Nutella

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

15. avg 2008 18:29

Jaz do nedavnega nisem vedela,da Pamper plenice v Merkatorju niso prave (sem mislila,da je vse isti drek,saj gor piše Pampers) dokler ena stranka ni dobesedno ponorela,naj dobimo Lumpijeve nazaj ali pa original Pampers.Sem šla prav gledat,če res niso iz Nemčije... Ah,takle mamo... Roncolino

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

15. avg 2008 19:05

Midva sva tudi nuteloholika in je porabiva precej. V glavnem jo kupujva v Italiji, ker je tam za nas (ki nimamo drugega kot Mercatorja - ne Muellerja, ne DM, ne Spar) cenejša, saj 400 g stane od 1,95 - 2,05 E. Enkrat sva namenoma - ker sva slišala za te teorije - odprla obe hkrati. To se mi zdi pomembno, ker sveža je bolj tekoča in mazava, čez kake dva tedna pa se že malce izsuši, sedaj v vročini, se na njej naredi že tudi skorjica če je kake tri dni ne rabiš. Ne vem - ali imava tako neizostren okus ali kaj, samo midva nisva v konkretnem primeru našla nobene bistvene razlike, ne v konsistenci ne v barvi niti v okusu. In da ne bo pomote - italijansko nutelo izdelujejo v Ferreru, "sede e stabilimento Alba", torej v obratu v Albi, piše na lončku. ines

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. avg 2008 20:27

Oh, tudi Laško pivo je drugega okusa, če ima italijansko nalepko, drugačnega, če nemško in še drugačnega, če slovensko. Pa menda ne zato, ker je za doma "vse dobro"?  Pri pivu je razlog zanesljivo drugje. V okusu pivcev.

 

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. avg 2008 22:55

Sama se trudim, da kupim čimveč izdelkov slovenskih proizvajalcev in tako se na eleganten način izognem takšnim problemom. Ni fajn občutek, da nas imajo za norca.

jasna

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. avg 2008 2:25

jasna1 je napisal/a:

 Ni fajn občutek, da nas imajo za norca.

jasna

Ja, tudi jaz sem prepričana, da nas imajo za zaostale južnjake, za katere je vse dobro. Sem že večkrat primerjala različno kozmetiko, toaletne potrebščine, praške itd., in vedno so tuji drugačni (in boljši).

Če se le da, kupujem slovenske izdelke. Če se odločim za tuje, pa po možnosti v A ali It, pri nas pa samo, če so "original", narejeni v zahodnoevropskih državah, z originalnimi napisi in s tistimi nemogočimi nalepljenimi slovenskimi deklaracijami...

 

Nasja

Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 16. avg 2008 02:27:11

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

16. avg 2008 10:07

A mislite, da slovenski proizvajalci nas pa nimajo za norca. Toliko v premislek. lp alenka alenka5

Peca  

član od: 31.12.2004

sporočila: 38

16. avg 2008 16:55

Že vrsto letkupujem pralni prašek, mehčalce, tekoče milo in .... čez mejo v Bipi. Ko sem tam povprašala trgovko, zakaj je Ariel pri njih drugačen kot pri nas, mi je dejala, da so tudi oni enkrat dobili Ariel, ki je bil namenjen vzhodnemu tržišču in pakiran na Madžarskem. Pa so se stranke takoj pritožile, da je zelo slabe kvalitete in je bilo kar nekaj hude krvi med kupci. Toliko o "nategovanju " naših kupcev s strani Spara , Tuša in Merkatorja. Še sreča, da to spoznavajo tudi ljudje. O Nutelli in čokoladah pa sploh ne bi izgubljala besed - razlika je več kot očitna in jo poznajo že otroci. LP Peca

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

16. avg 2008 17:32

Originalne oz. stvari, namenjene zahodnemu trgu, se dobijo tudi v Milerju - Nutela, praški, vložki... Res je, SO razlike!

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

16. avg 2008 17:35

sedaj ste pa tudi mene prepričali da bom šla naslednjič najprej v mullerja v nabavo, da tudi jaz vidim kaj je res in kaj ne. ariella

niagara  

član od: 10.9.2006

sporočila: 55

16. avg 2008 17:39

Ja, tudi mi hodimo v Italijo po nutello, čokolatine-ferrero roscher, praške... Res so velike razlike!

 

Hvala za informacijo, Miller si je pridobil še eno stranko za nutello

niagara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti