Plačilne kartice

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. avg 2008 18:23

Glede na to, kako so banke in njim podobne ustanove zaščitene in kako nas odirajo, menim, da ni prav, da se takšne stvari dogajajo! Konec koncev to storitev plačamo! In dokler anitram1 plačuje vse tako kot je treba, se mi zdi skrajno nesramno, da so si kaj takega privoščili.

Sem te dni na banke (pravzaprav samo na Banko Celje) alergična tudi sama. Gospodje se obnašajo, kot da nam delajo ne vem kakšno uslugo! Pa gre provizija na provizijo, za znoret!!!

No, pa sva se z možem zadeve takoj lotila konstruktivno, ker samo jamranje nikomur ne koristi. Po priporočilu prijatelja sva bila takoj naslednji dan na A banki, kjer so naju bili zelo zelo veseli. Ja, saj vem, zakaj, ampak poslovni pa so! Tako da bova verjetno najino kompletno poslovanje preselila tja.

jasna

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. avg 2008 19:08

Nisem brala vsega kar so drugi napisali, vem pa da se je to meni že zgodilo in ne enkrat. Ne vem kako ti ni jasno, da če ni prilivov, jih ne zanimaš. Jaz sem na srečo imela vsaj otroški dodatek kot priliv in mi je kartica vsaj pri zadnji izgubi službe, ostala. Pri vseh teh zlorabah kartic pa je mogoče bolje, če jo imaš in ti stoji v predalu. Activo smo pa že zdavnaj mi ukinili, ker nima smisla , da se pufaš za naprej! Jo ima mož in še to Activo eurocard in jo uporabljamo samo , ko gremo v tujino, da ne nosimo sabo dosti gotovine. Kljub vsemu ti verjamem, da ti je hudo, ko si že itak prizadet, ko zgubiš službo, pol te pa udari še z druge strani, pa mogoče še s kakšne! Tudi to bo minilo in če ne bo hujšega boste vsi preživeli. Pa čeprav brez kartice. Pa še ena kritika za banko Kp. Sem jo menjala prav zaradi takih podobnih, bili pa so tudi skrajno neprijazni ob vsaki morebitni težavi, pa na izpiskih so mi trgali vse živo, za kao stroške pri obračunih,... Sedaj sem na Poštni banki in nimam problemov. Edino limita ne uporabljam. Sva jih z možem pokrila in kolikor imava imava. Ker nam je zadosti že kredit za stanovanje, se nočemo pufat še na limitih. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

28. avg 2008 20:44

Niti jaz se ne želim prepirat, Balu in če si to tako razumela, se opravičujem. Ampak za božjo voljo, ne moreš vsega gledati le s svojega zornega kota. Postavi se še v situacijo koga, ki si tega kot ti ne more privoščit. Ne trdim, da si anitram1 ne more, mogoče pa le? Veš, marsikdo ob 500 - 600€ plače ne more niti 20€ na mesec privarčevat, kaj šele 150, o katerih govoriš. In kar nekaj takih poznam, ne govorim na pamet. Saj v globalu vsi vemo, da je tale plastika lahko velika past, ampak včasih nekaterim pač ne gre drugače in jim je to edini način, da večje stroške (kot npr. kurilno olje) malce razbijejo na dele. Saj verjetno se strinjaš, da štiričlanska družina, kjer oba zaslužita 500 - 600€, ne more varčevat (saj komaj preživijo), kratkoročnega potrošniškega kredita pa jim na nobeni banki ne dajo, ne? Issi

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. avg 2008 22:54

Issi,

načeloma ima tudi Balu prav, odvisno od zornega kota, saj si sama povedala. Ne vidim razlike, če nekdo plača kurilno olje v obrokih npr. vsak mesec po 150 EUR, ali pa že prej varčuje in da prav tako vsak mesec 150 EUR na stran in za povrh dobi še gotovinski popust, pri plačilu s kartico na obroke pa bi imel dodatne stroške. 150 EUR je 150 EUR, kakorkoli obrneš. Je pa res, da če te banka terja, lažje najdeš tistih 150 EUR za obrok.. če ti pa lžijo doma v predalu, jih hitro porabiš za kaj nujnega.

jasna

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

29. avg 2008 8:07

anitram1 je napisal/a:
Kako so prišli do teh podatkov,,,, anitram1
Se mi zdi, da je anitram1 še najbolj pri vsem skupaj zmotilo to, da so od nekoga prišli do podatkov. Jaz bi na tvojem mestu to raziskala. Pokliči jih in malo povprašaj o tem. Kaj pa varstvo osebnih podatkov Imam pa tudi jaz eno zgodbico z banko. Pred nekaj leti sem tudi jaz bila brezposelna. Takrat je Zavod za zaposlovanje vsem prejemnikom nadomestila (ali kako se je že reklo) odprl nove, takrat še tekoče račune na eni izmed bank. Pa sem šla uredit zadeve in sem na koncu prosila še za čeke. Pa pravi gospa (oz. se zadere, tako da je lahko slišala cela banka) na okencu: VI, KI STE NA ZAVODU PA NE MORETE DOBITI ČEKOV In sem ji odgovorila: "Draga gospa, ko pa nebom več na zavodu pa tudi na vaši banki več ne bom In tudi nisem. K

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

29. avg 2008 9:43

Če ti nočejo povedati, kje so dobili tvoje osebne podatke, pa prosi informacijsko pooblaščenko, da jih povpraša. http://www.ip-rs.si/

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

29. avg 2008 15:55

saj si ni treba preveč glave razbijat...če ne dobivaš več rednih mesečnih prilivov so samo dve možnosti, in večinoma je to kar ta 1. da si delo izgubil...banka naredi ena plus ena in to je to...sicer pa, sej tudi kredita in obročnega odplačevanje ti noben ne nudi če nisi zaposlen?? zato ne vem zakaj toliko ogorčenja... ycrna

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

29. avg 2008 17:02

Ycrna, gre za kartico Diners, ki nima nobene veze z banko in računom. Oni nimajo vpoglda v stanje ali prilive na tvojem računu. Izdajatelj kartice ni banka ampak klub. Mesečno dobivaš položnice, s katerimi poravnaš obveznosti. Issi

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

29. avg 2008 17:15

Issi a se lahko nezaposlena oseba včlani v ta klub? V tem vprašanju je vsa magija.... ycrna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. avg 2008 17:37

Po moji oceni banka spremlja prilive. In če rednih prilivov, ki morajo imeti določeno šifro ni, pregledajo poslovanje. Če me spomin ne vara, jim tudi daješ pravico, da preverijo podatke o zaposlitvi.

Vsekakor sem prepričana, da je ravnanje banke korektno, je pa resnično padlo v nesrečni čas.

S karticami ljudje, ki imajo nizke prihodke, ali pa jih nekaj časa sploh nimajo, premostijo denarno stisko.

Na tvojem mestu bi pogledala še limit na osebnem računu, ki ga daje banka. Tudi tega po 3 mesecih ukinejo nekatere banke, če ni priliva na račun plače, torej od delodajalca.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti