Na pomoč! beljakova pena

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 25. dec 2002 7:11 | ogledi: 8.869 | odgovori: 8

Ker mi še nihče odgovoril, odpiram novo temo.

Pekla sem snežne oblačke (podobno kot beljakova pena, španske vetrnice..)Delala sem natančno po navodilih, a mi je pena v pečici padla skupaj, vse je postalo lepljivo in nič kaj privlačno na pogled.Dodala sem ravno toliko sladkorja kot je pisalo v receptu in ga segrevala nad vročo vodno kopeljo. Pekla sem pri 120 stopinjah, 30 minut in nimam ventilatorske pečice. Kaj sem naredila narobe?

Rada bi spekla še eno rundo! Prosim za hitro pomoč.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

25. dec 2002 8:54

Poljubčki (in podobno) se bolj sušijo, kot pečejo. Jaz sem naredila tako: pečico sem dala na 110 stopinj in pladenj takoj noter. Pekla sem 25 minut. Nato sem pečico za 25 minut ugasnila (pladenj ostane v pečici). Čez 25 minut sem jo spet prižgala na 110 in nato spet ugasnila. In to je to. Upam, da ti uspe! Asja

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

25. dec 2002 11:47

Pa še moj recept: na beljak vzamem 50 g sladkorja, pričnem pa beljake stepati tako, da najprej stepem beljake, ki sem jim dodala toliko sladkorja, kolikor je beljakov. Ko je stepeno, potem dodam preostali sladkor (vsega naenkrat) ter mešam tako dolgo, da se sladkor raztopi (ne mešam pa na vodni kopeli). Kot je že Asja napisala, se poljubčki... sušijo, jaz to naredim na temperaturi 75 stopinj, pa še vmes so vrata večina odprta, oz. vmes nastavim kuhalnico, da so vrata odprta cca 1-2 cm. Vendar jih na tak način sušim kaki 2 uri ali pa še malo več. Marjetka.

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

26. dec 2002 13:25

Še moj nasvet! Vedno je treba stepati beljake (brez sladkorja) toliko časa, da, ko obrneš posodo na "glavo", ostane beljak v posodi, šele nato se po žlicah začne dodajati sladkor in vmes dobro meša (z el. mešalcem). Ko se da v posodo zadnjo žlico sladkorja, se mora mešati še cca 10 minut, da se ves sladkor raztopi. Če boste beljakovo peno delali na ta način, vam bo zagotovo uspela tudi peka oblačkov in ostalih stvari. lp Martina

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

26. dec 2002 14:38

Hvala, bom poskusila. Izgleda, da sem premalo časa stepala in pekla (sušila) prekratek čas na malce previsoki temperaturi. Se javim kaj in kako bo ratalo tokrat.

neznan uporabnik

27. dec 2002 12:40

Hojla! Jaz sem delala poljubčke (ali španske vetrce) po receptu iz kuharice sestre Vendeline in super so mi uspeli: - na en beljak računamo 5 do 7 dag sladkorja in kapljo limoninega soka. Beljake, limonin sok in sladkor damo hkrati v kotliček in pristavimo v hladni vodni kopeli. Stepamo, dokler voda v kozici ne zavre in še toliko časa, da se beljakova pena ogreje in se da oblikovati. To traja 20 do 30 miut. Beljakovo testo nabrizgamo... Prve tri ure jih sušimo pri 80 stopinjah C, nato temperaturo znižamo na 50 stopinj in vetrce sušimo, dokler niso suhi, to pomeni vsaj dve uri, ali še bolje čez noč. V kuharici za srednje gostinske šole pa sem prebrala, da limonin sok dodajamo zato, ker pospešuje sušenje. LP! Gašperlina Sporočilo je spremenil(a) Gašperlina dne 27. dec 2002 12:42:05

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

3. jun 2010 20:04

Pomojem so od leta 2002 do danes že našli recept

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti