Rdeča vs. rumena čebula

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

tema odprta - 16. avg 2008 14:20 | ogledi: 4.567 | odgovori: 4

Ker sem še bolj zelena na področju kuharstva, se obračam na vas. Namreč zanima me, kakšna je razlika med rumeno in rdečo čebulo. Za kaj naj bi se uporabljala ena in za kaj druga. Sama sem do zdaj skoraj vedno uporabljala rumeno, torej navadno.

Hvala!

šnorca

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

16. avg 2008 14:37

Prva in najbolj vidna razlika  je v ceni .

Drugače pa za kuho uporabljam izključno rumeno, menda se raje razpusti,  rdečo pa svežo v solatah - predvsem takrat, ko zbiram olupke za barvanje pirhov .  Še raje kot rdečo, imam v solatah  belo, mi je najbolj prijetnega okusa.

Cila

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

16. avg 2008 14:51

Meni se pa zdi rdeča malo bolj "sladka" - predvsem pražena nima tako intenzivnega okusa, zato pri tem raje uporabljam rumeno (takrat, ko si tega okusa želim malo več). V solati mi pa bolj paše rdeča iz več razlogov: moj želodec jo (kot surovo) veliko lažje prenaša (kot rumeno), barva mi pa ne le popestri solate, ampak mi koristi kot antioksidant. vesoljka

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

16. avg 2008 17:19

mi si pa rdečo zelo na tanko naražemo, pa v sendvič..njamii! jo pa uporabljamo samo za na kruh slovinkita

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

16. avg 2008 17:51

Pravijo,da je golaž najboljši z rdečo čebulo. Kristina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti