Plačilni razredi

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

tema odprta - 25. avg 2008 20:53 | ogledi: 5.057 | odgovori: 38

Zelo nekulinarična tema,a mi kljub brskanju po kulinariki ne gre iz glave kako je s tem in kaj me oz. nas čaka v prihodnosti.Nihče točno ne ve kaj in kako,nihče v službi ne ve na koga se naj obrnemo,nikomur se ne sanja kaj zdaj.Dali so nam za podpisat neke anekse,so zelo nerazumljivi.Podpisali jih za enkrat še ne bomo,čeprav nas uprava sili v to.

Moram napisati,da sem medicinska sestra in ker bi naj pred časom štrajkali so nam obljubili višjo plačo.To bi se naj zgodilo po uvedbi plačilnih razredov.Pa dobro, smo si rekle in delale naprej v upanju,da bomo za svoje delo plačane kot se spodobi oz. vsaj približno tako kot v EU.In kaj sem jaz dočakala:za 18eur višjo plačo.Saj ne vem kaj bi.

Pa ne mi svetovat,da naj pusti službo saj jih je dovolj na borzi.Moram povedat,da svoje delo z veseljem opravljam,da so pacienti zelo zadovoljni z mano,da se s sodelavci odlično razumemo,da rada pomagam ljudem zlasti starejšim,nemočnim,.. Vendar je moje delo zelo odgovorno,moja družina trpi,nimamo vikendov,potrebno je neprestano iskanje varstva za otroke,ko je šola včasih ne dobiš zamenjave in ne moreš na njihove nastope,nočno delo te izčrpa,iz službe pridem velikokrat tako psihično kot fizično utrujena,..Vendar bi vse to še nekako šlo,če bi bil za to primerno plačan.Tako pa postaja moj nasmešek vedno bolj kisel in moje besede vedno manj prijazne.

ATNES

pandora  

član od: 18.11.2006

sporočila: 114

25. avg 2008 22:08

Pozdravljena! Tudi sama delam v zdravstveni negi. Kar ves čas pogajanj sindikatov in vlade sem sledila temu, čeprav se je zelo vleklo. Malo so nas okrog prinesli sindikati, ker so več obljubljali, kot jim je uspelo doseči. Morda pa smo naivno nasedli in verjeli sindikalnim predstavnikom po posameznih zavodih, ki so nam pa vse obljubljali, zdaj se pa izgovarjajo, da oni niso bili podpisniki, s tem ne prevzemajo nobene krivde. Vodstvo Sindikata v zdravstveni negi pa z nami "majhnimi" sploh noče debatirat. Vsa zadeva je pa tako nastavljena, da začne veljati, tudi če je ne podpišete, zato od tega ni nobene koristi. Vse informacije o tem pa menim, da so dolžne dati kadrovske službe, če pa ne te, zakaj pa potem imamo glavne sestre? Pooblastila glavnih sester so zdaj večja. Sama se do sedaj v to nisem veliko poglabljala, ker sem bila bolj med fizičnimi delavci , ker je naš konec prizadela tista petkova toča. Na srečo sem bila na dopustu in se prelevila v strešno delavko, kar za vse mogoča dela na strehi sem morala poprijeti. Odnesli smo jo pa s prerešetano streho. Počasi bomo pa tudi mi normalno zaživeli in bom forumu na to temo še sledila. Pa še kar nekaj sestankov na to temo se nam v službi obeta. LP Pandora pandora

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

25. avg 2008 22:40

Pandora,mi je kar malo boljše ko vidim,da nisem samo jaz in moj ožji krog takega mnenja.Maš čist prav glede sidikalnih predstavnikov.Ja vem da tudi brez podpisa velja,sam se boljš počutim ker vem,da mojga nimajo. V upanju na boljšo prihodnost; ATNES

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

27. avg 2008 10:06

V zdravstvu je veliko profilov in če se lahko" strokovno "izrazim vsak skrbi za svojo gluteoanalno torbo.V zbornici , sindikatih so predstavniki oz. "ce" ki niso nikoli ali pa zelo malo delali z bolniki imajo pa zeloooo dolge naslove od dpl...org...mag... dr...nege in še kaj, ne vedo kaj pomeni biti 24 ur ob bolniku in fizično in psihično garati.V veliko primerov so sms na krg in okl dali v en koš čeprav so razlike velike,vsaj tisti ki to delate poznate razliko, kot tudi dms na nevro ne more biti v istem razredu kot na transfuziji,pa vendar je.Največkrat pa je tako da je najtežje delo nejslabše ocenjeno.Pomembna je "strokovnost".Lepo vas prosim kdo preživi 24 ur ob postelji bolnikov ?Negovalke in sms in nobeden drugi z izjemo v nekaterih bolnicah.Pomembna pa je "strokovnost"ali je negovalno poročilo prav napisano in če je kategorizacija vnešena v računalnik????!!!!Pa brez zamere in radi se imejte pa tudi še koga zraven vas. anemona

pandora  

član od: 18.11.2006

sporočila: 114

29. avg 2008 22:52

Pozdravljeni! Od vsega najbolj me ravno to skrbi, ker je v zdravstveni negi toliko profilov. V večini primerov se medicinske sestre pokažemo zelo neenotne, ne znamo "potegnit skupaj". V vseh kolektivih se jih najde vsaj nekaj, ki ne znajo drugo kot " kurblati". Drugi poklici pa znajo biti zelo enotni, vsaj v kočljivih situacijah, mi pa se žremo med sabo. To pa so situacije, ki nas ne pripeljejo do željenih ciljev, saj nas pogajalci ne jemljejo prav resno. Naši sindikati in tudi zbornica pa se običajno za nas kaj dosti ne zmenijo, mečejo nam pesek v oči in mislijo, da smo zadovoljni z drobtinicami. Moti me tudi to, da me v vodstvu sindikata in zbornice imajo za "tupo - glupo", ker delam na periferiji. Menim pa, da ravno na periferiji moramo delat dobro strokovno podkovane in iznajdlive medicinske sestre. Lp Pandora pandora

lmarcel  

član od: 3.4.2006

sporočila: 7

30. avg 2008 8:16

meni ne odpre tega linka.iz tega aneksa sem povzela,da bomo najslabše prišle skozi srednje med.sestre,sploh tiste ,ki so starejše in so imele že plafon,saj so imele zdaj količnik isti kot štartna dipl.med.sestra,zdaj pa imajo 5 plačilnih razredov manj,dobila pa bom 12€ več,za razliko pa ne vem,a to dobim pol 4 x 12 zdaj septembra ali kako?Poleg tega naj bi nam sred.sestram do 2010 dvignili plačo za6%,dipl.med sestram pa za kar 33%,to se mi zdi totalno mimo,ko da smo srednje manj vredne,za kozlat no. lmarcel

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

30. avg 2008 9:12

Pandora in Iimarcel z obema se popolnoma strinjam,najslabše jo bodo odnesle sms vendar ljudje mislijo vsaj večina da so vse sestra enake ne ločijo razlike.Periferija je bila itak vedno samo za gužvo,velik problem pa je tudi to da smo pretežno ženske ,ki delamo v treh izmenah pa še kakšno vmes.Th:torecan 2*1 plus pp. Sem že vzela. anemona

tjamat  

član od: 3.7.2007

sporočila: 24

30. avg 2008 10:47

Popolnoma res je, kar pravite, dekleta. Me pa razjezi, ker ljudje na periferiji še vedno mislijo, da je fides naš sindikat in naj bomo kar tiho, saj nam je z plačnimi razredi zrihtal bogovske plače...Tako kot smo vse sestre sestre-brez razlike. Pa to slišiš od "razgledanih" ljudi. Sama sem srednja sestra, zato zelo dobro vem, da smo najje...eni faktor, tako kot lahko tdim, kdo se dobesedno praska po riti in vleče veliko plačo. Pa ko si ob pacientu itak pozabiš na to-pravim, hvala bogu, da obstajamo srednje med. sestre in ZT, saj bi marsikdo pocrkal, če ne bi reagirale. Mi pa res dvigne pokrov, ko začnejo prelagati dotične vse več nalog na srednji kader, poleg tega pa ti vztrajno iz meseca v mesesc zmanjšujejo plačo. Znajo stimulirat delovno rajo, ni kaj...Mi je rekel moj vrli možiček, da smo med.sestre zato tako neenotne in se ne znamo spravit k štrajku, ker nas je preveč žensk. Bi bilo res zanimivo vedeti, če bi tako teptali moško delovno silo... Ah, včasih pa tud Torecan ne zaleže-je bolje vreči ven žolč...[bljak] tjamat

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

30. avg 2008 13:09

Bravo tjamat točno tako !Veliko več ali veliko prej bi stegnili pete če ne bi bilo sms ki so v bistvu 24 ur ob bolniku vendar tega ne vejo oz malokdo ve.Ko je vse v redu se vsi trkajo po prsih,ko pa gre narobe začnejo iskat dežurnega krivca pri masi seveda pri sms ki ni "opazila,povedala,napisala,telefonirala vsaj10 krat,skoraj rotila,a še vedno nekaj ni naredila??????!!!!!"Zato pa draga dekleta se bomo upokojile (vsaj jaz) s 1000 e bruto.Treba bo na CESTO kot na Finskem in ne mečkat in prosit in čakat ,na žalost pa so v sindikatu pri koritu tisti ki so za svoje a...e poskrbeli.Dovolj je da smo že več desetletij supp. anemona

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

30. avg 2008 16:37

pupe nič jamrat nekaj bo treba naredit... žal. debata nikamor ne pelje...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti