislim da sva imeli s Sy iste knjige za maturo (Nora, Pohujšanje v dolini Šentflorjanski,..) in ja, pri nas nam je naša učiteljica slovenščina skopirala knjige , jih dala zvezat in nam jih razdelila, da smo potem pri urah počasi brali in si podčrtovali pomembne dele knjige in si zraven pisali opombe. Vem da fotokopiranje ni primerno, ampak meni je bila ta način super. saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti