Kako pogosto jeste?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. avg 2008 19:32

Jaz pa jem, ko mi kruli v želodcu, sej je tudi to poslušanje telesa a ne? Kruli pa mi nonstop.

Ker pa sem velikokrat v stiski s časom jem kosilo, če ga imam na zalogi, sicer pa kakšen topel sendvič. Zadnji

obrok pa je, če je, okoli 1 ure.

 

Oprostite, mislila sem ob 19..

Anamarija

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

11. avg 2008 19:53

Kako pogosto jem Prepogosto blažkaa

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

11. avg 2008 20:21

Na 2,5-3 ure.

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

11. avg 2008 21:00

Med tednom enkrat dnevno in to zvečer (20h - 21h) Vem da je to največja napaka, ja. Issi

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

11. avg 2008 22:04

Jaz tako rada jem!! Sem pa zelo disciplinirana zadnja leta. Kljub temu, da sem fizično zelo aktivna, se mi pozna vsak grižljaj preveč. Če pa bi bila kot tisti, ki lahko jedo ogromno in se ne zredijo, bi si še sredi noči navila uro, da bi vstala in jedla!! habibti

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

11. avg 2008 22:21

Jaz imam že celo življenje problem s tem...vedno sem jedla preveč. Sploh nisem vedela, kdaj je dovolj, jedla sem hitro, če ne že žrla..zdaj zadnji dve leti delam na tem, da poslušam svoje telo, jem počasi, pijem veliko vode, pa tudi porcije sem si zmanjšala. Imela sem tudi preveč kilogramov, še vedno jih imam nekaj preveč, ampak tudi ti bodo enkrat izginili (upam!). Jem pa 5x na dan, s tem da sta obe malici bolj "švoh"-ponavadi jogurt. NaturensGalleri

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

11. avg 2008 23:02

Jem 3-4x na dan, zajtrka nikoli ne izpuščam. Za večerjo sem ponavadi na obisku pri mami v domu starejših občanov in vsakič poslušam 92-letno gospo, ki pravi, da ji je njen zdravnik rekel, naj poje samo polovico hrane na krožniku. Poje polovico obroka, zelo počasi in je vedno zadnja. Jaz pa o tem vedno samo razmišljam, da bi bilo to dobro tudi zame. nonica

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

12. avg 2008 0:07

Jaz imam dva glavna in nekaj skromnih stranskih obrokov.

Zajtrk kot prvi, je najpomembnejši. Takrat si privoščim kruh ali kosmiče( vse kar je škrobno), beljakovine, maščobe; ob 12 h ena polnozrnata žemljica in kak sadež, jogurt, bohnedaj polnomasten, kaj šele salama (fuj smrdi), ob 16.30 pa glavni obrok - pozno zaradi službe. Seveda sem takrat lačna kot volk, ne pojem vsega kot bi si želela. Za večerjo pa grem najraje kar spat, če mi uspe, sicer pa si postrežem kaj iz hladilnika. Tam je vedno kaj, če pa ni bi se najraje ugriznila v r...Posebej zvečer me popade huda "lakota", vendar ne vsak dan. Sama nase sem večkrat jezna, ker nimam strogega jedilnika.   

Ker je ena punčka prej zapisala svoje mere, naj zapišem še jaz svoje. 170 cm in 58 kg?? Hm, to so sanjske mere. Kulinarika sigurno ni naslov za lačne.  Menim namreč, da je pri teh merah človek prejkone suh. Sama imam 165 cm in 67 kg. Seveda so rezultat leta in leta žvečenja. Zase mislim, da nikakor nisem debela (prepričat se je treba) . Tudi prebava ni taka kot bi si želela. Če se ne bi imela v rokah, bi jedla vse, kar je na "dosegu roke" in nonstop. To pomeni od drugega zajtrka (second breakfast), do pozne večerje, pospremljene z dobro kapljico. Vendar. Poslušam svoje telo, kar je posebna umetnost. Zato večkrat naredim čiščenje telesa z vodnimi dnevi in obveznimi spuščanji obrokov, ki so, roko na srce, vsem znane. Žal sama nimam železne volje, da bi jedla po malo na vsake 3 ure. Jem takrat, ko mi to dovoljuje služba in ne kar vse povprek, saj veste čebula, česen, meso, začimbe, kakšna "super" salama beri (tirolska, ki je nisem jedla že 20 let), strogo prepovedano za v nedeljo pa tja do petka. Brez skrbi, sodelavci vse molče opazijo (zavohajo) in iz vljudnosti nihče ne vpraša, če je bila včerajšnja solata, brodet ali pa pačenka, super. Bil je pač en tak dan?!

Menim da niso pomembni obroki 3 x dnevno, temveč pravilni obroki, kar pa je že tema za drug foruim.   

 

    

mamka

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

12. avg 2008 8:41

Zjutraj obvezno pojem zajtrk. Še preden vstanem razmišljam kaj bom jedla. V povprečju jem 4-5x na dan, pa še kaj vmes kdaj pade. kakšen keks, čokoladoca, bonbon, sadje.Pozno zvečer pa nimam navade jest, ker sem zjutraj še boooolj lačna

Majda

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

12. avg 2008 18:35

He he, sem mislila, da je z mano kaj narobe, ko non stop razmišljam, kaj bi jedla. Sem kar potolažena, ko vidim, da nas je več takih Avena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti