Vegetarijanska kosila

babygirl  

član od: 22.12.2002

sporočila: 1

tema odprta - 22. dec 2002 22:58 | ogledi: 3.785 | odgovori: 3

Najprej en lep pozdrav. Sem pišem prvič tako, da še nisem ravno navajena na to. Sem vegetarijanaka in bi me zelo zanimalo, če ima kdo kakšne vegetarijanske recepte za kosila, ker mi počasi zmanjkuje novih idej. Hvala že v naprej

p.s.recepti lahko vsebujejo tudi jajca, mleko in sir.

Temo je spremenil(a) babygirl dne 22. dec 2002 22:59:41

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

23. dec 2002 20:40

hojla! ogromno idej za vegetarijanska oz. brezmesna kosila je v kulslo rubriki Kaj jutri za kosilo. Nekaj jih boš našla tudi v nedavno odprti temi sir. Pa če pobrskaš po bazi receptov, boš tudi našla malo morje tega lp, maja

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

24. dec 2002 19:47

Čeprav je v bazi teh receptov že kar nekaj, pa ti bodo ti mogoče prišli prav. UMEŠANA JAJACA Z DROBNJAKOM V BRIOŠIH: Sestavine: 115 g masla, 75 g drobno sesekljanih šampinjonov, 4 brioši, 8 jajc, 1 žlica sesekljanega svežega drobnjaka in še malo za okras, sol in sveže zmlet črni poper. Pečico segrejemo na 180 stopinj C. Četrtino masla damo v ponev in ga razpustimo. Gobe pražimo 3 min., da se zmehčajo, nato jih odstavimo in postavimo na toplo. Briošu odrežemo vrh, izdolbemo sredico in jo zavržemo. Brioše in pokrvčke položimo na pekač in pečemo 5 min., da se segrejejo in postanjeo hrustljavi. Medtem rahlo raztepemo jajca in jih začinimo. V kozici z dvojnim dnom, na zmerni temperaturi segrejemo preostalo maslo. Ko se razpusti in se začne rahlo peniti, dodamo jajca. Z leseno kuhalnico nenehno mešamo in pazimo, da se ne zlepijo. Mešamo, dokler niso tri četrtine jajc napol trde - 2-3 min. Kozico odstavimo - jajca se bodo še naprej pekla zaradi toplote ponve - in primešamo sesekljan drobnjak. Na dno vsakega brioša naložimo gobe, na vrh pa umešana jajca. Posujemo s preostalim drobnjakom, pokrijemo z odrezanim delom brioša in takoj ponudimo. ZELENJAVNI PILAV: Sestavine: 225 g riža, 2 žlici olja, 1/2 žličke semen laškega kumina, 2 lovorjeva lista, 4 zeleni stroki kardamoma, 4 klinčki 1 drobno sesekljana čebula, 1 na kocke narezan korenček, 50 g graha, 50 g koruze, 25 g rahlo prepraženih indijskih oreškov, 1/4 žličke zmletega laškega kumina, sol. Riž večkrat operemo v mrzli vodi. Damo ga v skledo in pokrijemo s svežo vodo. Pustimo, da se 30 minut namaka. V veliki ponvi segrejemo olje, dodamo semena laškega kumina in pražimo 2 minuti. Dodamo lovorova lista, kardamom in klinčke in med mešanjem pražimo še 2 minuti. Dodamo čebulo in med mešanjem pražimo 5 minut, da se zmehča in svetlo porjavi. Primešamo korenček in pražimo 3-4 minute. Riž temeljito odcedimo in stresemo v ponev. Dodamo grah, koruzo in oreške in pražimo 4-5 minut. Prilijemo 475 ml vode. Dodamo zmlet kumin in sol po okusu. Zavremo, pokrijemo in na šibki vročini kuhajmo približno 15 minut, da riž vsrka vso vodo. Odstavimo in počakamo, da pilav 10 minut stoji pokrit, preden ga ponudimo. PREPEČEN SMETANOV KROMPIR: Sestavine: 675 g olupljenega in tanko narezanega krompirja, 1 strok česna, 2 žlici masla, 300 ml alpske smetane za stepanje, 50 ml mleka, sol, sveže zmlet beli poper. Pečico segrejemo na 150 stopinj C. Krompirjeve rezine damo v skledo mrzle vode, da odstranimo odvečni škrob. Potem jih odcedimo in do suhega popivnamo s prapirnato brisačo. Česen prerežemo in s prerezano stranjo natremo notranjost šoroke, plitve, nepregorne posode. Posodo na debelo namažemo z maslom. V vrču zmešamo smetano in mleko. Na dno posode naložimo plast krompirja. nanjo razdelimo nekaj kosov masla ter jo posolimo in popopramo. Prelijemo z malo razredčene smetane. Ponavljamo postopek, dokler ne porabimo vseh sestavin. Tudi vrhnja plast krompirja mora biti prelita s smetano. Krompir pečemo približno uro in četrt. Če začne prehitro rjaveti, posodo pokrijemo s pokrovom ali kosom aluminijaste folije. Jed je pečena, ko je krompir zelo mehak, na vrhu pa je nastala zlato rjava skorja. Upam, da bo tole vsaj malo popestrilo tvoj jedilnik. Dober tek Keka

babygirl  

član od: 22.12.2002

sporočila: 1

25. dec 2002 16:02

Hey. Hvala Keka za nekaj idej. Sem nekaj že poskusila in je res okusno. Če še ima kdo kakšno idejo naj se javi!. Lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti