Kako pogosto jeste?

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

tema odprta - 10. avg 2008 17:14 | ogledi: 5.321 | odgovori: 41

Na tej spletni strani smo verjetno večinoma veliki ljubitelji hrane. Zanima me, kako pogosto jeste. Kolikokrat jeste zato, ker ste lačni in kolikokrat iz same požrešnosti?

Zdi se mi, da sem vsaj polovico vse hrane v življenju zaužila predvsem iz užitka in požrešnosti in ne zato, ker sem bila lačna.

Pa vi?

LP

habibti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. avg 2008 20:08

Jem, ko sem lačna, to sem pa non stop, razen deset minut po tistem, ko sem se najedla do sitega. Včasih še malo čez...

 

Zajtrk je edini obrok, ki ga jem, ker je to pač zdravo, čez dan pa bi jedla non stop. Če kdo v moji bližini je, krožim okoli njega kot muha, in sodelavci mi vedno ponudijo kak grižljaj.

 

Če vidim hrano, ko jo imam nasploh rada, pa naj bo to sadje, sladica, kruh, meso (edino zelenjava me pušča ravnodušno), se mi sline kar pocedijo in kak kos se vedno znajde tudi v mojih rokah.

 

Tako da absolutno jem več in več krat, kot bi smela, edina omejitev, ki se je držim, je vezana na eno mojo zdravstveno reč in določenih stavri pač ne jem (sladoleda na primer, dunajskega, sladkega kvašenega testa in podobno - a je dovolj nadomestkov, pa smo spet na začetku).

 

Skratka, habibti, tu nekje sva, se mi zdi.

 

Mamamia

mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. avg 2008 20:11

Jaz jem v povprečju nekje 3-4x na dan, ko je normalen dan. drugače pa kot mamamia, malo tukaj, malo tam.....pa spet sadje, pa pecivo, pa mal mesa, bononček, kakšen keksek, pa ..... tudi jaz pojem preveč, posebej, ko sem cel dan sama doma, hehe Pa ko pečem, kuham,bvlagam....vedno kaj po pomoti zaide v moja usta. Kyara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. avg 2008 20:21

Pri nas je tako, da jemo takrat kadar smo lačni in takrat radi jemo dobro in lepo postreženo. Včasih je to 5x na dan, včasih le 2x. Količinsko ne jemo veliko. Jaz svoje kuharske umetnine spravim v promet tudi tako, da koga povabim in je problem rešen. lp Vesna

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

10. avg 2008 21:02

pri meni je čist odvisno. Ko sem delala, če sem bila na blagajni, sem jedla zjutri predn sm pršla, in popoldne po šihtu. Če sm delala popoldne, sm jedla zjutri in pred šihtom, če se mi je lubil kej narest. V vsakem primeru sm jedla zvečer, itak sm skor usak dan delala ceu dan. Ko sem delala v skladišču sem jedla zajtrk in seveda smo vedno tam kaj jedli, kšna malica če je biu cajt, ot. spet večerja ....

Zdej ko sem že 2 meseca u Srbiji .... ajoj ..... če sva doma skos neki jem .... če pa sva uzun, pa mal mn...

ampak se usaj trudm da zvečer čim manj pojem, glede na to da sm ceu dan neki malcala ..... če ne, bi mela že veliko preceč kilogramov .... k da jih že tko ni dovolj.....

bistvo ..... jemo preveč

lp

Pitončica

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

10. avg 2008 21:12

Jaz imam dva do tri glavne-malo večje obroke na dan,drugače pa moj draga pravi da imam vedno polna usta.Če pa res ne morem mimo hladilnika,pulta,elementa ko vem da se kaj dobrega notri skriva.Pa saj vzamem SAMO EN MALI KOŠČEK...........................vsaka pol urce... ATNES

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. avg 2008 13:57

Obvezno zajtrk, potem pa poslušam svoje telo. Ki se je navadilo na naslednjo disciplino: - vedno neham jesti preden bi prišla do tistega občutka, da "ne morem več, ker me vse tišči" - skoraj vedno pred hranjenjem pijem vodo - to napolni želodec, po poješ manj in moje leno in počasno črevesje potem vseeno lažje dela - če že jem, mora biti dobro - na tak način sem se izognila mnogm menznim dizastrom - da ne rečem, da sem se zaradi tega naučila kuhati, ker sem strašno izbirčna in če ni dobro, sem v običajnih razmerah raje lačna. - kosilo je družbani dogodek - v službi kosim takrat, ko je fina družba za kosilo - samo ideja, da moram na vsak način "pojesti nekaj toplega, ker je ravno čas kosila" - to mi je bilo vedno tuje - večerjam samo če je treba po službeni dolžnosti, oziroma, če se grem romantiko in potem itak ne bomo spali. Namreč, s polnim želodcem se težko spi, zato po 19. uri raje ne jem več. Z drugimi besedami, zame je normalno takšno prehranjevanje, ki je navedeno v dietah - samo sem to privzela kot običajno. Je pač vse v glavi in potem tudi telo to privzame. Vendelina jr.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

11. avg 2008 14:05

Delam dobesedno tako kot je napisala Vandelina... edinole z zajtrkom imam občasne težave (ker ne morem zgodaj jesti), pa sladoledu se ne morem odpovedato.

Lep dan in veliko se smejte

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

11. avg 2008 14:46

Alora

 

Podobno kot Valentina:

- zajtrk je pomemben, rada pojem neko sadje pa potem čez 1 h zajtrk

- na krožnik si dam vedno, kot da je mali krožnik

- nikoli se ne najem do sitega, vedno neham, ko bi lahko še malo

- vedno spijem 3-5 dcl mlačne vode cca 30 min pred obrokom

- poskušam čim manj "grickati" vmes, torej trudim se imeti 5 obrokov na 3h (sploh sedaj, ko skrbim še za rastoče dete raje večkrat in manj, drugače tudi želodec štrajka)

- nikoli se ne najem zvečer; jem pa kaj beljakovinskega (skuta, kak košček mesa, solata s tuno) v majhni količini tam do 20h, odvisno kakšno je bilo popoldne

- NE obremenjujem se več z "ostanki" - tudi če ostane 1 žlica nečesa še v posodi "dej no, še tole pojej" - NE BOM!!

 

Z malo discipline in volje je počutje bolje :)

 

If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going! http://easypika.typepad.com/

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

11. avg 2008 16:11

kako pa lahko nehate jesti še preden imate občutek da ste siti. jaz nimam preveč kil (170cm , 58 kg), ampak ko jem, jem dokler nimam občutka da sem res sita. Je pa res da kadar sem jezna, ne morem jesti in morda je to krivo, da imam linijo. ariella

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. avg 2008 19:03

He he ariella ,si pa huda gospa ,če imaš zaradi jeze linijo,zase vem ko sem žalostna ali jezna ,bi kar naprej nekaj mlela.Ko sem v službi ,še gre,kar pozabim na hrano,če nimam s seboj ,pač ne morem pojesti.....če sem pa na dopustu ,je pa druga pesem,ker stalno nekaj pečem ,moram tudi probat in to čisto podzavestno nosim v usta,potem pravim ,saj še nisem nič jedla.Največji problem je sladoled ,bi ga lahko pojedla na tone,posebej ko pridem domov z 12 urnega garanja v fabriki in mož pravi ,sem ti kupil sladoled.... lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti