Nutella

pety001  

član od: 12.8.2008

sporočila: 1

tema odprta - 15. avg 2008 16:20 | ogledi: 28.893 | odgovori: 40

Pozdravljeni!

Imam eno zanimivo zgodbico za vas. Najprej moram povedati, da je moj mož čokoholik. Obožuje vse vrste čokolade, da ne govorim o tem, da mora biti Nutella vsak dan na menu-ju. OK, zdaj pa k zgodbici. Pred nekaj meseci sem kupila Nutello v Müller-ju in ne v Mercatorju, kot običajno (zmanjkalo jo je, jaz pa sem ravno nakupovala v Müller-ju). Ko je moj sladkosnedi mož naslednje jutro jedel Nutello, mu je bila »ta nova« neprimerljivo boljša od tiste kupljene v Mercatorju. Nisem čisto dobro razumela zakaj naj bi bila ta toliko boljša, saj je vendar Nutella?!!? ….A ni tako, da naj bi bile vse iste?!?

Veselim se vaših komentarjev.

Pety001

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

15. avg 2008 16:31

Nekatere polnijo na Poljskem, druge v Italiji. Mogoče je v tem razlika ? ami

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. avg 2008 16:39

ami je napisal/a:
Nekatere polnijo na Poljskem, druge v Italiji. Mogoče je v tem razlika ? ami
Ja, to je res. Samo vedno pozabim v Mullerju pogledati, kje je narejena ta. Pa v Avstriji bom tudi pogledala. Čisto možno, da je ta "original", če se lahko sploh tako izrazim, ker so praški baje tudi za ZA trg delani in so boljši kot tisti iz ostalih trgovin. Koliko pa je to res, pa ne bi vedela reči. Jelenckova

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

15. avg 2008 16:40

VELIKA RAZLIKA!Vse kar je narejeno za balkan in vzhod je slabše kvalitete(rio mare, čokolade,pralni praški....) poizkusi dobit original nutelo iz Nemčije pa boš okusila razliko. anemona

Callista  

član od: 30.11.2006

sporočila: 34

15. avg 2008 16:43

V Mullerju dobiš original Nutello, zato je takšna razlika. Znano je tudi, da so pralni praški, kupljeni v Mullerju neprimerljivo boljši od teh, kupljenih v Mercatorjih in Sparih. Callista

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. avg 2008 16:46

Se strinjam, da je velika,res velika razlika, če je Italijanska ali pa tudi "Italjanska" in polnjena drugod.

Italijansko ločiš že po barvi, je bistveno svetlejše barve in je bolj tekoča Prej sem jo kupila čez mejo, zdaj pa sem pogruntala kje imajo original italijansko nutello,

lp

 

 

Anamarija

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

15. avg 2008 17:09

Tudi plenice (Pampers recimo) so boljše kvalitete v Mullerju, ampak je potrebno pazit da piše gor made in Germany in ne in Poland... tudi čokolada Milka je neprimerljivo boljša... da o pralnih sredstvih ne govorim... Kaj hočemo, zgleda da bomo še en čas spadali pod ti. južni trg... nitta

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

15. avg 2008 17:50

Jaz sem to razliko že pred leti opazila najprej pri hrani za pse in mačke. Preprosto - enaka embalaža, a različna: vsebina, država porekla in - cena (nižja za boljšo kvaliteto). Zato te stvari kupujem le še tam. Zato teh zadnjih nekaj let pralni praški tudi zares premagajo nekatere madeže, tudi cukr je baje "slajši". Mogoče res ne škodi, da smo malo bolj pozorni na "nalepke", mi "ta vzhodni" pač toliko bolj. vesoljka

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

15. avg 2008 17:50

Pety, tudi precej cenejša je v Müllerju, vsaj jaz sem primerjala ceno med M. in Intersparom in je bila Müllerjeva za kakih 50 centov cenejša. šnorca

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

15. avg 2008 18:07

Pety001, popolnoma se strinjam s tvojim možem - jaz Nutelle niti pod razno ne kupim drugje kot v Müllerju Nena

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

15. avg 2008 18:14

Povem vam tudi zakaj se to dogaja, in sicer za izven evropski trg se mora uporabljati samo ta pravo črno čokolado in ne mlečno kot gre v nutello...in ker je slovenija še vedno vezana na balkan (embalaža, izvozniki) dobivamo tudi mi ta "slabšo" nutello...muller pa uvaža to ta pravo nutello iz italije v avstrijo in iz avstrije pride tole k nam...to ni zdaj ravno strokovna razlaga, ampak tako sem slišala na italijanski tv že kar nekaj časa nazaj, pri nas smo vedno kupovali nutello v trstu, in ko sem enkrat kupila nutello v kopru sem ostala šokirana...potem pa sem videla tole oddajo in mi je bilo vse jasno. ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti