Golobi

mitjamitja  

član od: 28.8.2008

sporočila: 7

tema odprta - 29. avg 2008 11:48 | ogledi: 2.482 | odgovori: 20

Živjo! Med recepti sem zasledil tudi enega za golobe po perugiansko. Ali kdo ve,kje bi kupil golobe,saj jih v SLO nikjer ne najdem,vem pa da je na Štajerskem ena restavracija,kjer jih strežejo. Spomladi sem jih kupil v Franciji,jih pri prijatelju doma zamrznil v skrinji,nato pa jih pripeljal z električno hladilno torbo v Slovenijo. Ampak to je pa zelo komplicirano,zato bi bil vesel pomoči. Hvala

mitjamitja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

29. avg 2008 12:33

Mitjamitja, znajdi se, sej golobov je po vseh mestih,kolikor hočeš !! No ja , šala mala, da me ne bo spet kdo obtožil da nagovarjam ljudi h kriminalu. Drugače pa mislim, da boš pri nas težko našel to perjad v kulinarične namene. Tisti,ki jih gojijo jih tudi slučajno ne bi poklali , da pa bi jih kdo gojil za kuhanje pa še nisem slišal. No morda pa kdo od obiskovalcev KulSlo meni drugače in ima kakšne koristne informacije. Bom sledil tej temi,ker golobčki tudi mene zanimajo. Prosim te, daj napiši, kako si jih ti pripravljal,mislim tiste, ki si jih pripeljal in Francije. LP hedonist

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

29. avg 2008 12:57

Jaz sem ravno zadnjič gledala eno kuharsko oddajo (iz Anglije),ko je kuhar pripravil golobja prsa in jih samo na hitro popekel,da je bilo meso znotraj še krvavo... Roncolino

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

29. avg 2008 13:13

V Leclercu so jih imeli. mišika

mitjamitja  

član od: 28.8.2008

sporočila: 7

29. avg 2008 14:03

Popekel sem jih na maslu,malce belega vina,omako pa sem začinil z zdrobljenimi črnimi trobentami,in na koncu flambiral. Mišika,kdaj pa so imeli golobe v leclercu-ali so bili zamrznjeni? mitjamitja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

29. avg 2008 14:28

Tudi jaz sem jih videla v Leclercu. Sveže, še letali so okoli..... Samo ne vem, če jih prodajajo.........

stana

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

29. avg 2008 14:39

No ta recept s črnimi trobentami obeta. A pravite da jih imajo v Leclerku ? Kaj pa golobi v rižoti ?ima kdo kak pameten recept ? Vem, da ga lahko dobim v kaki knjigi ampak mene zanimajo osebne izkušnje. Hvala in lep pozdrav ! hedonist

mitjamitja  

član od: 28.8.2008

sporočila: 7

29. avg 2008 14:57

Hedonist,ravnokar sem preverjal v Leclercu,kako kaže z golobi in čakam,da me pokličejo nazaj... Glede na to,da nenehno dobivajo iz Francije pošiljke,bi res lahko poslali tudi nekaj golobov,vsaj zamrznjenih,ker je ta ptič baje precej občutljiv in se hitro pokvari...tako mi tam je rekel prodajalec...V Leclercu na Rudniku imajo sicer knjigo želja,tako da se bom poskusil dogovorit...pa še za prepelice,po katere moram zdaj v Trst... mitjamitja

mitjamitja  

član od: 28.8.2008

sporočila: 7

29. avg 2008 15:18

Tako,preverjeno.... V leclercu so mi rekli,da golobčkov nimajo in jih niso imeli... me bodo pa v ponedeljek obvestili,če bi se jih dalo pripeljat oz. nabavt iz FR. mitjamitja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

31. avg 2008 21:15

Mitjamitja, nujno javi če ti bo v LC uspelo. Upam, da bodo uvozili kakega tiča več . V Italiji pa jaz kupujem Quaqlie. Baje so to neke vrste škorci . Moram reči, da so okusni.Jih enostavno popečem ,dodam začimbe, zalijem z vinom in podušim. Je pa res, da jih ženski del moje družine ne ceni najbolj zgolj zaradi pretiranega sočustvovanja. Bogi tički, pa tko naprej...ženske pač. Torej javi, če boš dobil . Lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti