Feferoni habanero red savina

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

31. avg 2008 14:03

Joj Frina, najbolje kar ta velikega . In še odgovor za Liso: feferončki polnjeni s slanimi inčuni trajajo kar dolgo (kakšno leto brez težav), vse pa je odvisno predvsem od načina priprave. Zelo pomembno je, da pri pripravi nismo preveč neučakani. Ko fefrone očistimo in prevremo jih moramo sušiti vsaj (najmanj) eno noč. Če polnimo in vložimo mokre jih moramo kar hitro pojesti. V kolikor pa jih dobro osušimo, vložimo v čiste kozarce, jih popolnoma prekrijemo z oljem in dobro zapremo trajajo eno leto brez težav. Možno jih je polniti tudi s tuno, vendar so z inčuni neprimerno boljši. Lahko se doda tudi kapro. Če imate v družini ribje navdušence naj še povem, da dajo doma usoljeni sardoni feferonom daleč najboljši okus, saj so inčuni svoje že oddali olju. Seveda čiščenje domačih slanih ribic vzame kar nekaj časa. Naj dodam še okviren recept : - 500 g feferonov - 1 l belega vina - 0,5 l belega vinskega kisa - malo soli - kozarec slanih inčunov - po želji kapre - 1 l kakovostnega olivnega olja Feferone očistimo semenja, jih operemo in prekuhamo v mešanici vina, kisa in soli. Kuhamo jih samo 2-3 minute in nikakor ne vse naenkrat, ampak po malo. Prevrete obrnemo na bombažno krpo z odprtino navzdol in pustimo, da se res dobro osušijo (krpa se bo zelo obarvala in jo boste težko oprali). Potem jih poljubno nadevamo, vložimo v kozarčke, popolnoma prekrijemo z oljem in dobro zapremo. skrzolin

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

31. avg 2008 15:13

Doban, tudi jaz se pripročam za kakšno seme. Bi šlo? fresh

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

31. avg 2008 15:21

Meni osebno je boljsi nadev s tuno, lahko pa za nadev vzamemo tudi razkosciceno olivo, v luknjico vlozimo kapro-e in ovijemo s saredlnim filetom.Je zelo lepo za videt.Da o tem,kako je dobro, ne govorim. Pa se nekaj: pri nas nadevamo samo te,ki imajo okrogle plodove, je precej bolj prakticno, pa tudi pekoci so malo manj...oz....ravno prav. Lp lucka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. avg 2008 19:06

Harisso pripravim tako, da v multipraktiku zmiksam feferone z olivnim oljem, česnom, soljo in malo koriandra v gladko pasto. V maroškem receptu je količina koriandra večja kot v tuniškem, poleg tega dajo vanj kar precej kumina, ki pa meni nekako ne "sede" in ga izpustim. Tako ali tako ga ne delam za domorodce in se torej ravnam po svojem okusu. Količine so nekako - 1/3 posode multipraktika feferonov, 3 stroki česna, kopata jušna žlica sesekljanega koriandra, sol po okusu, olja pa toliko, da se dobi pasta. Če se harissa dela iz posušenih feferonov, jih je treba najprej namočiti v vročo vodo, odcediti in potem zmleti. Harisso uporabljam tam, kamor bi tudi sicer pasalo kaj pekočega, posebno všeč mi je pa piščanec po maroško, ko harisso pred pečenjem namažeš pod dvignjeno kožo. Hvala za recept in nasvete, vlaganja se bom lotila takoj ko naberem na vrtu zadostno količino materiala! Lisa

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. sep 2008 11:27

Imaš še kakšno seme? Bi prosila zanj. Ne rabim veliko, 2 rastlinici bi bili že dovolj za nas.

katti

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

16. sep 2008 13:28

Če smo že pri feferonih. Zadnjič sem nekaj vlagal, noter pa sem dal tudi pečene domače feferone in pekočo papriko. S feferoni nisem nikdar delal z rokavicami, kaj bi, brez veze. Ampak vsaka šola nekaj stane. Roke, prsti, dlani so me tako pekli, da bi bolečino lahko primerjal z bolečinami pri opeklini. Pomagal sem si z mešanico vode in ledu. Neponovljivo LP Vlado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

16. sep 2008 13:36

Ja Vlado, res, to peče ko hudič ! Jaz sem enkrat sekljal feferon za neko omakco, medtem me je prijelo na WC, ker se mi je mudilo zaradi kuhe si nisem umil rok in sem kar tako opravil malo potrebo. Moški si pri tem pač moramo pomagati z rokami in malo prijeti stvar v roke, si lahko mislite posledice tega dotika. Peklo me je ,da so mi solze tekle. Edin stvar ,ki sem se jo spomnil je bil kozarec mrzle vode z ledom, pa sem tja pomakal. To je bilo komično in še dobro, da sem bil sam doma. Je pa kar nekaj časa trajalo,da je popustilo. Zato se le zaščitite, če delate z feferončki ! Saj veste : boljša je preventiva kot kurativa !! LP hedonist

tony1977  

član od: 16.9.2008

sporočila: 1

16. sep 2008 18:44

Pozdravljeni! jaz bi pa rad semena od naslednjih feferonov: 1. feferoni Habanero 2. feferoni Scotch Bonnet & Thai 3. feferoni Chiltepin ali pa če kdo ve kje se jih dobi da mi pove vse ostalo po dogovoru tony1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti