Kupim: domače race, gosi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

tema odprta - 18. avg 2008 11:54 | ogledi: 15.926 | odgovori: 12

Že več let iščem nekoga, ki goji domače race in gosi. Saj ne , da bi jih potreboval ne vem koliko, so pa v jesenskem in zimskem času kar nekajkrat na napem jedilniku. Če slučajno kje staknem kako domačo sicer pa globoko zmrznjene iz Madžarske, Nemčije ali Francije, skratka tiste, ki jih prodajajo naši trgovci. Torej, če ima kdo višek teh živali bom z veseljem postal njegova stranka. Brez težav jih pridem iskat na dom . Že vnaprej hvala in lep pozdrav !

hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. avg 2008 12:47

Zanimivo, očitno prej lahko kupiš avto, kot pa to pernato živad.A je tako malo tistih,ki se ukvarjajo z rejo ali pa ima vsak le zase ? Še prosim za pomoč vse, ki obikujete KulSlo . Hvala . Lp hedonist

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. avg 2008 12:53

bo moja mama sosedove vprašala.... klavdija

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

19. avg 2008 13:00

Sicer malo izven teme, ampak imam namen čez kako leto kupit enega racaka (živega) da bi se lepo sprehajal okoli hiše in sicer v urbanem okolju. Sem nekje slišala,da so bojda neustašni čuvaji. Kaj mislite??? Hedonost, se opravičujem za zlorabljanje tvoje teme, ampak brez tebe bi na to skoraj pozabila. Gurenc

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. avg 2008 13:09

so, so. Pri nas "ata" zajec vse kure v red postavi; (to je treba videt, ko zajec kure napada) gosak pa potem njega prepodi.... klavdija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

19. avg 2008 14:26

Goskice so zakon....naše so bile taki čuvaji, da ni šel nihče mimo njih. So pa tudi tako cartkane, da ni šanse, da jih imaš za zakol. Ko se enkrat spoprijateljiš z njimi, si pečen za celo življenje. Mi smo jih dobili še male in je bila naša mama za mamo gosko. Kamorkoli je šla, so cepetale za njo in ko je počepnila, so se ji hitro vse poskrile pod krilo. Tri večje goske so se pa tako krasno navadile, da smo jih z avtom vozili v en čist potok v sosednjo vas. Fičkotu smo vzeli sprednji sedež ven in prvič smo jih lovili po dvorišču, da smo jih dali v avto. So pa v čisti vodi tako uživale, da so naslednjič že vse tri čakale pri avtu, kdaj gremo spet čofotat. Večji racak je celo sam skočil v avto, da bi se popeljal na lepše.Mislim, goske so res fenomenalne in če bi le imela možnost, bi jih redila za dušo. Staša

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. avg 2008 15:04

No zdej smo pa tam ! Tako jih opevate in ljubko o njih pišete, da se bodo še meni zasmilile in jih ne bom mogel več jesti. Ampak bom stisnil zobe in bom vse te hvalospeve preslišal. Jaz sem mesojedec in imam rad tako race kot gosi !!! Pika. Zato še kar malo iščite zame vam bom res hvaležen in se vam bom že na nek način oddolžil. Torej : gosi in race rabim za zaklat !!! Hvala. Lp hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. avg 2008 15:05

Klavdija, stavim nate !! hedonist

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. avg 2008 17:14

Naš "ta mali" je v petek na gasilski veselici na srečelovu zadel eno račko (živo, da ne bo pomote)...

Smo se peljali v cca 20km oddaljene Mihovce (blizu Cirkovc: med Kidričevim in Pragrskem), na eno kmetijo in ko smo ravno bili tam, smo eno še kupili zraven (je rekel mož, da ne bo eni preveč dolg čas in seveda je dokupil racaka ). Čez čas, bo po mojem, polno dvorišče...

Saj pravim, naš "ta mali" je pravi srečko

P.S. hedonist, tel. št. tega kmeta, ti bom posredovala po zasebni pošti.

 

 

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

19. avg 2008 18:27

predstavljajte si obup naše koklje, ki je sedela na račjih jajcih - in potem njeni "piščanci" navalili v mlako. klavdija

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. sep 2010 12:34

Jaz tudi iščem račje meso, in neverjetno naletim na Hedonista, midva bi pa res imela kaj kuhati skupaj. Imaš že kakšne informacije? Za napisano me je pa vzbudila račja noga ki sem jo kupil zadnjič v Elecrercu, vakuumsko pakirana v svoji masti, predpripravljena. Meni je bila odlična, boljša kot tiste zmrznjene, tako da me zanima kako do svežega mesa, če sploh?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti