Uporaba otroškega stolčka

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

tema odprta - 12. avg 2008 22:36 | ogledi: 2.776 | odgovori: 16

Danes mi je moj 8 letni sin potožil, da nihče več od njegovih vrstnikov v avtu ne uporablja

jahača, da se mu že vsi smejijo, ker ga pa on mora še vedno.

Kako pa je pri vas in ali mogoče kdo ve, kaj natančno pravi zakon ?

Midva z možem sva mislila, da je potrebna uporaba do 12.leta ali do 150 cm telesne višine.

LENČA

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. avg 2008 22:45

Uporabo otroških varnostnih sedežev pri nas določa zakon o varnosti v cestnem prometu. 102. člen določa: "Med vožnjo v dvoslednem motornem vozilu z vgrajenim zadrževalnim sistemom mora biti otrok, mlajši od 12 let ali manjši od 150 cm, zavarovan z zadrževalnim sistemom, ki je primeren otrokovi telesni rasti in telesni masi. V osebnem avtomobilu, v katerem zaradi konstrukcijskih lastnosti avtomobila otroka ni mogoče zavarovati na tak način, sme sedeti tak otrok le na zadnjem sedežu." V tem členu zakona je še zapisano, da se z globo 125 € (29.955,00 tolarjev) kaznuje za prekršek voznik, ki ne ravna v skladu s to določbo. Letos maja je začela veljati tudi nova evropska direktiva o prevozu otrok, ki jo morajo upoštevati vse članice EU. Direktiva določa, da se morajo v varnostnih sedežih voziti vsi otroci do velikosti 135 cm, seveda pa lahko nacionalni predpisi predpišejo tudi strožje predpise. Problem nastane takrat, če so do 150 cm veliki otroci težji od 36 kg, za kolikor so homologirani otroški varnostni sedeži skupine III. vir: http://www.amzs.si/?podrocje=369 magnolija

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

13. avg 2008 6:12

Moja sestra je stara 9 let pa jahača še vedno uporablja. katra55

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

13. avg 2008 9:45

Naš fantič je tudi star 8 let. Vedno sedi v stolčku. Je že imel ene frontalne motnje, da ga ne rabi več, pa se je sedaj spet čisto sprijaznil in ne sitnari več. gaja 1

buba11  

član od: 11.2.2005

sporočila: 28

13. avg 2008 10:58

Tudi moja hčerka ki je stara 8 let in velika velika nekje 147 cm se še vedno vozi v stolčku in še se kar nekaj časa bo!!! buba11

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. avg 2008 17:02

Povej mu, da je jahač zato, da boljše ven vidi, da ni čisto mali zadaj, ampak da se vozi kot tavelik, pa da zgleda velik in da lahko maha sosednjemu avtu in ga vsi vidijo,... Otroci so radi veliki;) Veri

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

13. avg 2008 21:19

držite se sedežev v avtomobilu in ne šparajte preveč ko jih kupujete, preverite teste in primerjete, materiale,..... stolček pomeni dodatno VARNOST in tukaj noben sošolec in sošolka nima kaj veliko govoriti, razn povedati svojim staršem kaj bi morali imeti oni v avtu,..... ker pa otroci ne vidijo veliko dlje od svojih želja in idej, iskreno upam da bosta z možem našla dovolj volje in moči, da se mu pre tem upreta!( mi to borbo bijemo vsak dan, pa smo stari samo 6, dosedaj zmagujem , vse ostale bitke pa hmmm... hahaha) plopsa

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

13. avg 2008 21:35

buba11, imate pa zelo veliko hčerko, ker naš fant jih ima že skoraj 10 pa je velik nekje 145 cm, pa sploh ni pri tamajhnih v razredu.... aja, pa še vedno se vozi v jahaču in se še nekaj časa tudi bo. Varnost ima pač prednost pred kakršnokoli otroško kaprico, ki jih pri otrocih nikoli ne zmanjka in tukaj moramo starši pokazati svojo vlogo in postaviti meje.... katjushka

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

13. avg 2008 21:41

Naši otroci se niso vozili toliko časa na jahaču. Kupili smo tisti trikotnik, ki v kotu, kjer se pripne pas v sedež zmanjša kot . To je zato, da pas ne gre otroku čez vrat ampak tako, kot nam odraslim. Omogoča, da je otrok normalno pripet z varnostnim pasom. sasah

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

13. avg 2008 22:25

Naša čebelica je stara 8 let,ko smo pred časom imeli probleme s sedežem in pripasanjem,sem komaj čakala da se peljem mimo kake policijske kontrole.IN kmalu je naneslo.Ustavila sem sama od sebe,policistu razložila,da hčerka ne želi več v jahača,Vzel si je čas in ji vse razložil,na koncu malce hudo pogledal.Imamo mir,pripasana in v stolčku je tudi do soseda.Aja,pa še to-mož je policaj pa ni zaleglo... ATNES

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

13. avg 2008 22:38

Atnes, moram priznati, da se mi to zdi odlična ideja, kako otroka prepričati. Bravo! In seveda...vsem varno na cesti - majhnim in ta velikim. ;) [soncnica] jana1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti