Konjski rostbeef

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

tema odprta - 26. avg 2008 7:51 | ogledi: 5.053 | odgovori: 2

Ojla! Kupila sem zrezke, ki sem jih zalila kar z oljem, ker jih ni bilo časa pripravt. pa me sedaj zanima, kako jih pripravljate ostali.

Hvala za odgovore. LP

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

26. avg 2008 8:42

Konjskii rostbif je najboljši del konja predvsem kar se tiče osčnosti in mehkobe. Boljša je le še žrebičkova pljučna je pa malo bolj pusta. Osnovno pravilo pri peki konjskih zrezkov je , da jih spečeš res hitro na visoki tempretauri. To je meso,ki ne prenese dogotrajnega cmarjenja ! Jaz jih delam običajno takole: v ponvici segrejem malo olja do visoke temeprrature. Zrezke predhodno posolim in dodam malo (pomislite, tudi jaz !!!!) vegete. Dam jih v ponvico poleg pa obilno porcijo česna. Konj s česnom je božanska kombinacija. Nato na hitro pečem kar pomeni 2-3 minuti na vsaki strani. To je to ! Zraven se poda pražen krompir in rdeči radič s fižolom, bučnim oljem in črno redkvijo. Preprosto , a božansko . Lp hedonist

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

26. avg 2008 11:25

ej, hvala, danes bo kuharija hitro pri koncu. Še enkrat najlepša hvala. Lep dan želim.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti