Količina hrane za 1 člana

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

tema odprta - 27. avg 2008 17:06 | ogledi: 20.734 | odgovori: 64

Potrebujem vašo pomoč, ker upam, da vi vse veste.

Moj sin in hči se pritožujeta, da ne znam skuhat hrane v normalnih količinah. Prosila bi vas, če kdo ve približne količine hrane na osebo.

Edino vem, da je 10 dag špagetov na osebo, drugače pa sem čisto izgubljena. Vedno se mi zdi, da bo vsega premalo, zdaj pa sem jaz kriva, ker preveč dobro kuham, med tem so tudi vaši recepti. No zdaj pa imam vsega dovolj! Sem se odločila. že nekajkrat, da bom zmanjšala, pa najdem nov recept, pa je spet vse po starem.

Zato vas prosim za pomoč, da bom vsaj približno vedela koliko naj skuham, pa shujšali bomo malo, ker ne bo nič ostalo za malico.

Lep pozdrav iz Dolenjske

tarčica

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

27. avg 2008 17:11

No, to bi pa tudi mene zanimalo, saj meni ravnotako očitajo da kuham preveč, pustiti se pa ne da, ker je tako dobro... Issi

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. avg 2008 17:13

tarčica je napisal/a:
Edino vem, da je 10 dag špagetov na osebo, drugače pa sem čisto izgubljena. tarčica
Aja? Jaz jih zmorem sama 25 dag... Je pa res da sem nora na pašto :) saša

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. avg 2008 17:14

Ahaha...jaz pa ravno mami zajbavam,če je na kulinariki po tanovem... Pri nas poleg vseh 4 članov (ke eno in isto jemo 2 dni) nahranimo zraven še mačke in psa.Kriza :D Roncolino

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. avg 2008 17:26

Ti si taka kot moja mami. Ona ma sicer en kompleks iz otroštva, nikoli niso imeli denarja - mama samohranilka s petimi otroci, delala na snagi kot snažilka, popoldan pa pri enem kmetu pomagala, otroci pa itak vsi delali že od malega pri raznih kmetih. In njej se sploh ne da dopovedat, ona nardi kosilo za 2 familiji, pa ne pretiravam. 4 zrezki na enega? Too much! Pa nič ne moremo. Samo za to, ker ve, da zdaj si lahko kupi hrano in jo dela v presežkih. No saj je, tudi v presežkih, ampak to je že za kdaj drugič. Začetnica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. avg 2008 17:35

Ha, ha, kuham samo zase, ampak imam potem isto 4x na jedilniku. Drugače pa sem zadnjič skuhala 85 g ene Barilla pašte, je pisalo, da je toliko dovolj za eno osebo. Zame skoraj pol preveč.

Njoke in žlikrofe merim pa kar s krožnikom, najbolj zihr varianta.

Trenutno pa se ukvarjam s tem, koliko tehta kuhana čičerka, če dam kuhati pol kile suhe. Zmeraj pozabim stehtat potem ko je skuhana. Ker eni recepti imajo toliko in toliko kuhane čičerke, jaz pa suho doma. In čaram na približno, z ostalimi stročnicami isto.

Ja, nič, naša mami pravi, da morajo tudi pujsi od česa živet. Ona namesto za 4 do 5 ljudi skuha vsaj za 7.

 

Loni Makaroni

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

27. avg 2008 17:44

O ja Začetnica mislim, da je tudi pri nas tako, ker ko sem bila majhna ni blo hrane pravzaprav vedno eno in isto,zdaj pa, ko lahko kupim in se potrudim da moji otroci niso lačni. Ampak rpišla sem do tega, da to ni dobro ne za naše želodčke in tudi za denarnice ne, zdaj pa bi rabila vašo pomoč, da se tega odvadim saj dokler se še da kaj rešit. Skuham pa točno še za eno familjo zraven, pol se pa kregam, če kaj ostane, ker itak preveč uživam v kuhanju( napaka moja ), krivi ste pa tudi vi, ker dajete gor take lepe in dobre recepte. Najden nov recept, pa pravim mogoče enkrat probam, ampak ta mogoče je ssigurno že drugi dan. Lep pozdrav vsem tarčica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. avg 2008 19:03

daj preostanek v zamrzovalnik ;) boste imeli za dvakrat PS: ne zamerit, ampak tvoje prvo sporočilo v tej temi je dosti neberljivo. Vejice? Pike? :S bannanna

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. avg 2008 19:04

Ko se pri nas mož spravi skuhat ,se vedno sprašujemo,katera vojska bo danes pri nas na kosilu...čeprav smo samo trije.Če kaj ostane ,vedno zmrznemo . Že ve zakaj take količine skuha... lp goga

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

27. avg 2008 19:48

Ne vem zakaj si delate take probleme ,če je enkrat preveč se pa drugič skuha malo manj. Če je vseeno še kaj preveč pa v zmrzovalnik. SIcer pa velja nekako tako. MESO: narezek- 10-15dag, žar 15dag, biftek 12dag, golaž 10-12dag, za rižoto8-10 dag, za nadevano papriko in sarmo 10dag, naravni zrezek 15 dag, pečenka s kostmi 15dag, govedina za kuhanje 15dag, piščanec za pečenje 25dag, ribe postrvi 25dag, ribe file 12dag, PRILOGE: testenine za prilogo 5-6dag riž za prilogo 4-5dag, riž za rižoto 6-8dag, krompir 15-20dag, zdrob za polento 8dag, ješpren 4-6dag zelenjava za prilogo 8-10dag. JUHE: 1/4l juhe na osebo, za zakuho: rezanci 1.5dag, riž 2dag, zdrob 1dag, krompir za kremno juho 5dag, fižol za kremno juho 5dag. SOLATE: krompirjeva 15dag, stročji fižol 10-15dag, rdeča pesa 10-15dag, cvetača 15dag, francoska 12-15dag. mogoče je malo nepregledno,a upam, da vam bo v pomoč. Prepisano iz knjige 100 receptov sestre Nikoline - 3 knjiga. Upam da ni kaj narobe ker sem prepisala. Lp patka

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

27. avg 2008 20:23

Ko so pri nas pred nekaj leti odšle od hiše kokoške, sem začela zelo paziti, koliko dam v lonec. Raje dam malo premalo kot malo preveč. Saj, če smo po kosilu še malo lačni, je v shrambi še vedno kak kompot, kakšno sadje, morda piškot ali dva za ob kavi po kosilu No, na koncu nismo nikoli lačni, ko gremo od mize. Je pa hrana danes predrga, da bi jo metali proč. Če kdaj pa le kaj ostane, predvsem pri enolončnicah, potem zamrznem, saj vedno prav pride. V tem času tudi veliko vlagam sadje in zelenjavo, da nič ne gre proč, kar zraste v domačem sadovnjaku in vrtu. Temu, kar je doma oziroma sezoni tudi močno prilagajam jedilnike. Tisto o 4 zrezkih na osebo se mi zdi pa preko vsakega zdravega razuma. lp tibe Sporočilo je spremenil(a) tibe dne 27. avg 2008 20:25:37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti