Božanska čokoladna torta z jogurtovo kremo

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

tema odprta - 2. sep 2008 14:48 | ogledi: 9.566 | odgovori: 5

danes sem v eni slaščičarni jedla božansko čokoladno torto.Spodaj nizek čokoladni biskvit,sledi čokoladna krema(verjetno smetana in čokolada) nato pa bela krema iz jogurta in  ????, po vrhu mehka glazura iz temne čokolade. Pozna katera recept za kaj podobnega, nekaj sem brskala po bazi, pa ne uspem sestaviti skupaj te kombinacije. Hvala lepa

sladkosnedko

Temo je spremenil(a) sladkosnedko dne 02. sep 2008 14:48:53

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. sep 2008 15:10

Če ne rešiš tega rebusa (biskvit, v katerega se da malo topljene čokolade,čokoladna krema narejena z banjomariijo+smetano, pustiš da se ohladi, nato jogurtova krema (jogurt + želatina) in čez dve uri čokoladna omaka, narejene s temno čokolado, segreto smetano in rumom), pojdi nazaj v tisto slaščičano in vprašaj, kako so jo naredili. Pa konditorsk valjček tudi rabiš za tole....za gladit prvo plast kreme.... Vendelina jr.

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

2. sep 2008 16:14

Sladkosnedko, če ti uspe dobiti recept, ga posreduj še nam. Zdi se mi res zanimiva kombinacija. LP Mojca32

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. sep 2008 17:17

Pa daj no malo miselnega napora sestavi saj ni tako težko. Kje je čokoladni biskvit, v katerih tortah? Ja, za začetek je v sacherci, a ne. Pogledaš ta biskvit. Če ti je okej vzameš tega, če ne, gledaš biskvite v čokoladnih tortah. Čokoladne torte je Jernej tu lepo uredil - človek se muči s programiranjem brskalnika, daje ladies to malo uporabljat, a ne?. In tam je in maslenih in smetanovih in jogurtnih krem. Edini namig, ki je tu potreben je finta na temo, kako se dve plasti skupaj zlagata. In imaš tako eno rajdo ledenih tort pa še šampansko torto od darling mamamie. Mehak poliv se pa naredi tako, da v segreti sladki smetani topiš jedilno čokolado in zraven dodajaš rum in mešaš in potem to preliješ. Pa malo poglej fotoalbume od stane.r Človek se nauči kuhati in peči tako, da preverja in sam išče in je ne vem kolikokrat večji gušt takole priti do recepta kot pa čakati na to, da bo po mejlu kaj priletelo. Vendelina jr.

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

2. sep 2008 17:39

Vendelina, s tem se pa strinjam. Jaz imam v življenju prav projekte, ko iščem recepte. najprej sem iskala recept za dobro čokoladno torto. Potem za skutino. Pa za borovničevo. Pa za lešnikovo. Vse, kar lahko rečem, je, ne obupat, ali pa si pogumno privoščit in obiskat tisto slaščičarno, kjer imajo tako pregrešno dobre tortice. ;) [soncnica] jana1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti