Pelati

bb.kuhar  

član od: 23.3.2008

sporočila: 20

tema odprta - 31. avg 2008 14:22 | ogledi: 5.880 | odgovori: 3

drage kuharice rabim e n dober recept za paradižnikovo omako oziroma pelate da ti ostanejo cwz zimo

bb.kuhar

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

31. avg 2008 14:53

Jaz na olju prepražim čebulo, dodam na koščke narezan paradižnik in papriko, ter kuham tako dolgo, da se paradižnik precej razpusti. Vse to prepasiran s paličnim mikserjem in nato še pretlačim skozi cedilo. Dodam sol, poper, bazilikoin malo origana. To potem dam v manjše posode (kolikor rabim za enkrat) in v skrinjo. Jaz to uporabljam za omako za testenine, za pizzo, imamo pa tudi radi, če v to maso ko vre vlijem stepeno jajce. Če imate raje da so še koščki paradižnika pa le-tega pred praženjem oziroma kuhanjem olupi, nato pa kot je zgoraj opisano,le da izpustiš pasiranje in pretlačenje skozi cedilo. Za količine pa nimam pojma, ker delam po občutku. Lp patka

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

31. avg 2008 15:10

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1542 tukaj so recepti...pri nas se omaka le redko pokvari (pokvari se, če kozarce ne napolnemo do vrha) ..v omako obvezno samo nekaj žlic olivnega olja, če pa ne damo olivno olje v lonec z omako ga damo na vrh polnega kozarčka ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti