Ohrovt

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

15. avg 2008 18:29

Hvala Rimljanka . To zadevo poznam. Sem mislila , da je še kakšen drug trik. Da rastlini potrgaš liste , od kot bo pa potem dobila hrano za nastavljanje brstov. Če pri vas nitta to delate in uspe bo pa že držalo. martina

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

15. avg 2008 18:43

Mi delamo tako kot kaže na sliki, sem poslala link, mi ne odrežemo vrha z listi, ampak stranske liste, kar spodbudi rast brstov-mali brstičnih ohrovtov, tako delajo tudi večje proizvajalke te zelo okusne zelenjave, tako smo videli na ekskurzijah v tujini in tudi na ustnem izpitu sem odgovorila tako, pa je bilo prav. Vrh ponavadi odstranimo pri rastlinah, pri katerih ne pričakujemo več nastavljanja cvetov, tako na primer naredimo pri melonah, indeterminantnem paradižniku itd. Če pa ima isto funkcijo pri brstičnem ohrovtu, :) morda pa letos na parih rastlinah naredimo poskus, pa bomo videli. lep pozdrav nitta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. avg 2008 20:32

nitta, pri vseh rastlinah ima tak vpliv, ker je za to odgovoren avksin (v povezavi z etenom). Ker gre za efekt "apikalne dominance", kot se strokovno reče, poljudno pa tudi "efekt žive meje". Bolj ko režeš, bolj postaja gosta, ker se razvije več stranskih poganjkov.

Če upogneš en ohrovt tako, da je glavni poganjek obrnjen navzdol (ali vsaj vodoravo), se bodo spodnji brsti tudi bolj razvili.

ps- Upam, da ostalih s stroko nisem zamorila (preveč).

 

rimljanka - zasebno mnenje

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

15. avg 2008 20:47

Nitta hvala tudi za tvoje izkušnje. Linka do slik nisem mogla odpreti. Koliko listov se spodaj potrga. Bom poskusila tudi ta način, da vidim kateri način je bolj učinkovit. martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti