Listnato testo za zavitek

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

tema odprta - 30. avg 2008 8:07 | ogledi: 11.739 | odgovori: 24

Rabim vaš nasvet,kot že mnogokrat.Večkrat sem že delala štrudelj,sama naredila testo,vendar mi ne rata vedno isto.Sedaj sprašujem vas katero moko uporabljate in kakšno razmerje med moko in vodo-količinsko seveda.

Hvala že vnaprej.

Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. avg 2008 8:15

Jaz sem za štrudelj vedno delala vlečeno testo, pa mi je tudi bolj "švoh" ratal. Sedaj kupim kar listnato testo za zavitek, tisti ki je zvit, pa je. Sicer nisem ljubitelj štrudlov, s tem testom mi je pa bolj dober. Jelenckova

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

30. avg 2008 8:23

a veš Jelenčkova,mi imamo zelo radi štrudelj,ampak saj veš kupljeno testo se pač ne da primerjat z domačim.Moj mož je tudi zelo kritičen do tega.Saj veš dedci.... Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

30. avg 2008 10:11

Moka(pol kg), slana mlačna voda(4dcl),dva brizga kisa,5žlic olja vse je približno, dodajaš po občutku,narediš 4 hlebčke,namažeš z oljem ,počivajo pol ure,razteguješ z oljnatimi rokami.PREVERJENO! anemona

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. sep 2008 13:17

Vlečeno testo sem delala že iz vseh mogočih mok in vedno rata, je tako prijazno testo. Lepše se vleče, če ga pustiš kakih 10-15 min. počivat in če ga prej dobro pregneteš. Listnato testo grem pa redko delat, je res precej dela in ni take razlike kot pri vlečenem in drugih testih, vsaj meni se ne zdi, je kupljeno kar dobro in veliko enostavneje. Ti misliš listnato ali vlečeno testo? Ker listnato rabi še precej masla! Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

1. sep 2008 13:22

Spet je prišlo do napačnega imena, ampak saj vemo za kaj gre - Vanilija sigurno misli na vlečeno testo. Kot pravi Veri - ni pomembna moka, pomembno je: testo dobro (z rokami) obdelati / premesiti ter počivanje testa. Pozdravček!

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. sep 2008 13:27

Sama za vlečeno testo uporabim 30 dag moke, 1 žlico olja, 1 jajce, in vodo po občutku. Mešam ga z mešalnikom. Dodam pa tiloko vode, da se lepo "odlepi" od posode. Počivat mora naoljeno vsaj pol ure.

 

Včasih so celo rekli, da je pravo listnato testo tisto, ki se ga "pretepe". Tudi to včasih naredim (30 X ga z vso močjo vržem ob pult)

 

Listnato testo pa je druga pesem. Za to potrebuješ pa osnovno testo in masleno kocko... ampak sem prepričana da imaš v mislih vlečeno.

 

 

LP

MM

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2008 13:42

Veri, jaz listnatega tudi zelo redko delam, res je preveč komedij, vendar se mi pa zdi, da je med doma narejenim in kupljenim zelo velika razlika, večja kot pri vlečenem testu. 

Imam občutek, da v kupljenega stavijo margarino namesto masla.

Mogoče imam pa samo smolo, da sem vzela slabo znamko. Katerega pa ti kupuješ, če bi našla kakšnega dobrega, bi ga večkrat uporabila, posebno poleti, ko ga brez klime doma težko narediš.

nola

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. sep 2008 13:46

nola... tudi jaz mislim, da je v kupljenem listnatem testu margarina.

Tudi v pekarni smo vse delali z margarino. Ker je maslo predrago .

Je pa razlika med listnatimi testi različnih proizvajalcev.

MM

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2008 13:49

Morska medvedka, si predstavljam, da je razlika. Katero se ti zdi dobro?

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti