Kaj narediti iz šampinjonov?

majaV8  

član od: 10.8.2008

sporočila: 14

tema odprta - 10. avg 2008 14:51 | ogledi: 4.876 | odgovori: 6

Dobila sem par kilogramov šampinjonov.

Sama ponavadi iz njih delam razne omake (polivke za po špagetih ali polivke preko mesa), ali pa jih spečem z jajčki.

Imate še vi kakšen preizkušen recept, kaj z njimi? (Vlagala v kis jih ne bom - bolj me zanima trenutna poraba...torej, kakšna jed se še da skuhati z njimi).

Hvala

majaV8

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

10. avg 2008 15:53

lahko jih samo popečeš na maslu, zraven pa polento in kakšno zelenjavo ali pa kar surove v solati, poleg narezka lahko pa tudi v paradižnikovi omaki, pa spet je lahko zraven polenta, pa pocvrta, če jo imaš več zelo dobra je tudi rižota pa še bi se našla kakšna ideja ..... daga

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

10. avg 2008 16:53

lahko jih tudi popražiš, soliš, in dodaš česen in petrešilj... ali pa nardiš kako špinačno juho z šampinjoni... tanjaj

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

10. avg 2008 18:26

gobova juha s krompirjem,...... plopsa

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. avg 2008 19:27

lahko pa jih tudi zamrzneš in kot je napisala rimljanka,je v bazi kup receptov in tudi tem na račun šampionov je zagotovo kar nekaj,saj je tole zgleda aktualno skoraj vsak mesec malo poglej za nazaj,mogoče ti bo vzelo deset minut,ampak idej pa nasvetov pa zagotovo več deset,... anaeva

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. avg 2008 20:34

Nalistani šanpinjoni in čebula na žaru, druga inačica je, da jim primešaš še kislo smetano in posuješ s peteršiljem, lahko jih polniš z različnimi siri, lahko jih daš na nabodalca med drugo zelenjavo in pečeš na žaru, priležejo se v tortiljah, z njimi lahko polniš zvitke in delaš lazanjo skratka, zelo so vsestransko uporabni. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti