Soda za čiščenje

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

tema odprta - 26. avg 2008 13:56 | ogledi: 16.057 | odgovori: 33

Ali kdo ve, kje je mogoče kupiti sodo v večjih dozah? Uporabljala bi jo za čiščenje kuhinje, kopalnice, itd, v kombinaciji s kisom. V naši lokalni trgovini (Mercator) prodajajo le tisto malo dozico sode bikarbone, kar pa ne more biti to.

jedert

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

26. avg 2008 14:23

Soda nastaja kot stranski produkt v velikih količinah v kemijski industriji, ki pa ni uporaben za vsakodnevno uporabo, ker je preveč onesnažen in zato človeku nevaren.

 

Edina uporabna je namensko sintetizirana, zato pa posledično dražja in se jo prodaja v manjših količinah.

 

LP

Drejček

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. avg 2008 14:34

Pralno sodo sem videla v Mullerju. Ne znam pripopat tistih dveh pikic na "u". Kako se to naredi?

LP

cervus

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. avg 2008 14:35

V Eurospinu (kartonske skatle po 500g). Zabaven kemijski eksperiment za otroke vseh starosti: zmesas dve zlici sode bikarbone in dve zlici detergenta za posodo. Nato vlijes noter se pol kozarca kisa in gledas mehurcke...:)))) (zvijaca naj bi bila uporabna tudi za ciscenje odtokov, ampak to jemljite z malo rezerve...:)))))))) lp, proxima (potrebna dopusta kot sahara vode, kar je najbrz razvidno iz teh vrstic...)

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

26. avg 2008 14:41

Za nekaj € jo lahko kupiš v večjih pakiranjih (0,75 kg imam doma) v vsaki Italijanski špeceriji. Namenjena je predvsem za čiščenje zelenjave, lahko pa jo uporabljaš za čiščenje kopalnice, kuhinje itd. Lp kuharica Mici

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. avg 2008 14:57

Jaz jo tudi nabavljam v Eurospinu, polkilska škatla stane manj kot tista mala dozica s plavim pokrovom drugje. Kis kupim pa kar v Merkatorju, ker ga v tapoceni trgovinah še nisem našla v večjem pakiranju.

Oboje uporabljam za čiščenje, sodo bikarbono pa pa še za razkisanje svojega želodca (upam, da je proxima že na dopustu, da nam ne pade v žvaniment ob taki zlorabi nedolžne kemikalije :)))

nola

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. avg 2008 15:05

Ne, nola..:))))) samo zaboga ne uporabljat zraven se detergenta ... :)))))))))))))) lp, proxima

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

26. avg 2008 15:20

elaphus je napisal/a:

Pralno sodo sem videla v Mullerju. Ne znam pripopat tistih dveh pikic na "u". Kako se to naredi?

LP

cervus
Elaphus, dve pikici na "u" pripopaš tako, da stisneš Alt Gr in tipko, na kateri je vprašaj, potem pa klofneš še na "u". Cornellia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. avg 2008 16:07

Tudi sama jo kupujem v Mülerju v polkilogramskem pakiranju - predvsem za namakanje belega perila.

Cila

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

26. avg 2008 16:28

Najlepša hvala za informacijo. Bom poiskala v navedenih trgovinah. jedert

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. avg 2008 16:52

proxima je napisal/a:
Ne, nola..:))))) samo zaboga ne uporabljat zraven se detergenta ... :)))))))))))))) lp, proxima

No, pa ne bom, če je to tvoje strokovno stališče. Čeprav moram priznati, da me je po vsem, kar zadnje čase preberem o očiščenju telesa in duha kar malo zamikalo.

 

Ampak zdaj pa resno. Pred dnevi sem si kupila plastenko takozvanega profesionalnega čistila - so mi zagotovili, da čisti skoraj vse skoraj brez napora.

Samo apnenih površin pa da ne in sem sklepala, da je to še eno malo bolj kislo čistilo in sem se lotila z njim skoraj vsega. Nekaj je čistilo očistilo, vsega seveda ne, ničesar pa brez napora, pa sem nekaj napora še vložila, pa še dodala nekaj enega drugega čudežnega čistila (imam skoraj antološko zbirko, ker se nobenega ne upam vreči proč) - tako slabo, pa res hudo mi je prav na hitro postalo, da sem pustila čiščenje, kosilo, peko, lep razgled in vedrino duha in sem se kar ulegla in čakala na olajšanje, pa magari večno.

Vsak zločin prej ali selj nabaše na svojo kazen, mene je doletela po letih spretnega izogibanja kemijskih ur in neupoštevanja nasvetov o previdnem ravnanju s kemikalijami. Upam, da bo komu v poduk, jaz sem očitno brezupen primer, sem ravnokar hotela poskusit kako pa čistijo soda, kis in detergent, pa mi je sode bikarbone zmanjkalo. 

  

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti