Listnato testo za zavitek

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

2. sep 2008 8:01

To drži. Pred časom sem gledala na TV-ju - eno nedeljo je bil pri Ladotu gost mojster bureka in je testo raztegoval na šipi, ki jo je namastil. Ja, pa še malo po svojih "kosmatih" rokah. Da bi pa kaj takega doma počela, uuuu.... Pozdravček!

lena70  

član od: 8.3.2008

sporočila: 61

2. sep 2008 9:14

Tudi pri nas ga elamo tako kot dragička in morska medvedka, le da mi ne damo nikoli kisa. Preden dam testo vsaj za 1 uro počivat na hladno, ga vsaj 50x vržem ob mizo, z močjo, zako je delala že moja babica. Testo se mi ni še nikoli prijelo, vedno se razvleče do onemoglosti, tako da ga ponavadi še stran odrežem. Drugače pa kot so druge napisale, dobro pregnesti in to je to. Veliko kuharskih uspehov in lep pozdrav vsem lena70

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. sep 2008 9:59

Dragička, saj pri peki itak vse živo pocrka (burek ali "štrudl").... Drugače so pa meni mojstri testa za burek res carji. Oni kar v luft mečejo testo in potem ena rjuha od testa prileti dol... Vendelina jr.

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

2. sep 2008 19:55

Res sem narobe napisala,tako,da se opravičujem. Mislila sem vlečeno testo za štrudelj.Hvala vsem za nasvete in odgovore. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti