Presenečenje za ženina in nevesto

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

tema odprta - 25. avg 2008 22:06 | ogledi: 10.436 | odgovori: 12

S skupino prijateljev bi radi presenetili dva, ki se bosta poročila. Radi bi jim pripravili kaj posebnega, v goste bi prišli zamaskirani, tako kot je bila včasih navada. Presenetili bi ju (jih) na poročnem slavju, nismo pa najbolj seznanjeni s "pravili". Kdaj se pride v maškare: po polnoči, pred polnočjo...?

Mi lahko kdo kaj konkretnega zapiše...

Hvala.

tajka

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

25. avg 2008 22:22

V našem koncu maškare hodijo po 22. uri, vsekakor pa pred polnočjo. Najavijo pa se se s pismom, ki se začne nekako takole: Smo popotniki iz daljne dežele. Tukaj smo se ustavili, ker smo slišali, da je tukaj veselo, ker ...). Pismo preberejo muzikantje ali starešina. Balenka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. avg 2008 22:31

Temu običaju se reče "oglarjenje". ( za ogli = za vogali )

F r i n a

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

25. avg 2008 22:34

Hvala za odgovora. Še kaj... Prosim!!! tajka

*T*A*N*J*A*  

član od: 27.11.2007

sporočila: 30

25. avg 2008 23:44

Pozdravljena. Sem z Dolenjskega konca. In absolutno pridejo v maškare po polnoči, pri nas cca. 1 do pol 2, ker torta in to je le še zasebno, ker ponavadi maškare ženin in nevesta povabita za omizje. Npr. dve dobri ideji: Moj brat se je poročil samo civilno. Moji prjatli so mu v maškarah narel cerkveno poroko, župnika, nune, malo so bli ljubezensko povezani, prstan je bil zvonc od poni bicikla, smešno naravnano. Naslednja ideja: poročil se je gasilc. Priredili smo na njegovi poroki požar. Prvo je prišel požigalec, zakuril na ploščicah en kos kartona, sam tko malo, potem pa smo pršle punce smo gasile z vodo, sevede vsi so se umikal, me smo mele prazne vedre, potem pa še pravi napad z dvema B cevema in tako kot je potrebno. Prilagodi se temu, kako ste povezani. Če ste vaški prijatelji, vžgite kakšno foro iz otroštva, če ste sodelavci, priredite vaše delo na smešen način, če pa nimate idej. Izberite si neko populacijo, npr. v času ptičje gripe, k nas je blo vse strah konc sveta, so se oblekli vsi v belo in z razpršili z vodo škropili vse svate, nej pocrkajo... Vse seveda v mejah normale in tako, da noben ne zameri. Spet odvisno od družbe. Mogoče bi ti sama znala predlagat kakšen scenarij, vendar ne vem v kakšni povezavi ste. Aha vsekakor pa ne smete pozabiti. Ko daste svoj program čez, ansambel začne špilat, en nevesto, drugi ženina in ostale maškare svate. Sama sem bla že na dostih porokah takole, v dostih primerih bl kot ideja, kot znanec. Se pa da zelo lepo nardit, z malo stroškov. Potrebna je le volja, pa ideje. Lepo se imejte. *T*A*N*J*A*

tajka  

član od: 27.3.2007

sporočila: 89

26. avg 2008 9:04

*T*A*N*J*A*, hvala za odgovor. Mislim da pridejo maškare tudi na našem koncu po polnoči. Se morem še pri kakšnem starejšemu pozanimat, da ga ne bi kaj zasrali. V bistvu smo mi prijatelji par let, začeli smo se družit, ko smo končali fakse. Sigurno bi se dalo kaj fajnega naredit, saj je on ljubiteljski lovec... Ko damo svoj program čez, pa še ples z vsemi , se pa odkrijemo, ne? Darilo smo jima že dali, se še pa da kakšna malenkost? Lp tajka

*T*A*N*J*A*  

član od: 27.11.2007

sporočila: 30

26. avg 2008 9:55

Hmm, lovec, kaj bi lahko nardili... Bom tekom dneva malo premisnla. Vsekakor je najboljše takole, da ne govoriš preveč, da pridete, ker potem ni presenečenje. Mej samo nekega zaveznika na poroki, ki ti naj sporoči kdaj bo konec razreza torte. Morate potem kmalu iti, ker po torti prvi zaspančki odhajajo domov. Tako se meni zdi da je najboljše. Ko daste program čez, vsekakor povabite nevesto in ženina naprej. Jima iskreno čestitate, nek kratek simboličen govor in se objamete, priklonite. Takrat lahko npr. daste tudi njemu tarčo s papirja ter pištolo, če je lovec, pištola, igrača, z napisom BANG npr, prej pa ga skoncentrirajte, da mora zadeti sredino. Ravno točno kaj počnejo lovci ne bi vedla. Ampak če npr. mene vprašate. Daste en stol, kot opazovalnico. In se en obleče v lovca, vzame pripomočke s sabo, seveda tudi liter cvička, če je dolenjc, se naredi malo pijanega in opazuje. Vsi se mu bojo smejal, mora bit tak, k bo zdržal resen. Pa govori npr. le kje je tista lisica prebrisana, srna zajedavska, k mi je tamehka salata požrla... No sm že čist noter padla :) in v tem trenutku, verjamem da ste lušna dekleta. Oblecite se v lušne bejbe, in motite lovca, na drugi strani se naj nekdo obleče v lisico in te bejbe zmotite lovca, da ne ustreli lisico, v tistem ko ga bejbe medejo, on zagleda lisico, pade s stola, začne streljat, prideta 2 polcaja in ga ukleneta, primeta bejbe in peljeta storilca pred sodnika - ženina in nevesto ter ju prosite za kazen. Npr. seveda pa se da zadevo nardit veliko veliko bolj spiljeno, kot sm se jst domislila v 1 minutki, na hitro. Če me potrebuješ, bom bolj vesela, da me kontaktiraš na mail, ker nisem ravno redna obiskovalka tukaj. Vsekakor se pa odkrijete, to je blo tvoje prvotno vprašanje, čestitke, objemi, darilo in potem se maškare pomešate med ljudi in naredite žur. Ansambl pa ponavadi itak ve, da če pridejo maškare, da je potrebno užgat eno narodno. Drugače pa sami malo namignite. Uff, kako lepi dogodki. Pozornost na tak način bi meni, če se bom kdaj poročila, pomenila več kot darilni bon v ne vem kaki vrednosti denarja. Srečno. *T*A*N*J*A*

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. avg 2008 11:35

Kaj pa kamela?Je to še kje v navadi da se prižene kamelo? Mimogrede Tanja imaš super ideje ;) Roncolino

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

26. avg 2008 11:43

Tajka, pa bi to bilo njima všeč? Vprašam zato, ker meni osebno te igrice na porokah prav nič niso všeč, niti harmonike ne prenesem. Ok, par pesmi že še gre..potem mi začne že presedat.. :) Miškolina

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

26. avg 2008 14:40

no pri nas v zasavju pa pridejo maškare okoli 22h in se nato po polnoči -če seveda ne zbežijo, se razkrijejo. običajno se jih nato povabi za določeno mizo in se jih pogosti. priv priv

dh  

član od: 22.3.2008

sporočila: 62

26. avg 2008 15:53

Tajka, ne vem, s katerega konca Slovenije si doma. V Prekmurju pridejo "cigani", ena ima okrog ramen do pasu, (culica pač) zavezanega otroka (punčko - dojenčka) in pravi, da je ženin otrokov oče. Po "prerekanju" da oz. vrže dojenčka ženinu. In tako se začne hec, ponavadi pride še kaj maškar in do polnoči lahko plešejo, potem pa odidejo, oziroma se izmuznejo.

 

In lepo se imej na poroki!

 

dh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti