Gobarski dnevi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. avg 2008 13:13

hedonist je napisal/a:
Dobro, postavil bom eno naivno vprašanje- kje jih kaj nabirate ? Fajn bi bio dobiti kakšno upoirabno informacijo.hedonist

Največ jih najdem na gozdnem robu, na jasah, pa tudi v gozdu  katera zraste.  Redno jih pa dobim 5 m od hiše, ker tja ne hodijo drugi gobarji (ki vstanejo ob petih zjutraj - priznam, jaz sem veliko preveč zaspane sorte, da bi bila tako pridna).

cervus

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

20. avg 2008 13:29

Torej Šnorca, poleg lisičk in jurčkov so tu še golobice vseh barv, bisernice, kostanjevke, medvedje šape, štorovke, smrčki ali mavrahi, zajčki, jelenja griva, ledenke, karžlji (so prepovedani !!) pa še bi se kaj našlo. No za vse te sem siguren in ne da jih samo nabiram, tudi jem jih. Pa se mi še nikoli ni nič zgodilo, razen enkkrat sem dobil manjši gastritis amapk ne zato, ker bi bile gobe neužitne. Med pripravo sem bil nestrpen in sem pretirano poizkušal okus in seveda sok, ki nga gobe med dušenjem izločajo. No tega je bilo preveč in potem me je malo "bubal" trebušček ,mel pa sem tudi kakšno prebavno motnjo. Pa nič resnega. Vsem pa,ki nabirate gobe priporočam, da nabirate le tiste,ki jih zares poznate. Pa še to ! Gobe niso samostojna jed ampak zgolj začimbni dodatek oz delkatesa. Ne se jih pretirano prenajesti,kajt so zelo težke. No pa to gotovo že veste ,kdo pa morda tudi ne in mu bo ta nasvet prišel prav. Lp in hvala za namige, kam po gobe! hedonist

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

20. avg 2008 15:48

Hedonist, po gozdovih pod Ermanovcem jih je menda kar nekaj...lp, Peter

peter

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

20. avg 2008 20:22

hedonist, kaj če bi pripravil-a kakšno prezentacijo gob. no kar se tlče jurčkov, smo jih 2 avgusta nabrali polno košaro, sedaj pa imajo očitno pavzo. m.schafe

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

20. avg 2008 20:52

Dobro m.schafe, lahko se dogovorimo za kakšno akcijo kar se tiče gob. Vendar ne vem kaj te zanima: ali splošno prepoznavanje različnih vrst ali pa kuhanje različnih gobjih jedi ? No nekaj bi vsekakor lahko spravil skupaj ( ja, sem moški !!) čeprav se nimam za nevem kakega hudega poznavalca. Se bomo dogovorili, za začetek pa bom poslal kak recept (čeprav grozno dolgo traja da ga uredništvo objavi, moj prvi še vedno čaka in je trenutno deseti na vrsti ....) Peter , tudi tebi hvala za infomacijo čeprav ne vem kje bi bili "gozdovi pod Ermanovcem". Ampak namen si imel dober in to šteje ! Vsem lp hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti