Nutella

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. avg 2008 17:56

Samo ni mi jasno, zakaj Mullerja ni v Celju??

jasna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. avg 2008 18:00

meni pa zakaj ni h&m-ja v kopru ;( ycrna

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

16. avg 2008 19:04

Velika razlika je tudi pri čokoladi v kinderjajčku, kupljenem v Mullerju ali pa v Mercatorju/Sparu ipd. Brata imata raje naše, ker je pri jajčkih iz Mullerja čokolada baje presladka in "s kepicami". Razliko naj bi se dalo občutiti tudi pri kokakoli in kozmetičnih izdelkih. Res je, da večino "multinacionalnih" proizvodov za naš trg izdelujejo in uvažajo iz vzhoda, kar se seveda pozna na kvaliteti. Se mi zdi, da so še posebej občutljivi severni turisti, ko nas obiščejo Stentor

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

16. avg 2008 20:36

Ja, in seveda čokolade. Milka, ne samo da je boljša, tudi cenejša je v Milerju. Prav tako Riiter sport čokolade. Pa vc papir, mila... Uf, če bi imela Milerja bolj blizu mene, bi bla kriza. :)

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. avg 2008 21:36

Ampak je tudi Mueller že imel kako made in Poland zadevo, sem se že nekajkrat skoraj uštela pri plenicah. Drugače je pa res super z eno pomanjkljivostjo, ne vem, kako je zrihtana dobava, menda ob torkih in četrtkih, samo ali je res treba čakati, da ene stvari resnično do konca zmanjka, preden pride nova pošiljka. Pa ravno navadim se na nekaj, kupim še enkrat in nato zadeve ni nikjer več za stakniti, no, je treba čez mejo.

Drugače pa pri Coca Coli nisem opazila razlik.

 

Loni Makaroni

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. avg 2008 10:55

Kaj pa nutella v Lidlu? katjushka

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

18. avg 2008 17:13

Danes bila v Muellerju kupila nutello - 400g in naj povem, da stane 1,79€ potem pa sem šla v Merkator, da vidim njihovo ceno....2,45€!!! Torej bom tudi jaz od sedaj kupovala nutello v Muellerju. Je pa res boljša.. angie.orhideja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

19. avg 2008 9:48

Sem imela enkrat možnost osebno vprašat predstavnika Johnson and Johnson, kaj je s tem. oz. zakaj razlika pa se je le kislo nasmejal, nekaj mutil in ne odgovoril - no, pravzaprav je odgovoril. Sicer pa, nekateri trgi "zahtevajo malce drugačen okus" - vem, da so Vegeto za nemški trg delali v malo drugačnem okusu, kot je original, ki ga poznamo tudi mi. lp, vanjatajnsek

kaja27  

član od: 1.6.2006

sporočila: 26

29. avg 2008 20:13

Kolegica je kupila isto Milko v Millerju in Mercatorju. Pol sva se pa usedli v en kafič in probali obe skupaj. Nisem mogla verjet ampak resnično sta bili drugačni. una iz Millerja je bila popolnoma boljša. Pa še to je res da je Milka v Millerju res najcenejša. LP kaja27

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

29. avg 2008 21:29

Tudi pri nas imamo radi vse, kar diši po dobri čokoladi, najraje čokolado Kraševo, Kraljestvo živali. Od tablic do krem itd., posebej pa še nutello. Brez te ne gre.

Kar pišete zgoraj je sramota, moram reči, da me to zelo žalosti, da nas imajo tako za norca. Pa ne, da bi bila jaz kaj posebnega. Da nas potrošnike tako lepo goljufajo za kvaliteto. Samo razmišljam, da ne bo pomote: temu so krivi naši "domači" ljudje, menedžerji, zavedni Slovenci, s figo v žepu.  Prepričana sem, da ti naši ljubi uvozniki sigurno vedo, kakšno kvaliteto uvažajo, saj niso neumni, gre jim samo za dobiček! Ne bi mogla reči, da so naivni.

Mi potrošniki pa itak nekritično pograbimo vse, kar nam nudi Zahod. Nepomembni, da bi se lahko repenčili.  Mogoče bi pri tem lahko zveza potrošnikov kaj postorila.

Seveda pa brez nutelle (in še brez česa drugega) ne znamo živeti (hči), tako da jo bomo žal še vedno kupovali, včasih pa bom šla tudi v Millerja, da se bom lahko spet jezila ob ugotovljenih diferencah.

mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti