Iranska kuhinja

mashala  

član od: 30.8.2008

sporočila: 1

tema odprta - 30. avg 2008 15:30 | ogledi: 4.162 | odgovori: 4

Dragi kulinariki in kuharji, zanima me, če mislite, da bi obstajal interes po pravi iranski kuhinji oz. restavraciji v Sloveniji?

mashala

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

30. avg 2008 16:15

kakšno ponudbo pa vsebuje iranska kuhinja harmonika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2008 16:57

iranska kuhinja je sila zanimiva reč, letos sem jo tri tedne "testirala" na kraju samem, napopotovanju po Iranu,  in neizmerno uživala.

Je lahka, zmerno začinjena, redko kdaj pikantna, vendar aromatična, veliko je zelenjave v različnih izvedbah, predvem jajčevcev, od mesa prevladujejo jagnjetina in ovčetina, pa perutnina, ribe, tudi govedina se najde in divjačina, pa morski sadeži,sploh raki.

 

Zelenjavne jedi so za prste polizat, sladice so pa kategorija za sebe.

 

Glede restavracije bi pa rekla: če gre za Lj, ja, za druge kraje bi pa težko rekla, vključnoz MB. Pa tudi od marketinga bi bilo odvisno.

 Sama sem seveda za. Inshalah. Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. avg 2008 10:04

Točno to sem sama hotela napisat: tako restavracijo lahko odpreš samo nekje, kjer je veliko pretoka, ljudi, ki bi radi probali kaj novega. Za Lj. se mi zdi, da bi lahko preživela, za druge kraje pa ne vem, ker ne vem, koliko je takih ljudi. Bi bilo pa verjetno pametno dopolnit ponudbo s kakimi plesalkami, tradicionalno postrežbo,... da bi bilo to res nekaj novega in doživetje zase, ne samo drugačna hrana... Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2008 8:23

v Lj je tudi bila - Alamut na Poljanski, samo je ni več Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti