Kako narediti pravo musako?

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 29. avg 2008 14:58 | ogledi: 10.260 | odgovori: 17

Sem si že pogledala recepte na forumu, izpisala in še malo posrfala po netu. In ko sem brskala po "tujih" straneh, sem opazila, da je grška musaka pripravljena tako, da se zložijo meso, krompir, jajčevci in bučke po plasteh, potem pa SAMO po vrhu prelijejo z bešamelom z jajcem (brez sira) Na youtubu več časa porabijo za pripravo bešamela kot za ostalo, hehe... Očitno mora bit krompir kuhan, čeprav se mi ni zdel povsod... Najbrž že ne pride tako suho, ne vem... Imate kakšne izkušnje?

alibaba

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

29. avg 2008 15:05

Alibaba, lahko delaš po raznih recepturah. Sama na pol prepražim meso, ga začinim in na pol prekuham krompir, zložim v pekač, vmes pa narežem tudi trdo kuhana jajca. Polijem samo po vrhu s smetano za kuhanje ali jogurtom, saj prodre navzdol - in potresem z naribanim sirom, ter pečem 20 minut. Ne vem, bolj zaupam temu, da prej na pol naredim, ker sem že jedla musako, ki ni bila do konca narejena in imam slabe spomine. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

29. avg 2008 15:07

krompir nareži na kolobarje in povegetaj. meso popraži s čebulo in vegeta,pa poper. in potem zlagaj krompir,meso,krompir,meso,krompir. potem naredi preliv iz kisle smetane,sol,jace in prelij čez musako.pekač na začetku po olaj.in daš pečt. srcektorta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. avg 2008 15:10

Jonska verzija gre takole: - krompir se nareže na kolute in skuha do nekje tri četrt...ostalo pa naredi pečica. - bešamel moti. Namesto tega se uporablja feta sir. Če imaš več fete, jo daš povsod, če imaš manj, jo daš med dve plasti. Vendelina jr.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. avg 2008 15:17

Probaj ta recept, nam je bil super in ga res priporočam: http://www.kulinarika.net/recept/predjedi/Musaka_iz_jaj

V Grčiji smo jedli nekaj podobnega, le da brez mesa in na dnu je bil krompir. Bešamel pa enak. Namesto toasta sem dala na dno plast kuhanega in na rezine narezanega krompirja. Meso sem izpustila le na tistem predelu, ki je bil rezerviran zame. Ostalo sem naredila po receptu.

Aki

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

29. avg 2008 15:25

Joj kok ste hitre! Hvala. Sprintala sem si namreč recept, ki je bil zelo pohvaljen, vsebuje pa en liter mleka. Na slikah pa vidim, da ima musaka eno tako "kapico" , debelejšo plast bešamela. Bom res prej skuhala krompir, za preliv bom pa videla kaj me bo navdihnilo v tistem trenutku. A vaše musake pridejo kompaktne- mislim na to, da imaš na krožniku eno kocko in ne ene gmote krompirja z mletim mesom? alibaba Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 29. avg 2008 15:31:28

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

29. avg 2008 15:31

alibaba musaka in podobne zadeve (lasagna, pasta in forno...) se morajo malce ohladit preden jih postrežeš. ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 29. avg 2008 15:33:10

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

29. avg 2008 15:48

Za musako iz krompirja, krompir olupim in narežem na centimetrske kolobarje, dam v vodo, posolim ter pustim da zavre. Odcedim in naprej delam musako. Prelijem s kislo smetano in jajci. Musako iz krompirja, pečenih paprik, pohanih paprik, pečenih melancan... nikdar ne delam z bešamelom. Bešamel uporabljam samo pri lazanji. Pozdravček!

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. avg 2008 17:33

Tudi jaz delam enako, kot dragička, prav tako za musako ne uporabljam bešamela, ampak čez polijem mešanico kisle smetane in jajc. Proti koncu pečenja pa potresem še s sirom. ela

srcektorta  

član od: 13.5.2008

sporočila: 153

29. avg 2008 19:18

zakaj krompir prekuhavate,saj se speče surov v eni uri? srcektorta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti