Sok črnega bezga

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

tema odprta - 28. avg 2008 8:48 | ogledi: 11.218 | odgovori: 3

Prosim za pomoč pri pripravi soka iz črnega bezga.

Hvala in lep pozdrav

Arksi

arksi

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

28. avg 2008 9:19

BEZGOV SOK ZA ZDRAVJE 5 kg bezgovih jagod 1/2 l vode 2 kg rjavega sladkorja 2 večji skorji cimeta 4-5 klinčkov košček ingverja Prebrane jagode stresemo v kozico. Prilijemo vodo. segrevamo skoraj do vrenja.Potegnemo na rob štedilnika in pustimo počivati pol ure. Nato jagode zvrnemo na razpet, prekuhan prtič. Počasi naj se odcedijo v podstavljeno posodo, v katero damo vse druge sestavine. Odceja naj se 5, 6 ur. Natekli sok nato segrejemo na 80 stopinj. Nalijemo ga do roba v pomite segrete steklenice. Takoj zapremo z gumijastimi kapicami. Čez nekaj tednov sok dozori. Natočimo ga v vročo vodo in ponudimo proti prehladu. Po temle receptu sem ga delala samo 1x pred leti, pa je bil ok., ne vem, zakaj sem pozabila nanj. Sicer pa delam sirup podobno kot waris v receptu iz zgornjega linka. Malenkost so pri mojem receptu spremenjene količine. Nena http://www.moj-album.com/uredi/bena/11481476

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

1. sep 2008 9:33

Hvala za nasvet, sem ga že skuhala in je zelo dobrega okusa. Lep pozdrav arksi arksi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti