Kaiser pekači

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2008 11:35

Evo podnapisov za jašo (sem dala manj ironičnih vložkov): Hipermarket si zamisli akcijo nalepk/pik/točk. Ideja je v tem, da ko kupec doseže ustrezno število nalepk/pik/točk dobi nagrado in sicer so to pot pekači (enkrat drugič so bili krožniki, ali pa kaj tretjega). Akcija je seveda ves čas podprta z oglaševanjem in ker te informacije ves čas tečejo, začnejo delovati psihološki momenti. Recimo to, da večina ljudi malo več nalaga v košare in si misli, da to pa tudi potrebuje (morda pa sploh ne), ker če kupi še tole za 10 EUR bo pa ena pika več. Z drugimi besedami: vse akcije nagrad in zbiranj pik temeljijo na predpostavki ustvarjanja potreb pri potrošnikih. Vsak dan nekajkrat po medijih in v trgovini, pa stalno nagovarjanje s pikami in ljudje slejkoprej začnejo kupovati več. En produkt je v akciji in je poceni in ker je produkt A poceni, takoj kupijo še produkta B in C, ki sploh nista poceni in produkt D, ki ga itak ne rabijo in na koncu jim dodeli blagajničarka nalepke/pike in evo nagrade....(Ker to, da dobiš nagrado, pa ne glede na to, kako je butasta, to imamo vsi radi, smo že od malih nog radi nagrajeni. Ljudje marsikaj naredijo za minimalno nagrado - kar poslušajte radio, kako se ljudje javljajo v kontakt programe samo za to, da potem dobijo kakšen CD, ki bi ga itak ne poslušajo, ali pa preveliko majico drugega programa nacionalnega radia...). In potem glavna nagrada v obliki pekačev, krožnikov, česarkoli.... In če človek premisli, koliko se po tej poti zapravi na produkte, ki se jih morebiti sploh ne rabi - samo za to, da dobiš en pekač....Če sešteješ cene nepotrebnih nakupljenih produktov in ceno enega pekača....jasno, pekač je v večini primerov cenejši. Ker kupci niso samo plačali stranskih produktov, ki jih sploh ne potrebujejo, plačali so tudi dodatne stroške oglaševanja te akcije pa verjetno še kaj.. Trgovine funkcionirajo na tem, da prodajajo produkte, ki jih NE potrebujemo in ne v tem, da prodajajo produkte, ki jih potrebujemo. Pri produktih, ki jih potrebujemo, jim ves čas pri marži gledajo pod prste potrošniške asociacije in tu se kaj veliko ne bo zaslužilo. Pri manj vpijočih produktih pa je te pozornosti manj in tam se navije. In bogami, gre trgovinam dobro, so v nulo naštudirali psihološke momente potrošnikov. A zdaj štekaš? Glede omenjenih pekačev. Imam enega in mi je čisto okej. Kupila sem ga v redni prodaji. Amapk enako korekten biskvit znam narediti tudi v manj korektnem pekaču ali pa po sistemu goljat-katkalopatka, ko se masa zlije na papir in potem to pečeš. Hočem reči, tale pekač v nobenem elementu blazno ne izboljšuje mojih konditorskih sposobnosti. To naredi samo rutina. Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. avg 2008 11:45

Jp, vse je res..

S tem, da rabimo porabit ogrooomne količine denarja, da se dobi tistih 25,30 pik, potem pa za ta prodfan še doplačamo. Zame je to absurd nad absurdi...

lidka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. avg 2008 11:57

Vendelina jr. je napisal/a:
  Glede omenjenih pekačev. Imam enega in mi je čisto okej. Kupila sem ga v redni prodaji. Vendelina jr.

 

Spomnila sem se še na nekaj, na veliko oglašujejo, da imajo oni edini to serijo pekačev na voljo. Če se jaz ne motim, sem jih že nevemkdaj videla v Muellerju.

 

Poudarek na VIDELA, trenutno jih v Muellerju ni, ravno tako ni serije La Forme Perfect, moji sanjski pekači.

Loni Makaroni

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 28. avg 2008 12:41:51

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

28. avg 2008 12:33

Vendy, čedalje bolj se držim načela, da kupujem samo tisto, kar res potrebujem, izjema so otroci, v to pa me je prisilila država z nizko inflacijo in visokimi cenami hrane, bencina in položnic. Ti pekači, če bojo pri meni doma, bojo res samo od rednih nakupov. Imam pa sodelavke, ki mi tudi dajajo te nalepkice. Te pekače pa potem tudi podarim kot darilo za rojstni dan tašči in mami, ki jih bosta tudi veseli. Malčica

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

28. avg 2008 12:36

Sploh ne vem zakaj na to temo tako komplicirate s temi nalepkami,pa trgovinami itd...srčektorta je samo vprašala,če so pač v redu,če ga katera ima. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

28. avg 2008 12:50

So me prsti zasrbeli, pa moram kar napisat. Ko se je prodajal WMF pribor, nisem kupovala nič več kar običajno kupim. Pa nisem norela v trgovino in brezglavo zapravljala denar, da le dobim tiste smrečice in pa tudi nikoli ni bilo potrebno napolniti še enega vozička zraven. Hočem povedat to, da se da smrečice dobit tudi drugače kot z nakupi. Marsikdo ti lahko priskoči na pomoč, da zbereš pač toliko kot rabiš. Srcektorta je vprašala samo za mnenje o pekačih in ne tega, kako naj brezglavo leta po trgovini in nakupuje stvari, ki jih ne potrebuje. Ne vem zakaj se vedno najdejo ljudje tukaj gor, ki imajo ogromno pripomb in se oddaljijo od bistva teme. In debata potem skrene čisto v druge vode. Sama pekačev ne potrebujem, a če bom imela kakšno smrečico odveč, jo bom pač poslala kakšni članici, da ne bo brezglavo tekala po trgovini in kupovala stvari, ki jih sploh ne potrebuje, na koncu pa kupovala pekače, ki so drugje boljše kvalitete in cenejši. Lepo vas prosim. Pa tut, če nekdo v tri dni kupuje, nas ostalih to prav nič ne briga. Vsak zase ve kako in kaj bo kupil. Lep dan vam želim! LP! fakin712 Sporočilo je spremenil(a) fakin712 dne 28. avg 2008 12:50:49

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

28. avg 2008 13:29

Res je to da ene gospodinje samo lovijo akcije,pa sama sem tako blesava in to priznam!Grem v Špar in kupim one vloške ko imajo rdečilo zraven(hčerki kao),pa še ene ko imajo sprej--halo!Smrečice zbiram,nekaj dobim,sosedove sem porabila 2x-plastično posodo imajo v Necermanu(cena brez pik ista),lovim brisačke zraven tuš-pene,Podravkin anorak imam,pa še nogavice od nekod dobim in si očitam ,ker ne zaslužim veliko da sledim vsem ampak ,rabim ,za vse imam opravičilo!Popoldan grem sosedu po 7 Podavkinih izdelkov da dobim prijemalko!!ah a mi je treba ,ma ne ... senka

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

28. avg 2008 13:30

Vandelina jr. hvala za pojasnilo,sedaj razumem in se obenem opravičujem ostalim, ki so morda na moj račun jezni, da sem spraševala nekaj ,kar je večini jasno. Brez zamere in hvala za obširno razlago. Lp jaša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2008 13:38

Senka, Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti