Skutini namazi

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 24. avg 2008 15:07 | ogledi: 27.768 | odgovori: 12

Mogoče imate kakšen zanimiv namaz s skuto.Zanima kako bi lahko v ta namaz vključila zelenjavo ozirma začimbe ki so zdaj na vrtu.

mark5

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

24. avg 2008 15:56

Skuta, nasesekljana rdeča paprika, nasesekljana čebula, sol, poper, rdeča paprika pa po želji še kaj

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. avg 2008 16:03

nasekljan cesen, mleta rdeca paprika,zlica olivnega olja,sol , poper in petersilj ali pa drobnjak. Tak namaz dam na kuhan,prerezan krompir.....in je super za poletne vecerje.Zraven se kak koscek sira, ki tudi pase s krompirjem, pa je. Lp lucka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. avg 2008 16:08

Lahko poizkusiš tole, namesto namaza pač dodaj skuto.

http://www.kulinarika.net/recept/omake/Zeliscna_omaka-6

Lahko poizkusiš tudi z rukolo, če jo imaš, poleg še malo skute, mogoče kapljico olivnega olja, sol...;

skuta, par ž. sladke smetane, drobnjak, čebula;

lahko pizkusiš tzatziki z nemastno skuto;

 

katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2008 17:20

Tudi sadje se s skuto dobro razume.

rimljanka - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. avg 2008 19:44

Skoraj vsa zelišča gredo lepo s skuto, pa česen, sesekljana čebula, paprika (kockice rdeče in zelene delujejo leop tudi na oko), pa žličko gorčice dodaj v namaz, da je okus kdaj malo drugačen, lahko tudi majoneze.

 

Tudi na kocke narezana šunka, pa malo mlete rdeče paprike. Ko narediš čvrst namaz, prerežii po dolgem kumaro, ji izdolbi semena, npolni obe polovici z namazom, tesno ovij s folijo in pusti nekaj časa stati. Potem z istrim nožem nareži na kolobarje in lahek obrok je nared.

 

Mamamia

mamamia

kozamurnik

sporočila: 2311

17. maj 2013 6:13

Da  ne odpiram nove teme, prosim za kak nasvet, kako iz sladke planinske skute narediti slano, tako, kot se jo je

na bovškem in na tolminskem koncu.

Čompe s skuto naj bi bila čisto enostavna, skromna jed, pa ni glih tako.

 Vprašala sem, kaj je v njej, pa mi je gospodar  samo skrivnostno namignil, da je poleg soli noter še nekaj.

Kaj pa nisem mogla ugotoviti. Morda je kdo iz teh krajev, pa ve?

Koliko časa in kako se hrani taka skuta?

Hvala .

murnik

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

18. maj 2013 14:42

Nisem še jedla skute, za katero rabiš recept.  Poskusi eni nepasirani skuti dodajati različne dodatke: če je slana, seveda sol, mogoče še kislo smetano, pa kakšno začimbo, da zadiši. Moj ata bi rekel: "Kar za nosom!"

 

Katrca11

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

18. maj 2013 16:08

kozamurnik,  planinska naj bi bila kupljena v planinah? Je to sirarska (albuminska) skuta? Ker brez nje ne bo pravi okus (meni je najboljša ovčja).

Poleg soli je še poper.

Nekateri ji dodajajo zelišča, česen, celo kislo smetano.

Lahko kupiš že slano sirarsko skuto, vendar mi je bolj všeč sladka in si jo doma po potrebi solim. Res pa je, da se le ta ohrani samo par dni, slana pa  mesec in več, še pridobiva na pikantnosti.

Kaj je dodal "tvoj" kmet, ne vem. Govorila sem s kar nekaj Tminci in vsi so si bili enotni: čompe se je s sirarsko skuto, soljeno in poprano, nič drugega. Tako oni, lahko drugi drugače

lp

mzm

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. maj 2013 16:51

Verjeli ali ne, moja stara mama je  domači  slani skuti dodajala  tudi šilce žganja!

Sol, za naprstec žganja, včasih poper. Vse je dobra premešala in hranila v zaprti glineni  posodi. Hladilnikov takrat še ni bilo...  to  da je potem  vsak dan še enkrat  premešala in potlačila. Kak mesec se je tako ohranila.

Čisto možno, da je ta " dodatek"  prinesla iz Avstrije, tam je delala v kuhinji in  zna biti da je  to njihov "konzervans"... , ne bi vedela.

Dejstvo  je, da je bila odlična in ta, ki jo občasno kupim v Planiki je le, hm , dokaj dober približek.

 

 

 

 

lp lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti