Kako pogosto jeste?

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

13. avg 2008 1:22

Jem podobno kot majdi, tam nekje 3-4x na dan - obvezno zajtrk, in tudi jaz včasih že v postelji sestavljam jedilnik - ponavadi so to kosmiči, sadje z jogurtom ali kaj podobnega; potem kosilo, vmes kakšen sadež, pa se kakšna čokoladica ali piškot mimogrede "pade" v usta , za večerjo kakšen košček kruha, sir, jogurt, tuna ... tam nekje do 21h ponavadi (hodim pozno spat). Res pa je, da imam rajši manjše obroke oz. se večinoma ne "napokam" toliko, da pol ne bi mogla od mize vstat Volkica

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

13. avg 2008 6:18

Pogosto cel dan čisto nič hrane, samo Coca Cola, recimo 1,5 l na dan. Kaj menite? Pa lep pozdrav! Črna mambica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. avg 2008 7:46

Da očitno nisi iz železa, ker naj bi te sicer po govoricah o groznih posledicah uživanja Coca colle že razžrlo

Ognjič

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

13. avg 2008 8:18

Draga Ognjič, pred leti sem dala v Coca Colo popolnoma zarjavel žebljiček. Čez nekaj dni pa sem ugotovila, da je žebljiček točno tak, kot je bil prej. To o razžiranju je LARIFARI. Na mojo veliko srečo. Drugače pa Coca Cola ni tako nezdrava, kakšen kozarček na tešče lahko pripomore, da ne boli želodec. Vsaj meni je vedno pomagala. Pa lep pozdrav! Črna mambica Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 13. avg 2008 08:22:14

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. avg 2008 8:40

Po moje je ta fama o škodljivosti coca cole za lase privlečena. Oziroma tudi to, kot povsod drugod: enemu paše, drugemu ne, enim škodi bolj, drugim manj.

Saj ste dobili tisti mail, kakšna reakcija naj bi nastala v želodcu, če poješ nekaj bonbonov smarties, pa preko spiješ cocacolo - naj bi prišlo do burne reakcije, kot da kislino vliješ na vodo....

No, naš sinko je bil vse prej kot vzor zdravojedca, tudi cocacolo direkt na smartiese je kot otrok kdaj popil, še danes sta mu pepsi in cocacola, pa mercator cola najljubše pijače, pa mu ni nič. In kaj naj zdaj?

Naj ga dam na vodo (no, ta je pa hčerina najljubša pijača, ona mehurčkov videt ne more)? Pri 23 ga bom težko nadzirala...

 

Kaj vem, morda dolgoročno ne pije najbolj zdravo. Pa saj namesto coca cole včasih raje vino spije, je menda res bolj zdravo!

 

Mambica, ampak namesto pol litra coca cole pa raje sendvič s pruštom, kaj praviš? Ti liter še vedno ostane...

 

Mamamia

mamamia

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

13. avg 2008 9:45

Škodljiva je lahko vsaka stvar, odvisno pač od organizma...nekdo lahko spije 1,5l coca cole, pa se počuti odlično, celo zdavo je. Nekdo pa spije 2dcl in je že kriza, spahovanje, tiščanje v trebuhu, itd. Odvisno od človeka. Jaz pa npr. navadne vode ne morem spraviti po grlu...moram nekaj not dati, ali limono, cedevito, nekaj, da je okus. Zdaj pa še na temo...jem zajtrk, to zdaj eno leto in počutje je res boljše (jogurt, kos kruha z namazem), za malico sadje, jogurt, včasih sendvič in pa kosilo. Pop samo še kakšna solata, tuna ali pa ostanek od kosila (npr. piščanec, zrezek). patty

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. avg 2008 10:06

Kar se Coca Cole tiče: če me tišči v želodcu po kakšni nezdravi hrani, pa nimam Underberga pri roki, mi pomaga ena piksna zelo hladne cole... = 2 x nezdravo olajša težavo

Ognjič

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

13. avg 2008 11:31

Tisti, ki jeste večkrat na dan, lahko en obrok nadomestite s kakšno pijačo; npr 2dcl gostega soka ima kar nekaj kalorij. Črna mambica

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

13. avg 2008 13:02

Tudi jaz sem imela težave s kilami in že sem mislila, da preveč jem. Pa nisem bila debela samo večno sem se morala odpovedovati dobrim stvarem, da sem držala linijo. Prebavo pa sem imela tako leno, da sem morala vsak dan jesti kivi, grenivke in piti Donat. Zdaj sem ugotovila, kaj me redi in tisto izločila iz mojega jedilnika. Malo tudi pazim, da ločujem ogljikove hidrate in beljakovine, a le kadar se to da. Če sem na kakšnem praznovanju se s tem ne obremenjujem. Da vam povem mojo skrivnost. Prebrala sem knjigo o dieti po krvnih skupinah in ugotovila ter dokazala, da je čista resnica, da ljudji s krvno skupino 0 najbolj redijo izdelki iz pšenice in koruze. Vse izdelke, kot so testenine, kruh, pecivo ...., sem nadomestila s pirinimi in riževimi izdelki. Kruh si pečem sama s kruhomatom ali pa si kupim rezine kruha iz 100 % ržene moke. Moje mere so 173 cm - 58 kg in z lahkoto držim te kile brez odpovedovanja. Preberite kakšno knjigo o dieti po krvnih skupinah in o ločevanju živil in prepričana sem, da vam bosta ti dve kombinaciji pomagali pri hujšanju in seveda potem obdržati kile. Lp, shakra

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. avg 2008 13:37

Jem 3-4 x dnevno, po potrebi (to je pa velikokrat) tudi večkrat. Zjutraj najprej doma tri deci ananasovega soka z vodo, v službi kava in kako sadje (jabolko, breskev..), če ga nimam kake tri piškote iz ovsenih kosmičev. Okrog 11.30 malica - običajno solata, ali zelenjavni/vegetarijanski sendvič, ali kak vegi namaz (Štajerc, Panonc..) na rženem kruhu in kak paradižnik Ko pridem domov si običajno naredim kako solato (paradižnik z mozarello, grška solata, zelje z rdečim fižolom...). Potem vmes kak piškot, sadež, jogurt. Včasih se potem možu pridružim pri večerji (pa ne pogosto) - kruh, sir, solata.. Pečem skoraj ne, ker potem pojem sama (da se škoda ne dela). Med tednom sem edina ki bi popoldne kaj toplega jedla (mož in otroci imajo vsi tople obroke, meni pri nas v menzi hrana ne ustreza), tako da ponavadi tudi zase ne kuham, mogoče kaj na hitro. Sem pa ugotovila, da je fama "tople hrane" čisto iz trte zvita, saj se počutim bolje kot sem se pred časom, ko sem redno kuhala topla kosila. Kil je nekaj preveč, predvsem po zaslugi sladkarij in kruha. In premalo gibanja. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti