Tečaji goljat

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

16. okt 2008 23:25

Ja, tudi. Vlečeno testo (ampak nam je svetoval, naj ga raje kupimo že narejenega) in ajdovo kvašeno testo (35 dag ajdove moke, 15 dag bele moke, 1dl vrele vode, 5 dag masla, 0,5 dag kvasa, sol, voda po potrebi). Ajdovo moko poparimo, ji dodamo maslo in ohladimo. Dodamo belo moko, kvas in po potrebi še vodo. Ugnetemo srednje gosto kvašeno testo. Nadevov je pa ogromno brez jajc. habibti

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. okt 2008 23:59

Oh, sem šele zdaj videla, sem že v pižami in z opranimi zobi, ne morem prist, pa še en paket študentenfutra sem pojedla kake pol ure nazaj. Očala očitno ne pomagajo. Pridem kak drug dan.

Loni Makaroni

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

17. okt 2008 9:46

Še žal ti bo. Pa kdaj drugič. Lep dan! habibti

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

17. okt 2008 11:38

Habibti, tudi jaz sem bila včeraj na tečaju. Sedela sem čisto na koncu (zadnja v vrsti) in "skrbela" za štedilnik. Katera si pa ti?

Drugače je bilo meni zelo všeč. Naslednji četrtek grem pa še na kruh. Ostalih tečajev pa sem se že udeležila.

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

17. okt 2008 12:00

No, zdaj pa končno poznam eno s Kulinarike še osebno:). Jaz sem bila pa najmlajša tam, na koncu sem pakirala dobrote v posodice. Meni je bilo tudi zelo všeč in mojim doma tudi. Tako sem se najedla, da danes še nisem nič dala vase, ker sem še vedno sita. Grem pa še na tri tečaje, do sedaj sem bila na lahki mediteranski kuhinji in lansko leto na okraševanju iz sladkorja. Lep dan! habibti

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

17. okt 2008 13:28

Meni sta bili dve najmlajši. A si tista, ki bi delala štruklje brez mleka?

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

17. okt 2008 21:27

Ja, tista! habibti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. nov 2008 17:00

No, danes pa vam bom lahko poročala, kakšen je tečaj priprave morskih jedi (ribe in mehkužci), sicer iz 2. roke, ker sem poslala lubija, ampak mi bo zagotovo poročal (ma beležkico sabo). Si je sicer želel, da bi šla oba, ampak v trenutno finančni situaciji ne bi bilo najbolj smotrno. Bova šla na kak drug tečaj skup - zbiram predloge, ni treba, da so kulinarični. Je še katera šla danes?

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

6. nov 2008 17:07

Jaz grem naslednji teden, od tečaja čez 14 dni pa se bom morala, na žalost, odjaviti. Mislila sem, da mi bo prijateljica poročala o današnjem tečaju, a je imela danes operacijo in je odpovedala. Verjamem, da bo na tečaju veliko zanimivega, zato upam, da boš kaj poročala habibti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. nov 2008 14:52

Evo, poročilo: je bilo čisto ok in je bil vesel, da je šel. Se je pa strinjal, da bi bilo brezveze, da bi šla oba, ker pač res samo gledaš in poslušaš. Ni mu bilo všeč to, da je povsod not ribji fond iz Kolinske, ki je sicer dober, ampak potem ima vse precej podoben okus. pa to, da je en tečajnik kar dosoljeval jedi, ki jih je Goljat skuhal (in so bile za lubijev okus že tako čisto dovolj slane), pa smešno se mu je zdelo, kako so spraševali če lahko zamenjajo eno zelenjavo za drugo ali ene vrste gobe za druge... (je navajen experimentiranja, pa da se da vse zamenjat z nečim drugim) Všeč mu je bila ena solata z rakci, pa pravi, da se vidi, da G. res obvlada vse, pa da ful hitro dela, čeprav ne hiti. Ampak paella mu pa ni bila všeč (lubi ima zelooooo rad paello, ki jo naredim, pa pravi, da ta pa ni bila niti približno tak dobra - hehe, bo že nekaj na tem, da majo vsake oči svojega malarja)... Všeč mu je bil način filiranja rib - saj v osnovi to zna, ampak kolegi dostikrat komplicirajo do onemoglosti, kako je treba met čisto tanek noš, pa potem s pinceto pulit ven rebrca... goljat pa lepo vzame neko "sekirče" varianto noža (skratka velik nož) pa odreže in potem še rebrca kar lepo z nožem odreže stran, nič ne komplicira.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti