Okus norveške - sladke skušnjave

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. avg 2008 20:25

Zelo lep video...sploh mi je všeč izbira glasbe Roncolino

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. avg 2008 21:56

Ognjič, pravega pristnega Norvežana-Vikinga sploh nisem videla, pa tako sem si želela.... Tri četrtine je priseljencev in temne polti, kar me je zelo presenetilo. No, sicer sem stanovala v bližini glavnega štacjona, sumljiv okoliš, so mi ponujali "speed in haš", sem jo tako ucvrla stran... Roncolino, mora bit v stilu katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. avg 2008 22:17

A dej no...Jaz imam pa Oslo v spominu po v glavnem "svetlobelokožcih", po draginji, po čudovitih fjordih (ampak malo severneje) in seveda po s pijanci, nažganih do amena, nabasanih hodnikih tistega ogromnega trajekta, ki pluje iz Danske v Oslo. Je pa res ene 7 let tega, kar sem bila tam.

Ognjič

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. avg 2008 22:28

Bila sem že na Norveškem pred več kot 10 leti in tudi jaz se spomnim svetlih ljudi, draginje...(ta je še sedaj). Saj pravim, verjetno je bil vzrok bližina postaje, gibala sem se pa predvsem na relaciji hotel-kongres. Pijancev se pa bolj spomnim s Finske, ko so se prevažali na trajektu Helsinki-Oslo, to je pa tudi vredno ogleda, ane... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

17. avg 2008 23:09

V Bergnu sva si lani ogledala tržnico z morskimi dobrotami: dimljen losos in kit, ogromni raki in rakovice. Naredijo ti sendvič po želji. Moram povedat, da mi je bilo vse zelo všeč, sestavila sem si celo sendvič. Potem, ko je bilo pa treba ugriznit vanj, mi je neskončno zasmrdel. Cene že veste kakšne so, zato sem stisnila zobe, dobesedno! Konec koncev obožujem morsko. Čez slab mesec sem pa ugotovila, da sem noseča. No, potem mi je bilo jasno zakaj so tisti sendviči tako smrdeli. Žal mi ne uspe prilepiti slikice. "Prilepi" ostane neaktiven. Lp kuharica Mici

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

18. avg 2008 7:20

Jaz pa z Norveške izpred 4-ih let ne morem pozabit (kar se kulinaričnih užitkov tiče) losove salame. Na tržnici sem jo kupila, super zadeva, čeprav sicer nisem ravno izrazit mesojed ;-) O ceni pa ne bi, saj ste že precej o tem, pa imam enake izkušnje. Najboljše prtljažnik hrane s seboj. lp zvezda01

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2008 8:28

Meni je pa simpa tale natačnost od naše katkelopatke. Ona vse dokumentarno pofotka in fotke opremi s podnapisi....Lady, ti si imela po mojem že v osnovki najlepše zvezke. Je bilo mišljeno kot kompliment, zlasti zaradi tega, ker sem bila sama tozadevno bolj slaba. Tisti valjar z robčki je pa zakon. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. avg 2008 10:20

Ja Vendelina, ne moreš zgrešit, kaj . Je bilo pa tega veliko v vzgoji, tega me je navadila mama, ki je šolnica. Na faksu sem bila pa živa legenda, ko sem bila že absolventka, so imeli bruci moje zapiske (me je skoraj kap, to je očitno krožilo...). katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti