Kače

rezika  

član od: 31.10.2007

sporočila: 45

tema odprta - 20. avg 2008 21:39 | ogledi: 7.294 | odgovori: 38

Neobičajno boste rekli, ko vidite to temo, vendar poskušam še zadnjo meni znano možnost, kako se znebiti kače, ki se najaja v bližini zelenjavnega vrta, okoli katerega je kar precej visoka betonska škarpa, obraščena z bršljanom. Ko sem danes čistika po vrtu zelenjavo po petkovi točni ujmi, sem zopet opazila kačji lev. To sem opazila tudi pred 14 dnevi in kakšen mesec prej. Kar zazeblo me je, saj sem tam lani opazila živo kačo, ki je bila progasta kot gad. Na vrtu ob zidu vidim tudi luknje v zemlji, a ne vem ali so od kač, ali od drugih živali. Če mi kdo lahko svetuje, kako bi se znebila te golazni, še zlasti, če je to strupenjača!

Hvala za nsvete!

rezika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. avg 2008 21:43

Rezika, pri nas ni strupenjač. Imamo samo nenevarne kače, ki so tudi dobre za vrt, saj uničujejo nam neljube žuželke in miši.

Ti to tvojo kačo kar lepo poberi, jo daj v vrečo, pa ne polivinilasto, ali pa v kakšno škatlo in jo odnesi nekam daleč stran na travnik. Če pa sama to ne moreš storiti, pa koga poprosi. Najboljše pa je, da jo pustiš lepo pri miru. Se bo čez čas že sama pobrala stran.

 

Kyara

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

20. avg 2008 21:46

Če so kače ni voluharjevm,pri nas pa ni kač in zato že celo leto živim v sožitju z voluharjem mi posadimo, on pa namesto nas pospravi maserka Sporočilo je spremenil(a) maserka dne 20. avg 2008 21:48:57

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

20. avg 2008 22:04

rezika, prav gotovo je "GOŽ".  Strah pred kačami je privzgojen. Pri nas so strupenjače res redek pojav, zato naredi tako kot ti je svetovala Kyara ali pa jo pusti, da namesto mišolovke lovi miši in preganja voluharje.

kobra 1

ivona  

član od: 22.4.2006

sporočila: 67

20. avg 2008 22:20

a veste punce, pri nas je blo pa eno leto polno slepcev, kar mrgolelo jih je. no naslednje leto pa tako čudno nikjer nobenega, smo mislili o fino končno smo se jih znebli. in kaj odkrijemo potem, en dan malo premetavamo drva in evo ga modras. itak pogledam na netu, je pravi in zraven piše, da je strupen in da je druge živali prav tako slepce. no bi rajš mel slepce kot modrase. tako, da bodi previdna dokler nisi sigurna kaj je. aja pa za druge kače ne vem, za slepce pa je edina rešitev, da se jih znebiš kokoši. one jih pojejo. lep pozdrav ivona

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

20. avg 2008 23:01

Jaz bi poklicala, kakšno "kačje"društvo ali živalski vrt, da bi jo odnesli v varen dom. Je pa tudi maček, velik odganjalec kač- preverjeno. lp, pinka

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

20. avg 2008 23:03

Ampak slepec ni kača. Tudi pri nas jih je kar nekaj. Na žalost se včasih zgodi, da mi kakšen pod kosilnico zaide, potem pa je... Mene osebno ne motijo, čeprav nisem kakšen ljubitelj plazilcev. Če pa bi bil v mojem vrtu modras, jah, to je pa že druga pesem. Lepo in mirno noč vam želim. limonca26

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. avg 2008 23:39

V Sloveniji sta dve vrsti strupenih kač, gad in modras. Modras je na splošno bolj razširjen, gad je višje v hribih. Oba se bojita človeka. zelo malo možnosti je, da bi ugriznila, če jih ne bezaš in dražiš.  Kar si pa ti videla, je pa lahko, kot je že kobra napisala, gož ali pa smokulja ali kobranka. So pa res vse kače zelo koristne, kot so že dekleta napisala. Po moje je strah odveč.

Drugače pa ji lahko nastaviš plastenko, položiš jo na tla (ko kačo vidiš, seveda) in prav rada bo zlezla vanjo. Ko bo cela v njej (to je zelo pomembno - te živalce so zelo gibčne in iz steklenice se zna izmuznit, tudi če je je že 3/4 noter - videla na lastne oči, hehe) steklenico pobereš, odneseš na mesto, kjer želiš kačo spustiti, obrneš steklenico in kača bo zlezla ven. Samo pazi, da steklenice ne držiš previsoko, da ne bi kače poškodovala.

Lp

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

21. avg 2008 8:33

Ampak kače so izvrstne tudi za pojest !! Preverjeno ! Lp hedonist

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

21. avg 2008 8:48

Rezika, ne boj se kač. Koristne so, kot so ti že druge povedale. Pokliči na herpetološko društvo, če je sama ne boš zmogla odstranit, pa jo bodo odstranili. http://www.herpetolosko-drustvo.si/Index_Files/2x2_Fi Če pa zmoreš sama, pa vzemi prevleko od blazine in jo spravi noter ter odpelji kačo nekaj dlje stran. lesnik

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

21. avg 2008 9:49

me pa zelo zanima,drage ljubiteljice kač, katera od vas bi kačo sama preselila. Sama priznam, da ne, saj se bojim že zvite vrvi. anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti