Prečkanje hrvaške meje

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

23. avg 2008 8:35

Zanimiva so ta vaša mnenja.Moram pa odgovorit na nekatera.Če bi otroka res mimo njenega očeta peljala čez mejo,bi si ziher uredila potni list.Policaja je mučilo to,ne pa če sem jo v kaki trgovini ukradla-pa še naslove imava iste.Ja,mi je zelo všeč ker opravljajo kontrolo,samo naši je niso,ki imajo vpogled v računalnik.Kam pa naj hrvat pogleda?Do koketiranja s policaji mi pa ni,čeprav ti včasih res prav pride.Nimam dobrega mnenja o tem.Je namreč moj mož policaj.Pa še to moj bivši je tamalo že večkra odpeljal čez mejo,brez mojega vedenja in dovoljenja.Imata pa samo isti priimek v dokumentu,naslova pa ne. ATNES

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. avg 2008 11:58

Čisto te razumem, da si se počutila slabo. Ampak meni se pa vseeno prav zdi, da obstaja taka kontrola. Vedno, kadar kam grem, nesem obvezno rojstne liste s sabo. Vem, da je to dokument, ki obvezno sodi k potnemu listu, ker pač otroci nimajo mojega priimka. Mi je pa seveda to veliko lažje, kot pa da grem spreminjat priimek ali pa se poročim Glede koketiranja s policaji tudi jaz nisem za. Se mi zdi, da vljuden pristop ravno tako pelje prek vseh meja;) Pa še to, se mi pa zdi vseeno malo mimo to kreganje zakaj rabijo rojstni list in naj vprašajo otroke... Rostni list je pač treba imeti v primeru različnega priimka. Iz istega razloga sem morala mojega dragega tudi peljati na upravno enoto, da je priznal očetovstvo, na socialni pa podpisal, da skrbi zanj, čeprav je bilo čisto logično, da je njegov in da skupaj živimo. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 23. avg 2008 12:06:52

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

23. avg 2008 12:45

pozdravljeni, meni oz. mojemu očetu se je prejšnji teden tudi nekaj podobnega zgodilo, ko je šel s svojo vnukinjo čez hrvaško mejo-v zagreb, ga nihče nič ni vprašal, ko se je čez eno uro vračal, so pa začeli komplicirat kdo je otrok,... razumem, ker otrok nima njegovega priimka, ampak zakaj so ga pa sploh pred uro pustili?hvala bogu po 10 min. so ga pustili ker jim je povedal da je malo prej prečkal mejo in pokazal na policaja ki ga je izpustil.skratka-smešno. lp, _kekec_

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

23. avg 2008 16:59

Ne _kekec_ popolnoma nič ni smešno. Edina napaka je bila nepozornost policista, ki ju je spustil čez mejo pred eno uro. Pa dajte razumet, da je to v dobro vaših otrok in pač si uredite dokumente, ki so potrebni, pa ne bo nobenih problemov. Lahko se le tolčete po glavi, ker sami niste poskrbeli za vse dokumente in ste imeli potem na meji težave. LENČA

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. avg 2008 17:53

Se popolnoma strinjam z Vendy. Lepa beseda lepo mesto najde. Meni je nekaj let nazaj uspelo prepričat avstrijskega carinika, da me je spustil čez s pretečenim potnim listom. Tudi za nazaj nisem imela nobenih problemov. Malo jim je treba včasih popihat na dušo, pa se vse lepo zrihta. Se mi zdi, da smo Slovenci včasih tako nestrpni in neučakani, da negativna vibracija kar strelja iz nas. Malo samodiscipline in prijaznosti bi pa le lahko imeli. lp Vesna

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

25. avg 2008 14:37

Se strinjam. Delo policistov vam/nam je všeč dokler nam je prav in dokler jih rabimo, če ga pa sami kaj polomimo so pa seveda "pikolovski, zateženi, nesramni,.....". Jaz pravim, če imš ja*** da ga polomiš jim še imej, ko te dobijo in plačaj kazen. Pri nas pa je žal tako, da je prva stvar, ko te dobijo, misel, kako bi izigral zakon, pa čeprav na račun nekoga, ki je le opravljal svoje delo. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti