Želatina

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

tema odprta - 15. avg 2008 20:38 | ogledi: 10.034 | odgovori: 9

Nisem ravno ljubiteljica slaščic z želatino, a imam en recept za jogurtovo strjenko z njo. Kadar delam to sladico, se mi skoraj vedno želatina strdi v nekakšne kroglice, ko je že dodana k ostalim sestavinam, čeprav vedno delam po receptu. Ali mi lahko svetujete vi, ki delate z želatino, kako naj naredim, da bo strjenka gladka in brez kroglic?

Hvala in lep pozdrav!

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

15. avg 2008 21:47

Hvala obema. Bom drugič poskusila z želatino fix.

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

16. avg 2008 9:51

Želatino v prahu vedno uporabljam. Način, da se ne naredijo grudice sem prebrala prav tu na kulinariki. Ko želatino namočim jo po desetih minutah stopim nad paro ali v mikrovalovki (cca1-2 minuti na 40 stopinj, odvisno od količine želatine), potem pa vsaj pet žlic jogurtove mase dam v želatino in premešam da je gladka masa, šele nato pa to vmešam z ročnim mešalnikov v ostalo jogurtovo maso in še prav nikoli se mi niso naredile grudice. zoja2

as76  

član od: 15.10.2006

sporočila: 45

16. avg 2008 13:08

Želatina fix je sigurno prava rešitev. Jaz sem se tudi izogibala receptov z želatino, zdaj pa uporabljam želatino fix. Le navodila si preberi. as76

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

16. avg 2008 14:20

Pri jogurtovi strjenki želatino s paličnjakom oz. mikserjem najprej počasi vmešam v manjšo količino jogurta (npr pol deci) in potem to zmes počasi prilivam in istočasno z mikserjem mešam v še preostal jogurt. Če sem želatino direktno vlila v celoten jogurt so se mi naredile grudice, odkar pa delam tako pa ni več problemov. Je čisto enostavno. magnolija

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

16. avg 2008 19:28

Pri vseh zadevah, ki vsebujejo želatino, delam tako kot magnolija, le brez paličnjaka ampak kar z žlico. Torej, važno je, da najprej nekaj žlic mase daš v želatino, premešaš in nato želatino zliješ v maso. Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti