Grozdni sok na sokovnik

bertica2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 4

tema odprta - 17. avg 2008 22:05 | ogledi: 12.916 | odgovori: 6

Letos bi prvič pripravljala grozdni sok, saj nam grozdje vsako leto ostaja. Ne utegnemo ga namreč pojesti v tako kratkem času. Zanima me, kako ga pripravljate s sokovnikom. Če pa iz njega naredite kaj drugega, pa bo ideja tudi dobrodošla.

bertica2

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

17. avg 2008 22:52

Moja tašča iz isabele/smrdljivke naredi marmelado. Verjetno pa so druge sorte manj primerne. LP kuharica Mici

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

24. avg 2008 20:45

S klasičnim sokovnikom na centrifugo ga je težko pripraviti. Jaz dam jagode v posodo in jih pretlačim s tlačilko za pire krompir in prevrem, nato pa precedim v steklenice in zaprem. Če pasteriziraš, drži celo zimo. lesnik Sporočilo je spremenil(a) lesnik dne 01. sep 2008 17:22:08

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. avg 2008 21:22

Vsako leto ga delam v sokovniku in je prav enostavno in ne terja veliko časa. Jagode osmukam, jih dam v posodo in nad paro. Medtem ko sok sam teče, delam kaj drugega. lp Vesna

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

1. sep 2008 14:56

Tudi jaz ga vsako leto delam v sokovniku skupaj z na pol odmrznjenim rdečim in črnim ribezom in marabelami. Zaradi ribeza pride sok ravno prav gost.

Lejla13

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

1. sep 2008 16:49

Jaz sem lani delala na sokovnik, pa mi ni bil preveč dober (sorta gemaj). Je pa mi ful dober sok, ki se spreša - torej mošt. Tega potem pasteriziram. Tako bom letos tudi moj mini pridelek z brajde na Notranjskem sprešala na mini prešo, če me škorci ne bodo prehiteli. Na Štajerski mošt pač letos ne morem računat, ker je toča vse oklestila. tigris

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. sep 2008 14:35

Pri nas smo izabelo vedno sočili na sokovnik, pa se z leti seveda naveličali. Starša sta ga potem nekaj let sprešala na prešo in tisto pasterizirala, ampak mi ni bilo preveč dobro. Lani sem iz bele izabele skuhala marmelado, ki je odlična, zelo aromatična, samo barve je grozne (ko ena, pardon izrazu, že pobruhana špinača). Letos je hvala bogu grozdja malo, pa še s tem ne vemo kaj bi. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti