Jutranjka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 29. avg 2008 19:27 | ogledi: 8.992 | odgovori: 9

Spet ena nekulinarična tema boste rekle.

Rabim pomoč in sicer mama si želi eno haljo, kvalitetno, ki naj bi bila iz debelejšega pliša, ne z frotirja. Povsod kjer sem gledala imajo same frotiraste, pa še te same čudne barve. Ker je starejša si ne želi kakšne bele ali roza barve.

Ali mogoče katera ve kje v Ljubljani bi se kaj takega dobilo.

Hvala za vsak namig.

anitram1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

29. avg 2008 20:35

Jaz sem luštne videla v Doti v City parku v Lj. So pa rdeči, modri in zeleni se mi zdi. Taki bolj debeli. Samo so iz frotirja. Ima pa plišaste Dormeo, v beli in svetlo modri barvi. Kupi se jih v Merkurju tudi, jaz sem ga kupila v Maxiju spodaj, ko je Top Shop trgovina. Jelenckova

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

29. avg 2008 20:55

Svilanit Kamnik, kjer imajo tovarniško trgovino (ki je, mimogrede, urejena izven vseh pričakovanj), drugače pa Svilanitove trgovine ali zastopniki širom po državi.

 

LP

Drejček

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. avg 2008 20:55

Jutranja halja je nekaj drugega kot kopalni plašč. To naši trgovci težko razumejo. Ponudbo dobro poznam. Na eni strani so frotiraste halje, ki so težke in za "premostitev odveč", na drugi strani pa obstajajo samo še negližeji, v katerih si ne upam odpret poštarju. Sploh temu, ki je  mlad in simpatičen fant.  

V preteklosti je bilo tega na trgu precej več, potem pa je s prodorom frotirastih halj prišlo do poplnega osipa. Tudi halje iz pikeja ( vafel), ki si jo želi moja svakinja, so precej redke.

Sama sem rešila problem tako, da sem si sama sešila haljo, ki je namenjena za potegnit čez spalno srajčko. Problem je nastal z nakupom blaga, ker sem si predstavljala debelejšo bombažno flanelo z diskretnim vzorcem. Niso je imeli že nekaj let.

Zdaj me čaka šivanje iz raztegljivega žameta, malce poseben kroj še iz začetka osemdesetih prejšnjega stoletja, ki ga skrbno hranim. Z zadrgo spredaj in metuljastimi rokavi.  Blago dobro pade, tudi mečka se ne, ko haljo obesiš, pa je precej bolj lahkotna kot tista iz frotirja,

Sama sem prepričana, da je bolje razmišljati, da boste kupili blago in vam šivilja sešije ( ni tako komplicirano ), le blago je treba izbrati. V neki razprodaji sem skoraj izpulila drugi kupovalki  bombažno flanelo, z rožicami, za katero imam kar nekaj kandidatov, ki potrebujejo "šlafrok".

F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. avg 2008 21:26

Poskusi pobrskati še po katalogih neckermann, quelle, modaplus. Imam v spominu, da so imeli jutranje halje v ponudbi, sama imam pa tako iz flisa od quelle in je super. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

29. avg 2008 21:27

Predlanjsko leto sem za r.d. dobila od sosede dolgo haljo "šlafrok", ki je iz mehkega pliša. Naročila ga je pri Necermanu. Sem zelo zadovoljna, čeprav ga uporabljam bolj čez zimo. Pozdravček!

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

30. avg 2008 15:17

Kaj jih res, nikjer več ne prodajajo? anitram1

Deklica68  

član od: 9.5.2008

sporočila: 9

30. avg 2008 17:34

Poglej v Svilanitovi trgovini. Videla sem jutranje halje modre barve. In, če sem jih videla v Mariboru, v Europarku, jih bodo zagotovo imeli tudi v ostalih njihovih trgovina na voljo. Deklica68

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

30. avg 2008 21:16

Anitram1, jaz sem letos mami kupila jutranjo haljo iz pliša v Svilanitovi trgovini. Imeli so vse barve, temno modro, svetlo modro, bordo rdečo, rjavo, zeleno, roza, rumeno... Jih pa očitno pri nas izdeluje samo še Svilanit, ker sem sama obredla kar nekaj trgovin... Cena je pa bila 80€... kar precej. ela

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

30. nov 2010 19:40

Zanima me, kje bi našla jutranjo haljo za gospode. Ne vem, kako bi jo drugače opisala. Je krajša, krojena kot jakna in iz toplega blaga, ni iz frotirja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti