Kategorizacija kmetijskih zemljišč

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 25. avg 2008 13:32 | ogledi: 4.646 | odgovori: 6

To res ni kuharska tema, je pa pomembna kaj imaš in kaj pridelaš na določeni kategoriji zemlje.

Zanima me če katera "pokriva" to področje in sicer karakteristike posameznih kategorij, predvsem me zanimajo prve tri kategorije.

Kakšno je zemljišče I.(II.III. kategorije (kamen, pesek, ravnina)?

To me zanima predvsem zato, ker smo udeleženi pri komasacijskem postopku, ter so nam dodelili zemljo I. kategorije, na kateri pa je polno kanmov(živa skala), katero se ne da normalno obdelovat, ker bi poškodovali kmetijsko mehanizacijo. Sami pa smo v komasacijo dali zemljo brez kamenčka.

Hvala,

anitram1

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. avg 2008 6:46

Kako pa je s prekategorizacijo( ce kdo pozna ali dela na geodetski upravi)? Sama sem se zmeraj lastnica nekaj ha v Sloveniji, kategoriziranih v visje razrede, pa ker jih nihce ne obdeluje ,so bili ali zasajeni ali zarasceni bi bilo treba ze zdavnaj prekategorizirati. Baje pa so stroski zelo veliki.Tudi kmetje, ki jih poznam pravijo, da so postopek in stroski naravnost oderuski ter da raje placajo visji davek,kot da bi sli v v postopek,- da pa bi na geodetskih upravah morali nujno narediti kaj v tej smeri. Poznam veliko primerov,kjer placujejo davek na II. razred, v resnici pa se za VI ni, ker je vse porasceno in nedostopno. Mi lahko kdo da kaksen nasvet? Hvala. Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 26. avg 2008 06:49:25

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

26. avg 2008 9:29

...in če zemlje ne potrebuješ, se ti je kot kmetijske res ne splača prodajati. Če ti jo spremenijo v stavbno, so pa to že lepi denarci... Mene tudi zanima kako prekvalificirati kmetijsko 1 a v stavbno. alibaba

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

26. avg 2008 9:51

Moji starši so vložili vlogo za prekategorizacijo.Zelo hitro so prišli in ponovno izvedli in določili kategorije.V naših krajih je bila prvič in zadnjič narejena v času Marije Terezije.Plačevali smo neverjetno visok davek(imeli smo največ 10 glav živine) , zemlja je bila skorajda vse pod prvo kategorijo, ( sosed imel vedno okoli 20 krav + ostalo govedo in je plačeval  pol manj kot mi). Plačali so okoli 60.000,00 sit.Ta znesek so dobili not že pri  prvem plačilu davka.

Kar pojdi na geodetsko in daj vlogo.

lp

mizarka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

26. avg 2008 11:00

lLucka 52, zakaj ne daš v najem?

katti

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. avg 2008 11:42

katti, ker nihce vec ne obdeluje!Gozd je dalec,prakticno nedostopen,ce dobis koga, da se odloci za (nevaren) posek, pa upraviceno zaracuna toliko, da je drva bolje kupiti.Zemljisce na ravnini pa prakticno "senkamo" kmetu,ki na njem pase svojo zivino in nam za Bozic prinese kolo sira.Ce ne pozabi..da pac ni popolnoma zapusceno. Od kmetijstva-govorim za manjsa posestva- se danes ne da vec ziveti in tisti,ki od tega nekako prezivijo,imajo za obdelovanje se svojega prevec. Poznam samo enega,sicer pravnika po policu,ki je vzel v najem majhno parcelo in jo vzorno obdeluje, ostalim je zemlja"pretezka"...absurd pa je, da se v istem kraju"gospe" pritozujejo, da je zelenjava grozno draga, pa sadje, krompir... in skoraj ocitajo kmetom: vam je pa lahko, imate vse zastonj... toda zemlja ostaja neobdelana.Niti zastonj je nihce vec ne obdeluje. Sicer ne spada k temi, se opravicujem-morda le komu v razmislek. mizarka hvala, ko bom enkrat v blizini, bom res sla na geodetsko. Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 26. avg 2008 14:13:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti