2 meseca brezposelna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2008 15:15

Mislim, da če ima človek na poti v urad v zavesti, da "na tem uradu ne bo nič opravil in da ga bodo samo sem in tja sprehajali"....potem se mu bo točno to tudi zgodilo. Pa je vseeno ali je to davčna služba, zaposlovanje, UE, karkoli...... Se mi pa zdi prav, da uslužbenec na UE preveri začasno potrdilo o diplomi (na katerem piše, da velja do izdaje trajnega dokumenta in blazno fino je, če prideš na UE tudi z overjeno kopijo takega dokumenta in ne z navadno fotokopijo) - in da je številka diplome napisana. Smo imeli pred ne tako dolgo časa kar nekaj afer s ponarejenimi diplomami, ko se je ugotovilo, da so lažne diplome oštevilčene z neobstoječimi številkami in verjetno imajo zdaj na UE resna navodila o tem, kaj naj pogledajo ob izdajanju delavske knjižice.... Vendelina jr.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

3. sep 2008 15:48

Tudi sama sem zelo težko našla določene informacije na CSD. Tisto službo bi po mojem morali ukiniti. Tam so ljudje samo zato, da dobivajo plačo, informacij pa ne dobiš nobenih uporabnih. Tako sem morala kar nekaj krat na CSD in to je pač povezano z določeniim stroški, ker je najbližji CSD 30 km stran.

Zato pozdravljam forume in to, da lahko na forumu marsikaj vprašaš in tudi dobiš kvalitetne odgovore.

Sonja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. sep 2008 15:58

Aja pa še to , da si eni predstavljajo kake plače dobivamo referenti. Mislim, da je bilo pred parimi dnevi objavljenih nekaj tem (vsaj dve) glede plačilnih razredov. In da smo referenti nekje med 18 in 22 (recimo), kje je šele 65. razred? In če je 500 € za nekoga ogromno za naše "brezdelje". Da ne govorim o policiji, kjer sem še delala slabo leto in pol nazaj in dobivala bivših 250.000 sit (tako so mi vsaj eni pravili, pa bi jih prav rada videla - teh četrt milijona mislim). Sicer pa nikoli ne bo prav za ene. Začetnica

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

3. sep 2008 16:24

Pozdravljene! Vse ste navalile na UE, ampak problem je na Zavodu za zaposlovanje. Tudi sama sem okušala ta zavod(3 leta nazaj), sedaj sem spet tam. Če sem želela kakšno informacijo so mi rekli, da bom dobila datum pri svetovalki in naj počakam - ponavadi je to 1 mesec, vsaj v mojem primeru. Haloo 1 mesec, če rabim info takoj!!! Ko pa pride do razgovora pa je odgovor ne bi vedela... Ko sem bila pred 3 leti na zavodu so mi v enem letu poslali celo eno napotnico, pa še to eno iks. Sedaj sem zopet na zavodu, sem aktivna iskalka zaposlitve. V dveh mesecih so mi poslali že dve napotnici. Krasno boste rekli! Na napotnicah pa razgovor za delo, za katerega sem navedla, da ga na noben način ne želim opravjlat. V lastni režiji sem v dobrem mesecu imela osem razgovorov( vmes sem bila še na dopustu), enkrat sem prišla celo v drugi krog , vse že dogovorjeno, samo še uradno bi bilo treba - pa me je prehitel VIP (preverjeno), tri razgovore imam še odprte, dva zavrnila,ostalo pa obvestilo neizbranemu kandidatu ali pa odgovora sploh ni. Na razgovorih pa se je največkrat zataknilo- po mojem mnenju; oddaljenost in EMŠO. Ko hodim na razgovore mi pogled zadnje čase najprej uide na zaposlene: same mlade brhke mladenke in mladci. Kje hudiča je moj letnik!? After 40. Potem pa še mlad direktor. Nekje te sprejmejo zelo prijazno, podajo ti roko se predstavijo, ponudijo ti pijačo, a nekje si kot nebodigatreba, saj se točno vidi , da je kandidat že izbran, VIP seveda. Pa kaj vse sprašujejo. Pa pisanje testov, se počutim kot, da spet delam maturo...malo angleščine, prevod, napiši dopis..., malo poslovne matematike..., kdo je narisal to, pa to sliko, koliko prebivalcev ima Slovenija, kaj pomeni to pa ono, kaj pomeni latinski izraz v slovenščini... Zdaj pa moram nehat in napisati prošnjo katero zahteva Zavod za zaposlovanje. Na Zavodu pa mi pripada še ta mesec, a upam, da bom kaj našla že prej. Moram pa priznati, da me razgovori bolj izčrpajo, kot pa celodnevno delo v službi. Lepo se imejte v službi in doma. anitram1 Sporočilo je spremenil(a) anitram1 dne 03. sep 2008 18:39:21

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

5. sep 2008 8:28

Začetnica, iskrena hvala za vso pomoč. Torej je za začetek zelo koristno, da mi formular pravilno izpolnijo na moji fakulteti, pa bo potem lažje. Ker ljudje znamo biti hecni. Kadar imamo kakšne zadeve malo šlampasto izpolnjene in smo pozabili ne vem kaj vse, ponavadi pričakujemo, da nam pogledajo skozi prste in zadeve uredijo v 1o minutah. Ko pa to nekdo izkoristi za goljufijo (kot npr. ponarejene diplome) pa čisto vsi rečemo, ja kaj so pa delali na tem uradu, saj vendar vedo, da morajo to in to preveriti. Drugače pa imam tudi jaz eno zelo lepo izkušnjo z UE, za kar sem jim še danes hvaležna. Moj ljubi je večer pred enotedenskim smučanjem v tujini ugotovil, da niti slučajno ne najde osebnega dokumenta Naslednje jutro so mu v eni uri naredili osebno izkaznico in smo šli veseli kot radio počitnicam na proti. Lepo se imejte magnolija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. sep 2008 10:16

Veliko sitnostim se lahko izognete tudi, če imate ob fotokopiji dokumenta s seboj tudi original. Tega samo pokažete, fotokopijo pa izročite, če je potrebno.

Cila

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. sep 2008 10:48

sonchika je napisal/a:

Zato pozdravljam forume in to, da lahko na forumu marsikaj vprašaš in tudi dobiš kvalitetne odgovore.

Sonja
No, meni se zdi na forumih problematično prav to - kvaliteta odgovorov. Vsak napiše svojo izkušnjo, vendar jih večina ne ve, da se je mogoče vmes že kaj spremenilo. Se pa strinjam, da dobiš vsaj nekaj osnove, da greš potem s preverjanjem prave informacije naprej. Že kar nekaj let nazaj sem prelistala prilogo Ona, kjer so bili tudi nasveti pravnika. In je bilo nekaj o porodniški, pa tri leta, meseci zavarovanja.... nič nisem razumela, po pravici povedano pa me tudi ni pretirano zanimalo. Po kakšnem letu pa sem noseča in brez službe, rabila informacijo, če mi sploh kaj pripada. Najprej sem šla na CSD in povprašala pravnico. Nekaj je začela mutiti, pa klicariti in na koncu povedala, da mi pripada nadomestilo v višini 55% minimalne plače + 2% za vsak mesec plačanega zavarovanja v zadnjih treh letih. Da pa se mora pozanimati, kako sploh to gre, ker ne ve nič o tem, pa da ji je kolegica z nekega drugega CSD namignila, da to predlagajo samo takim, "ki jih poznajo". Torej sem imela srečo, da mi je pravnica uredila nekaj, kar dajo samo takim, "ki jih poznajo", čeprav mi je to po zakonu pripadalo (o tem je pisal pravnik v zgoraj omenjeni prilogi One). Prav zanima me, koliko ljudi je prejemalo le družinski dodatek (alikakosežereče, takrat je znašal 30.000 sit), ker jih na CSD "niso poznali". Lahko pa bi za tako možnost izvedeli na forumu in sami zahtevali uveljavljanje pravice na CSD, tudi če jih tam "ne poznajo". Zato menim, da iskanje takih informacij na forumu ni tako neumno in ne pomeni vedno, da se iskalcu ne da dvigniti tazadnje in iti na kakršenkoli urad. matilda

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

6. sep 2008 8:55

To pa drži. Ko sem pred leti že bila na zavodu za zaposlovanje in sem spraševala o različnih možnostih, v primeru, da se zgodi "črni scenarij" = da ostanem še naprej brez dohodkov, sem dobila občutek, da o tem ne smejo kaj dost razlagat( da državi prišparajo denar). Največ podatkov sem dobila od samih nezaposlenih, ki so bili malo bolj vešči v tej smeri. Potem pa sem mojo svetovalko bolj povprašala o tej zadevi, pa se je začelo nekaj odvijati in se ji je očitno spomin povrnil..., na srečo sem prej dobila službo. Po treh letih pa je spet nekaj novosti, ja moram spoznati kakšnega starega nezaposlenega mačka anitram1

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

6. sep 2008 11:21

Če že bentimo čez uradne organe, bom še jaz povedala svojo izkušnjo. Pred mesecem dni sem šla registrirat avto, ki sem ga podedovala po pokojnem očetu. Pa mi referentka pove, da odločba o dedovanju nič ne pomaga, če ni gor žiga s sodišča o pravnomočnosti in potrdila o oprostitvi davka. Seveda se mi je z registracijo mudilo (mož s tem avtom opravlja svojo službo) in sem vzela pot pod noge. Prijazni varnostnik mi je na sodišču lepo povedal, da danes ni uradnih ur in da ne morem dobiti tistega žiga. Pa se nisem dala. Razložila sem situacijo, on pa spet: danes ni uradnih ur. Še vedno se nisem vdala, češ da bi morda vseeno povprašal osebo, ki je za to zadolžena, če bi lahko zadevo uredila. Ni bil navdušen, a je poklical pristojno uradnico. Žig sem dobila takoj. Brez problema in gospa je bila zelo prijazna. Nauk: ne se dat takoj odpravit. Marsikaj se da z lepo besedo urediti (čeprav je tudi res, da sama vse prerada znorim). Ker pa delam s strankami vem, da je veliko lažje pomagati vljudni in prijazni stranki, kot pa tečni in sovražno nastrojeni. Sporočilo je spremenil(a) pegasti dne 06. sep 2008 11:21:56 Sporočilo je spremenil(a) pegasti dne 06. sep 2008 11:22:55

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. sep 2008 11:50

Jaz sem se pa spomnila kako so me šetkali od enega urada do drugega, ko sem bla noseča, da sem si uredila vse potrebne papirje za porodniško, pa za denarno pomoč ob rojstvu. . Tolko sem se nahodla, da sem si mislila, da bi blo fajn imet kak skuter( Motor). . Pa da ne bo pomote! Sem bla že v osmem mesecu in sem se premikala kot pingvin. ker mi prijazna delavka na socialni ni v enem kosu povedala kaj vse rabim ali moram na drugem uradu uredit! No prijazna je pa bla. No zdej kamorkoli grem, da se kaj pozanimam ali uredim, naredim prej bojni načrt, kam vse moram it, lepo po vrsti, pa kaj vse moram vprašat, da kaj ne pozabim in sabo nesem vse možne originale in njihove kopije v več izvodih. Nesem vse možno od rojstnih listov, do osebne,..., da se še kaj ne spomnejo. Svojo številko gat pa znam na pamet! Katarina K http://katarinak.moj-album.com Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 06. sep 2008 11:52:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti