Količina hrane za 1 člana

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

31. jan 2012 21:42

Bom kar tukaj vprašala, da ne odpiram nove teme. V kratkem bomo imeli neko praznovanje in bom povabila na kosilo mojo in moževo družino. Ne bom se obremenjevala s kakšnim klasičnim nedeljskim kosilom, ampak sem se odločila, da skuham dva obroka (kar bo kdo hotel). In sicer chili con carne in piščančji paprikaš s kruhovimi cmoki.

Zanima me kako se pri dvojnem obroku štejejo količine. Skupno nas bo 18 odraslih oseb, 2 osnovnošolki (ki verjetno ne bosta jedli nič od tega, ker sta preveč izbirčni) in 4 otroci (2 do 5 let).

Prosila bi pa tudi za kakšno idejo, kaj zraven paprikaša namesto cmokov in kaj zraven chilija (razen kruha) ? Ali je pri paprikašu potrebna tudi solata?

hvala za vašo pomoč

gazela

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jan 2012 21:53

Zraven chilija par vreč tortilla chipsov, kislo smetano ali grški jogurt za tiste, ki pazijo na kalorije), nasekljana čebula in nariban sir.

Zraven paprikaša lahko narediš polento in špeclije. Pri obeh je dobro to, da ju lahko pripraviš en dan vnaprej.

 

Mi smo navajeni solato jesti pred glavnim obrokom. Predvsem zato, ker je hladna in kisla in se velikokrat tepe z glavno jedjo.

Vanja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

31. jan 2012 22:35

gazela je napisal/a:

[...] dva obroka (kar bo kdo hotel). In sicer chili con carne in piščančji paprikaš s kruhovimi cmoki.

Hm, meni se pa to dvoje zdi precej podobno. Oziroma, povedano drugače: če nekdo ne mara mesa v omaki z ostro papriko in po izbiri kislo smetano, bo lahko jedel... meso v omaki s sladko papriko in obvezno kislo smetano?

gazela je napisal/a:

Prosila bi pa tudi za kakšno idejo, kaj zraven paprikaša namesto cmokov in kaj zraven chilija (razen kruha) ? Ali je pri paprikašu potrebna tudi solata?

Zraven obojega bi šli tile žganci

Predlagam lahko še koruzno zlivanko, kuhan krompir, riž, tortille/palačinke.


Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 31. 2012 22:35

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. jan 2012 23:11

K čiliju torilja čipse, kot je predlagala Vanja ZDA, k paprikašu (ki ga jaz delam brez smetane, sploh pa ne s kislo .- ta redči jedi, kot veš, 666, sladka jih gosti) bi pa jaz široke rezance ponudila.

Ali pa polento, v katero vmešaš zelišča, da ni čisto rumena, pa še lepo aromatična je.

 

In nič hudega, če sta si jedi podobni, obe na žlico, za 18 ljudi je čisto ok, da čim manj posode porabiš in imaš čim manj dela.

 

 

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. feb 2012 10:24

poleg paprikasa bi jaz ponudila testenine, ze zaradi otrok.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. feb 2012 12:31

Jaz bi ponudila tudi zeleno solato. Testenine pa so dober predlog. Tisti osnovnošolki bosta vsaj to dvoje, pa malo omakce od paprikaša.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

2. feb 2012 8:31

Hvala za ideje. Verjetno bom res naredila kakšne testenine in pa morda polento za k paprikašu. Zanima me ali polento samo skuham ali jo tudi kaj popečem?

Smo pa včeraj naredili chili in smo zdraven res jedli tortilja čipse in se res super obnese.

gazela

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

13. apr 2012 21:08

mamamia: perfektno glede paprikaša. Tudi meni je všeč tvoj način priprave. Veliko lažje in ni tiste nachgešmaka po mlečnih beljakovinah.

Polenta...mmmmmmmm in love!

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

13. apr 2012 21:32

K paprikašu se bolj kot kruhovi cmoki poda kaj bolj nevtralnega okusa - svaljki (njoki), rezanci, špageti, vlivanci, žganci, pire krompir... Popečena polenta, se mi zdi, ima že preveč svojega okusa (vsaj meni se tako zdi). Smetano lahko ponudiš zraven, da si jo vzame, kdor hoče, prav tako tudi parmezan. Sicer pa, 666 ima po svoje prav - kaj pa, če bi kot stvar v omaki ponudila chili con carne, namesto paprikaša pa perutničke ali krače enostavno hrustljavo spečeš v pečici?  Če imaš ventilatorsko pečico, bi to v treh nadstropjih moralo iti brez težav. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. apr 2012 21:41

MBrando je napisal/a:

mamamia: perfektno glede paprikaša. Tudi meni je všeč tvoj način priprave. Veliko lažje in ni tiste nachgešmaka po mlečnih beljakovinah.




---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

 

Kak nachgeschmack?

 

Jaz delam paprikaš s sladko smetano, sem jo že naredila z mascarponejem.Kisla smetana, pomešana v jed in ne pokuhana, pa meni smrdi.

 

Paprikaš obvezno z malo vratovine, ker mu da božanski okus in seveda poleg paprike v prahu še vsaj 1 celo svežo.

Že skoraj dve leti dodam malo dimljene paprike (v prahu) in moja druga polovica ima rada, če je malo pekoče.

Zraven imejo najraje popečene žličnike, jaz špeclije ali imenitno polento.

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti