Steklenička za olje in kis

Bauci  

član od: 25.8.2008

sporočila: 1

tema odprta - 25. avg 2008 20:07 | ogledi: 4.611 | odgovori: 8

Ali mi lahko kdo pove, kje bi lahko kupil steklenički za olje in kis, ki imata zamašek z majhnim kovinskim pokrovčkom, ki se sam odmakne, ko hočeš izliti vsebino stekleničke - kot jih imajo v nekaterih restavracijah? Mogoče malo neroden opis ampak upam, da boste vedeli, kaj bi rad.

Lep pozdrav, Bauci

Bauci

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

25. avg 2008 20:39

Poglej na Brnčičevi - Euronova. Trgovinica, kjer prodajajo stvari za gostince. Zelo zanimive stvari. Pekarna Vrhnika je z notranje strani, ta pa na levi strani zunaj. Ob njej je servis za sesalce, likalnike... Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. avg 2008 21:02

dragička, zakaj si povedala, zdaj bomo pa še taj romali...ne le v drugom omenjeno trgovino.....

rimljanka - zasebno mnenje

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

26. avg 2008 12:14

lep pozdrav take stekleničke sem pravkar videla v Dipo centru v Celju so celo v akciji in stanejo samo 4 evre upam da ti kaj koristi verjetno jih imajo tudi v drugem Dipo centru kriznana

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

26. avg 2008 13:31

Videla sem jih v Mullerju.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. avg 2008 17:27

Imajo jih v vseh agro trgovinah, tam, kjer prodajajo stvari za vino in olje. So vseh sort, predlagam da si kupiš nekaj zamaškov, so res poceni in jih lahko staviš na vse steklenice. Stekleničke za olje so lahko problematične, sem jih imela že dosti kovinskih, lepih, vendar prav te težko umiješ do te mere, da nimajo okusa po starem olju. Na tistih najlepših plehastih, navadno so provansalske ali toskanske, se med drobne dele skrije olje, če jih skuhaš, si ob sliko, če jih daš v kis prav tako. Eno leto sem dala eno res lepo v morje in sem na ročaj zavezala vrvico s plovcem. V morju je bila od novembra do aprila, , potem sem jo dala še za teden dni v kis (deložacija morskih sketerjev), jo prekuhala in to je bilo v redu, samo drugo leto se mi pa ni več dalo vsake tri dni broditi po vodi in prevezovati plovec.

Včasih, pa ne tako dolgo nazaj, se je olje hranilo v pilah (kamnitih posodah). Teh nikoli niso niti splaknili, samo vsako leto so nalili noter sveže olje, če je bilo kaj lanskega še notri, nič hudega, pilo so pokrili s kamnom, v bolj modernih gospodinjstvih pa s kakšnim lepo zarjavelim plehom. No, pa smo vsi  (kot je rekla naša soseda Rosa) zrasli ob tem olju veliki in debeli.

Tudi zamaški so nekateri stekleni, tisti del, ki sega v steklenico je pa navadno plastičen. Meni da vedno na staro olje, če ga še tako čistim, zato jih vsako leto kupim kakšen ducat, pa mirna Bosna do novembra.

 

nola

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

26. avg 2008 17:31

Moja tašča ima pa za olivno olje z nastavkom za pošpricat, kot pri sprejih in mi je ful všeč. Samo malo pošpricaš po jedi in ni straha, da bi se ti vlilo preveč. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. avg 2008 18:11

Takšno stekleničko imam tudi jaz, kakšni dve leti je bila super, sedaj pa ne deluje več. Dobra je bila za primere, ko želiš dodati oz. vliti samo malo olja. riba-ribica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. avg 2008 18:17

Imajo jih tudi v Doti, pa v Tisoč in en dar trgovini, pa v Dom trgovini v City parku,..no v tistih trgovinah, kjer bi jaz lahko zapravila hudiča in pol. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti