Kako naučiti mačka da uporablja wc školjko (navodila)

Bojan121  

član od: 17.8.2007

sporočila: 29

tema odprta - 22. avg 2008 12:43 | ogledi: 7.233 | odgovori: 19

UČENJE MAČKA NA ČLOVEŠKI WC (DA HODI OPRAVLJAT POTREBO NA WC ŠKOLJKO)

"Rest" pomeni počitek, pavza, premor. Lahko traja en dan ali več dni. Odvisno kako je vaš maček pameten ali butast.

1. Navadite se, da imate desko vašega WC-ja vedno dvignjeno in vrata priprta.

2. Prestavite mačji WC ob WC školjko (levo ali desno vseeno). Naj se maček navadi hodit kakat ali lulat na to mesto, v svoj mačji WC, ki je postavljen ob WC školjki. (rest)

3. Nato pod mačji WC postavljajte različne predmete (knjige in podobno). Mačji WC dvigujte za okoli 2 cm na dan.

4. Ko dosežete višino, ki je vzporedna WC školjki - rest. Maček bo začel hoditi v svoj WC tako, da bo najprej skočil na rob WC školjke, nato pa v svoj WC.

5. Nekega dne odstranite predmete pod mačjim WCjem in ga prestavite na WC školjko. Od začetka se vam bo zdelo precej bedno, ker boste morali vedno, kadar boste hoteli na WC, umakniti njegov WC dol, vendar pomislite - nikoli več vam ne bo treba čistiti za mačkom. Sledi "rest".

6. Izmerite notranji premer školjke. Prijatelj, ki zna švasat naj vam izdela kovinsko posodo z robom, ki se bo točno prilegala notranjosti školjke. Pomembno je, da je posoda kovinska in ne plastična, saj se lahko zgodi, da vam maček pade v sekret.

7. Nekega dne, zamenjajte mačji WC s posodo, ki se prilega v WC školjko, v njej naj bo pesek (okoli 4 cm). (nato "rest" - maček naj hodi kakat tja not) Tudi v tej fazi morate posodo odstranjevati iz školjke kadar jo uporabljate vi.

8. V tej fazi bo maček najverjetneje začel potrebo opravljat v posodo tako, da bo s sprednjimi tacami stal na robu školjke. Poskušajte ga navaditi, da postavi pri tem še eno izmed zadnjih nog na rob, oziroma mu jo dajte vi. Nato pa še drugo. Ko bo maček lulal ali kakal v posodo tako, da bo imel vse štiri noge na robu, ste že blizu. Pohvalite ga. Pobožajte ga.

9. V naslednji fazi začnete zmanjševati količino peska v posodici. Dan za dnem. Malo po malo. Poskušajte opazovati mačka, ko naredi kup. Poskušajte takoj ko napravi kupček, za njim počistiti in ga vzemite dol z WCja. S tem mu preprečite, da bo zakopaval za seboj.

10. Kritični moment nastopi, ko je s peskom pokrito le še dno. Maček, bi rad svoj kakec zakopal, vendar peska skoraj ni. Zato postane živčen. Pozor: obstaja nevarnost, da naredi kup za vrati, v kotu, bogvekje...Ne obupajte. Ponovite vajo. Zapomnite si: Nikoli več vam ne bo treba čistiti za njim.

11. Ko peska popolnoma zmanjka, nalijte v posodo malo vode. Samo toliko da je pokrito dno. Maček se bo podelal notri, zakopal pa ne bo, ker vode ne mara. (nato "rest")

12. Gladino vode višajte do enih 2 - 3 cm.

13. Odstranite posodico.Če je šlo vse po planu bo vaš maček opravljal potrebo v WC školjko. Vode za seboj potegnit ne bo nikoli znal. Kako hitro se maček tega nauči je odvisno od njegovega talenta, IQ-ja, predvsem pa od vašega truda in doslednosti. En maček v Ameriki se je tega naučil v 14 dneh, vendar ga je kmalu, ko je osvojil znanje povozil avto. Poskusite, ne bo vam žal.(By me)

Bojan121

Temo je spremenil(a) Bojan121 dne 22. avg 2008 12:47:10

Bojan121  

član od: 17.8.2007

sporočila: 29

22. avg 2008 12:45

Se opravičujem, ker so navodila rahlo nepregledna, sem dal "copy" in "paste" in mi je "razmetalo" odstavke.

Lp Bojan

Bojan121

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. avg 2008 13:17

Ej, Bojan, a tvoj že zna???

lidka

Bojan121  

član od: 17.8.2007

sporočila: 29

22. avg 2008 13:18

He, he...ne še. Moj je trenutno na stopnji št. "5". Baje zadeva deluje. Bom poročal.

Bojan121

Sporočilo je spremenil(a) Bojan121 dne 22. avg 2008 13:22:24

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. avg 2008 13:35

Hej, držim pesti, da ti uspe in prideš do konca. Pa da maček ne bo ime kakih "travm"...

lidka

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

22. avg 2008 13:50

Hehe, jaz sem pa najprej mislila, da je to neka šala, podobna tisti "kako uporabiti mačka, da ti očisti wc školjko". Pardon ;) [soncnica] jana1

Bojan121  

član od: 17.8.2007

sporočila: 29

22. avg 2008 13:56

Hvala Lidka! Upam, da ne bo imel travm.

Bojan121

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

22. avg 2008 14:24

A pse lahko tudi "izvežbaš" na ta način? Našemu smo prepovedali vstop v WC, ampak je ta zadeva tako praktična ... macadamia

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

22. avg 2008 14:34

Moj mačkon je brez učenja lulal v bide, dokler je še bil hišni muc. Kar sam si ga je izbral za lulat. Kakal je pa v svoje stranišče, hvala bogu. Barbra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti