Izdelava knjige fotografij

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

tema odprta - 26. avg 2008 22:21 | ogledi: 6.572 | odgovori: 12

Ste že kdaj izdelovali knjigo s fotografijami ? Jaz bi jo rada izdelala za darilo, pa je kar nekaj ponudnikov na netu in ne vem za katerega bi se odločila . Če je to kdo od vas že delal, bi vas lepo prosila za vaša mnenja in nasvete.

LENČA

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

26. avg 2008 22:43

Pred kratkim sem oblikovala takšno knjigo za obletnico - kot darilo za fanta. Zelo rad namreč fotografira in sem izbrala njegove najlepše fotografije in jih opremila z nekaj lepimi mislimi. Je bil zelo vesel in je nosil knjigo kar s sabo, da jo je kazal drugim Sem pa uporabila program ponudnika Mixi (so iz Žirov, imajo poslovalnico v Ljubljani tudi...), ki ne bi mogel biti bolj enostaven. Zelo zadovoljna, zelo lepo narejeno in tudi ne predrago... Lp KetyP

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

26. avg 2008 22:47

Moj dragi se med drugim preživlja tudi s fotografijo in pogosto izdeluje foto knjige. Naroča jih od dveh firm: http://www.foto-gm.si/ http://www.digifot.com/ (Dostavljajo jih po pošti, tako da je vseeno od kod si) Pazi še na eno zadevo. Večina ponudnikov (mislim, da tudi zgoraj omenjena) izdelujeta knjige v 2 različicah. Pri eni so stranice debele (kot tanjši karton), pri drugi pa so povsem tanke (kot revija). Večini ljudi je všečnejša debelejša varjanta, sploh za darilo izpade bolj svečano. Nastane res knjiga, ne pa revija. Tudi kvaliteta fotografij se mi zdi pri tej varianti boljša. Pri izdelavi fotoknjige se mi zdi pomembno, da na vsako stran ne daš veliko manjših fotografij, ampak izbereš res najboljše in daš te večje. Nekatere tudi čez celo stran. Tako narejene knjige pustijo na gledalcih večji vtis, kot pa če je sto drobnih fotografij (takšne si ponavadi razvijejo sami). Lep pozdrav magnolija

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. avg 2008 8:20

Čao, tudi moja kolegica si je dala v Digilab naredit foto knjigo iz enega potovanja in je izpadlo zelo lepo. Pa še fotke so lepe, krasna pokrajina in to naredi res dober efekt, kot bi National Geographic listal. Jaz bom naredila (prvo) foto knjigo mami za abrahama, tako da mi pridejo nasveti tudi prav. Lep pozdravček, S.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. avg 2008 8:57

Tudi meni že dolgo hodi po glavi zamisel za foto knjigo. Verjetno se je bom lotila v kratkem (ko doma porihtamo internet).

Brat si jo je izdelal na Dm-ovih straneh (www.dm-drogeriemarkt.si/ )

Na posamezni strani knjige lahko narediš za ozadje kakšno svojo fotografijo pokrajine ali pa sončnega zahoda  in na to ozadje "lepiš" oz. razpostavljaš manjše slike.

Zelo lepo pride.

Izdelal pa si je varianto z mehkimi platnicami in mi je bila všeč.

Nimam pa primerjave kakšna bi bila s trdimi, ker še je nisem videla...

Kot darilo (za bližnjega) se mi zdi super ideja.

 

 

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

27. avg 2008 9:58

Jaz sme jo delala z dm programom,poslala pa nikoli.Me zelo mika,pa se kar ne morem odločiti :D Roncolino

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

27. avg 2008 10:05

jaz bom pa najboljše recepte ki sem napisala, prepisala, dobila in slike končnih izdelkov not dala :) in imela svojo knjigo receptov...to si govorim že dalj časa, odkar so začeli tole delat, pa sedaj ne najdem kupon ki sem dobila za zastonj izdelavo knjige ycrna

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

27. avg 2008 20:42

Najprej vsem hvala za nasvete. Jaz bom pripravila knjigo svojemu sinu za 18. rojstni dan . Že od malega delam poseben album s pomembnimi dogodki njegovega otroštva, z raznimi časopisnimi članki v katerih je o njem pisalo, z zahvalnimi pismi od nekaterih pomembnih ljudi. Vedno sem si rekla, da mu bom ta album izročila pri 18-ih. Sedaj mu bom izdelala knjigo, album pa bom sama obdržala za spomin. No počasi bom morala začeti, problem je v tem, da doma težko skrijem to pred njim, bo hitro našel na računalniku in bom poskusila to delati na službenem. Ker pa so to stare stvari, bom morala veliko poskenirati in me malo skrbi kvaliteta. LENČA

DamageCase  

član od: 28.4.2017

sporočila: 15

2. avg 2017 12:29

Pozdravljeni,

mami bi za 60 rojstni dan podaril foto knjigo. Zanima me ali ste kdaj naročili nahttp://www.cewe.si/? Je kvaliteta vredu? Cene knjig se res razlikujejo. Hvala za odgovore

DamageCase

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. avg 2017 22:12

Kvaliteta fotoknjige je odvisna tudi od kvalitete fotografij. Torej ali jih imamo v digitalni obliki ali jih je potrebno skenirati in potem računalniško obdelati in uporabiti za fotoknjigo. Na cewe še nisem delala, delala sem preko Fotonaredi (http://www.fotonaredi.si/) in bila zadovoljna, v Mariboru pa  tudi preko Foto Tabor (imajo neko spletno povezavo). 

Kakšne bistvene razlike v kakovosti verejtno ni. Če pa imaš še čas, je odlična kakovost in sprejemljiva cena na strani blurb (http://www.blurb.com/). 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti