Mousse

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 23. dec 2002 12:34 | ogledi: 11.266 | odgovori: 5

Ali ima kdo recept za dober čokoladni mousse?

Hvala.

Danca

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

23. dec 2002 14:38

Ja. 2 beljaka stepaj s ščepom soli 1/2 minute na srednji hitrosti mešalca. Vmešamo jedilno žlico kristalnega sladkorja ter mešamo do trdega snega na najvišji hitrosti mešalca. 1 jedilno žlico kristalnega sladkorja stepemo z 100 g sladke smetane ter dodamo žličko ruma sli kakega drugega likerja. 100 g temne jedilne čokolade sesekljamo ter nad soparo razstopimo. V večji skledi zmešamo beljake, smetano ter na rahlo vmešamo že malo ohlajeno čokolado. Kremo, mousse porazdelimo po skodelicah, okrasimo z rezino pomaranče na rob, ter postavimo za najmanj dve uri v hladilnik. Dober tek!! LP Saša

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

23. dec 2002 14:42

PREPROSTA ČOKOLADNA PENA 125 g jedilne čokolade 4 jajca Čokolado raztopimo nad vročo vodo in jo gladko razmešamo. Ko se nekoliko ohladi, ji primešamo rumenjake. Iz beljakov stepemo trd sneg in ga vmešamo v kremo. Nalijemo v primerne kozarce ali servirno skledo in postavimo za vsaj 12 ur v hladilnik. Za spremembo: - čokolado raztopimo z 2 žlicama močne kave - preden vmešamo v kremo sneg, ji dodamo 2 žlici žganja, viskija ali konjaka - pred snegom dodamo kremi 50 g zmletih mandljev in 4 žlice sladke smetane ČOKOLADNA KREMA S CIMETOM 50 g jedilne čokolade 300 ml smetane za kavo 2 jajci 1 rumenjak ½ žličke cimeta 2 žlici sladkorja Čokolado raztopimo. Smetano zavremo in jo med mešanjem prilijemo čokoladi. Stepemo jajci, rumenjak, cimet in sladkor in počasi vlijemo v čokolado s smetano. Skozi cedilo, obloženo z muslinasto krpo , nalijemo kremo v majhne modle in jih postavimo v pekač z vročo vodo. Vse prekrijemo z aluminijasto folijo in postavimo v pečico, segreto na 160 C za 20 do 30 min. Z nožem preskusimo, ali se je krema že strdila. Pustimo, da se ohladi, nato pa shladimo še v hladilniku. (Recepti so iz knjižice Čokolada) Lep pozdrav, Berni Sporočilo je spremenil(a) Berni dne 23. dec 2002 14:42:42

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

4. jan 2003 10:22

ČOKOLADNA KREMA 125g jedilne čokolade 4 rumenjaki 4 beljaki 250ml sladke smetane 1 žlička konjaka Čokolado narežemo na majhne kocke in jo stopimo nad vročo vodo ali pa v mikro valovni pečici. Raztopljeno čokolado dobro zmešamo, nekoliko ohladimo in primešamo rumenjake – vsakega posamezno. Z električnim mešalcem mešajte dokler masa ni gosta in gladka. Narahlo vmešajte stepeno smetano, konjak in nazadnje trd sneg iz beljakov. Nadevajte kremo v posamezne servirne posodice in posavite v hladilnik dokler se krema ne strdi. Pred serviranjem jo okrasite z stepeno smetano in potresite z naribano čokolado. Dragan

calypso  

član od: 7.12.2009

sporočila: 2

7. dec 2009 11:20

Jaz sem zasledila enkrat recept za čokoladni mousse brez jajc. Vem samo, da je bilo veliko temne čokolade (70%) in alpske smetane. Uspel je božansko, fin, penast... sicer sem ga nalila v prevelike skodelice, ker je bil za nekatere premočan okus po čokoladi. Recept sem nkam založila. Prosim za pomoč! calypso

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. dec 2009 11:51

Saj si pa vse povedala... stopiš čokolado na pari in vmešaš stepeno sladko smetano, okus obogatiš s kakšnim likerjem ali aromo, rumom, še nekaj časa rahlo stepaš in to je to ...

Mammaia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti